Çiçek Sepeti Bayilik Detayları – En Güncel Bilgiler 2022

21.02.2022
Çiçek Sepeti Bayilik Detayları – En Güncel Bilgiler 2022

Kendi işinizin patronu olmak ister misiniz? Çok bilinen bir markanın bayiliğini almaya ne dersiniz? Cevabınız evet ise size bugün yeni bir fikir ile geldim. Çiçek sepeti bayilik alma fikrinden ve tüm detaylarından bahsetmek istiyorum.

Çiçek Sepeti bayilik başvurusu, franchise gibi tüm ayrıntılar bu yazıda olacak. Çiçeklerin bin bir çeşidinden çikolata sepetlerine kadar birçok hediyenin satıldığı e-ticaret sitesi olan Çiçek Sepeti ile bol kazanç sağlayabilirsiniz…

Hadi Çiçek Sepeti bayilik şartları, Çiçek Sepeti bayilik bedeli gibi konunun önemli ayrıntılarına geçelim… 😉

Çiçek Sepeti Hakkında

Çiçek sepeti bayilik
Çiçek sepeti bayiliği almak

Önce size bayiliğini almak istediğiniz firma hakkında detaylı bilgileri aktarmak istiyorum. Çünkü eminim siz de haklı olarak çiçek sepeti bayilik alma kararı vermeden önce alacağınız marka hakkında tüm detaylı bilgileri bilmek istersiniz.

E- ticaret mağazası Çiçek sepetinde yok yok. 2006 yılında çıktığı bu yolda ilk olarak çiçek ve yenilebilir çiçek satışı ile başlayarak bugünlere geldi. Peki Çiçek sepetinden hangi ürünler satılıyor. Size ortalama olarak fiyatlarıyla birlikte satılan ürünleri şu şekilde aktarayım;

 1. Nostaljik, hediyelik kutular: ortalama 150 TL‘den satılıyor
 2. Kek arajmanları: ortalama  100 TL‘den satılıyor.
 3. Çeşitli Şekerlemeler: ortalama 90 TL‘den satılıyor.
 4. Meyve sepetleri ve Çikolatalar kişiye özel olanlar ile kutuda satışa sunulanlar arasında değişiklik gösteriyor. Ortalama 150 TL‘ye satılıyor.
 5. Geniş ürün yelpazesiyle bahçe ürünleri ortalama 200 TL civarında satılıyor.
 6. Ev aletleri, Takıdan, kol saatine, parfümden birçok hediyelik eşyalar uygun fiyatlara Çiçek Sepeti’nde…
 7. Yapay çiçekler ve canlı çiçeklerin fiyatları çeşide değişiklik gösteriyor. Ancak ortalama olarak 130 TL‘den satıldığını söyleyebilirim.
 8. Kişiye özel tasarım (anahtarlık, kupalar, çerçeveler) ürünlerden birini tercih etmek isterseniz 30TL ‘den başlayan fiyatlarla birçok ürün bulabilirsiniz.
 9. Kişisel bakım ürünleri ve ev temizliği ürünleri de geniş ürün yelpazesi arasında satın alabilirsiniz.
 10. Geniş ürün yelpazesinden birini seçebilirsiniz.

Türkiye’nin en ünlü e-ticaret firması Çiçek Sepeti hakkında detaylı bilgileri öğrendik. Eğer siz de öğrenmek isterseniz Çiçek Sepeti bayilik almak için bilmeniz gereken diğer detaylara geçelim..

Çiçek Sepeti Bayilik Şartları

Çiçek sepeti bayilik
Çiçek sepeti bayilik

Çiçek sepetinin bayilik vermeden önce bazı şartları olduğunu da bilmeniz gerek. Kargoya vereceğiniz siparişlerin en hızlı şekilde teslim edilmesi, ürünlerde bir problem olmaması (bozuk, kırık ürün gibi) iyi bir Çiçek sepeti bayisi olabilmeniz için çok önemli.

Gelelim Çiçek sepeti’nin bayilik vermek için istediği diğer şartlara. Bu şartları dikkatli okumanızı tavsiye ederim. Çünkü sizden çok fazla talepleri olmayacak. Ancak sizden istedikleri şartları yerine getirmenizi isteyecekler. İşte o şartlar:

 1. Çiçek sepeti Bayilik almak istediğiniz dükkan en az 5 m2 olmalı.
 2. Dükkanınızın bulunduğu konum çok önemli. İşlek yerde olmalı
 3. Gıda işi yapacağınız için hijyen kurallarına uymanız gerekiyor.
 4. Siparişleri zamanında teslim etmeniz, Çiçek sepeti için çok önemli.
 5. Her firmada olduğu gibi Çiçek sepeti de müşteri memnuniyetine çok önem veriyor.
 6. Göndereceğiniz ürünü Çiçek Sepeti markası ile göndermeniz gerekmektedir. Kendi firmanıza ait bir yazı, logo vs. ekleyemezsiniz.
 7. Göndereceğiniz ürünlerde koli, bant, kağıt vb. standart ve firmanın istediği şekilde ambalajlarla göndermeniz gerekir. Bu ambalaj ürünleri Çiçek Sepeti üzerinden satın alabilirsiniz.
 8. Ürünleri zamanında teslim etmezseniz, bunun sonrasında cezai işlem uygulanacağını bilmeniz gerekmektedir.

Çiçek Sepeti bayilik şartları bu şekilde… Şartlara uyarsanız, Çiçek sepeti bayiliği kolayca alabilirsiniz. Peki Çiçek Sepeti bayilik için sermayenizin ne kadarını yatırmanız gerekecek? Dilerseniz, Çiçek sepeti bayilik maliyetleri ne kadar sorusunun cevabını irdeleyelim…

Çiçek Sepeti Bayilik Fiyatı 2022

Çiçek Sepeti Bayilik
Çiçek sepeti bayilik fiyatı

Size bu konuda güzel bir bilgiyi aktarmak istiyorum. Çiçek Sepeti sizden herhangi bir para talebinde bulunmuyor. Evet, yanlış okumadınız! ?

Çiçek Sepeti markası bayiliği açmak isterseniz, güçlü bir ağa sahip e-ticaret firması sizden herhangi bir şekilde para almayacak. Sizde böyle bir bilgiyle karşılaşmayı beklemiyordunuz değil mi? İnanın ben de şaşırdım. %30-40 arasında değişen komisyonları dışında hiç bir şekilde para ödemek zorunda değilsiniz.

Çiçek sepeti bayilik fiyatı yok ama açacağınız dükkanın maliyetlerini ödemeniz gerekecek. Ancak korkmayın! Açacağınız bayilik dükkanı için ödemeniz gereken tutar ortalama 20.000 TL civarında olacak.

Çiçek sepeti Bonnyfood bayilik dükkanınıza harcayacağınız maliyet, müşterilerin isteği doğrultusunda tamamen size kalacak.

Çiçek Sepeti Çalışma Detayları

Çiçek Sepeti bayilik
Çiçek Sepeti bayilik

Çiçek sepeti, e-ticaret firması olduğu için 7/24 çalışma stiliyle çalışıyor. Gecenin bir yarısı da internet üzerinden sipariş verebiliriz, sabah da. Siz saat kaçta ve nerede isterseniz. Peki bayilerin çalışma sistemi nasıl oluyor? Gelin birlikte günde ne kadar çalışacağınız hakkındaki detaylara göz atalım:

 • Çiçek sepeti’nin, adaylara bayilik verirken herhangi bir para talebinde bulunmadığını öğrenmiştik. Şaşırtıcı bir gerçek olarak aklımızın kenarına yazılan bu bilginin ardından merak edeceğinizi düşündüğüm bir diğer konuya gelelim. Çiçek Sepeti Bayilik alırsanız ne kadar çalışacaksınız?
 • Çiçek sepeti’nin çalışma prensiplerinin arasında en önemlisi, saat 22:00’a kadar alınan siparişler gün içinde teslim olarak kabul edilir. O saatten sonra gelen siparişler ise diğer güne aktarılır.
 • Çiçek sepeti olarak kargoya vereceğiniz siparişler, Çiçek sepeti’nin prensipleri doğrultusunda müşterinin talep ettiği günde verilen adrese teslim edilmek durumunda.

Çiçek Sepeti Bayilik Kar Marjı

Çiçek Sepeti Bayilik

Bu noktaya kadar tüm detaylarıyla Çiçek Sepeti bayilik hakkında bilgi edindiysek, şimdi gelelim en merak ettiğimiz bir diğer konuya. Çiçek Sepeti bayiliği almaya karar verirsek aylık karımız ne kadar olacak? Bayi dükkanı için harcayacağınız parayı geri kazanmayı istersiniz haklı olarak. Sizi kazancınız konusunda şöyle aydınlatmam daha doğru olacak. Aylık kazancınız her ay değişiklik gösterebilir. Siparişlerin durumuna göre şu şekilde belli şartları var:

 1. Çiçek sepeti bayilik aldığınız zaman bunun için tutacağınız dükkanın ilk olarak konumu çok önemli. Yukarıda da bahsettiğim gibi, konumunuzun hareketli ve nispeten yol üstünde olması kazancınızı büyük oranda etkileyecek.
 2. Bir diğer etkileyen faktör ise sizin çalıştığınız şehir. Her şehirde bulunan bayinin kazancı birbirinden farklıdır. Bu da sizin kazancınızı etkileyebilir.
 3. Bayiliğinizde satacağınız ürünlerden kazanacağınız belli komisyon oranları var. Bu oranlar da satacağınız ürünlere göre değişiklik göstereceği için kazancınız da aynı oranda değişebilir.

Bu faktörler kazancınızı büyük oranda etkileyecek. Ancak ortalama karınız 50 Bin TL olacaktır. Bu faktörlerle aynı oranda kar marjınızı arttırmanızın birçok yolu var. Dilerseniz gelin sizlere Çiçek sepeti bayilik alırsanız kar marjınızı arttırmak için neler yapmanız gerektiği hakkında detaylı bir inceleme yapalım.

Ancak bundan önce Çiçek Sepeti kar marjı dışında diğer bayilik veren firmaların kar marjını öğrenmek isterseniz Finansko resmi internet sitemizde bulunan bayiler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. ?

Kar marjınızı arttırmak için ipuçları

Çiçek sepeti bayilik
çiçek sepeti franchising

Size bu kısımda dükkanınızın karını arttırmanız için bazı tavsiyelerden bahsetmek isterim. Bu tavsiyelere uyarsanız, Çiçek sepeti bayilik alarak çok daha karlı bir iş yapabilirsiniz. İşte sizin için ipuçları:

 1. Dükkanınızın civarında okul, işyeri, hastane, AVM gibi yerler olursa kazancınız da aynı oranda artar. Bu sayede sadece internet sitesi üzerinden değil aynı zamanda canlı müşteriler de elde edersiniz.
 2. Büyük ve ferah bir dükkanınızın olması müşterileriniz açısından büyük oranda avantaj sağlar.
 3. Müşterilerinizin ilgisini çekmek için mutlaka kampanyalar hazırlayın. Hazırlayacağınız kampanyalarla müşterilerinize adınızı duyurur, bu sayede düzenli müşteriler edinirsiniz.
 4. Zamanında, titiz ve özenli bir sipariş hazırlarsanız, müşterileriniz sizden memnun olacak.
 5. Fiyat konusunda çok dikkatli olun. İlk etapta yapacağınız indirimin ardından getireceğiniz zamlardan müşteriler memnun olmayabilir. Bu yüzden ürünleriniz için belirleyeceğiniz fiyat konusunda mutlaka çok özenli olun.
 6. Çiçek sepetiyle çalışan kargo firmalarına giderek onlara anlaşma yapmak, sizin işinizi kolaylaştırabilir. Ayrıca karınızı da arttırabilir.

Çiçek Sepeti Bayilik Başvuru Adımları

Çiçek Sepeti Bayilik

Türkiye’nin en ünlü e-ticaret satış platformu olan Çiçek Sepeti bayilik hakkında bir dizi detayları öğrendik. Eğer kenarınızda bulunan sermayeyi Çiçek sepeti bayiliğine yatırmaya karar verdiyseniz, gelelim nasıl başvuracağınıza. Çiçek Sepeti bayiliğinin sizin için kesinlikle karlı bir yatırım olacağınızı belirtmek isterim. İşte Çiçek Sepeti bayilik başvuru adımları

 1. Çiçek Sepeti bayilik başvurusu linkine tıkladıktan sonra açılan pencereye gidin.
 2. Çiçek Sepeti resmi internet sitesinde sağ köşede satış yap butonuna tıklayın.
 3. Açılan pencere de arzu ettiğiniz üzere Çiçek Sepeti bayilik başvuru seçeneği açılacak.
 4. Çiçek Sepeti bayilik başvuru ekranında size sorulan gerekli bilgileri cevaplayın.
 5. Firmanıza ve size dair tüm detaylı bilgileri verdikten sonra başvuru formunu gönderin.
 6. Çiçek Sepeti bayilik başvuru formunu gönderdikten sonra, Çiçek Sepeti başvuru formundaki bilgileri incelemeye alacak. Verdiğiniz bilgiler eksiksiz, doğru ve firmanın bayilik şartlarına uygunsa bayilik başvurunuz onaylanır.
 7. Onayı aldıktan sonra Çiçek sepeti sizinle bayilik için gerekli diğer evraklar için iletişime geçer.
 8. Veya Çiçek Sepeti müşteri hizmetleri telefon numarası 0850 222 00 79 üzerinden Müşteri hizmetleri ile sabah 07.00 ile gece 01.00 saatlerinde iletişim sağlayabilirsiniz. Müşteri hizmetleri size bu konuda gerekli yardımı sağlayacak.

Çiçek Sepeti Bayilik Avantajları

Çiçek Sepeti Bayilik

Çiçek Sepeti bayilik almanın avantajları gördüğünüz gibi ücret almaması sayesinde oldukça fazla. Firma olarak kazancınız 80 Bin TL‘ye kadar hatta çalışmalarınıza göre daha fazla çıkaracak olan Çiçek sepeti bayilik alma avantajlarınız hakkında özet geçecek olursak:

 • Mağazanızı tamamen ücretsiz açabilme olanağı sağlıyor.
 • Banka Anlaşmaları ve Taksitli Satış Fırsatlarından Yararlanma hakkına sahip oluyorsunuz.
 • Müşterilerinizle aranızda adete bir köprü görevi görecek olan kargoların indirimlerinden yararlanabiliyorsunuz.
 • Mağazanızda satışa sunduğunuz ürünler için tamamen ücretsiz reklam kampanyaları yapılıyor. Bu da sizin adınızın daha çabuk duyulmasını sağlıyor.

Çiçek Sepeti Bayilik Komisyonu

çiçek sepeti franchise
çiçek sepeti franchise

1. Çiçek sepeti bayiliği hakkında belki de en merak ettiğiniz konulardan biri komisyon oranları. Çiçek Sepeti, aldığınız her siparişten %1 – %1,5 arasında komisyon alıyor.

2. Çiçek sepeti internet sitesinde satılan ürünlerden alınan komisyonlar şu şekilde;

 • Bijuteri %20,
 • Parfüm %18, ,
 • Takı %20,
 • Oyun/Konsol %10,
 • Ev/Yaşam %16,
 • Hobi %10, 
 • Oyuncak %15,
 • Saat %15,
 • Aksesuar %15,
 • Bilgisayar/Tablet %6,
 • Cep Telefonu %5,
 • Televizyon %6,
 • Beyaz Eşya %8,
 • Oto Aksesuar %10,
 • Süper Market %10,
 • Petshop %10,
 • Moda %15

3. Eğer satan bir ürününüz varsa bir defaya mahsus olmak kaydıyla listelenme ücreti olarak yaklaşık ürün başına 3 TL alıyor.

4.Çiçek Sepeti, Sürat ve Yurtiçi kargo firmaları ile çalışıyor. Bu iki kargo firmasıyla çalışarak ürünlerinizin ücretini kendiniz ödeyerek gönderiyorsunuz.

SONUÇ:

Size bu yazımda Çiçek Sepeti bayilik hakkında tüm detayları sundum. Çiçek sepeti bayiliğine dair kar marjı, maliyeti, şartları, komisyonu gibi birçok bilgiye yazımda ulaşabilirsiniz.

Ancak siz başka firmaların da bayilik detayları hakkında bilgi edinmek isterseniz KARLI İŞ FİKİRLERİ yazı kategorisini inceleyebilirsiniz.

Çiçek sepeti bayilik hakkındaki yazım ile ilgili aklınıza takılan sorular için yazının sonundaki YORUM kısmında buluşalım…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.