Yazın Para Kazandıran İşler- En Güncel 18 İş Fikirleri

27.05.2023
Yazın Para Kazandıran İşler- En Güncel 18 İş Fikirleri

Yaz tatili yaklaşmaya başladı. Denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarmak için siz de benim kadar heyecanlısınızdır eminim. ? 3 ay boyunca tatil yapacaklar kadar yazın para kazanmak isteyenler de olacak. Siz de boş zamanınızı para kazanarak değerlendirmek isteyenlerden misiniz?

Cevabı evet olanlar için ben de bugün çalışıp kara kazanmak isteyecekler için yeni bir konuyla geldim: yazın para kazandıran işler. Sadece birkaç saatinizi ayırarak para kazanabilir, birikim yapabilir ya da yaz tatilinizin kalan günlerinde kazandığınız parayı doya doya harcayabilirsiniz. Emin olun yazın para kazanma yolları bol seçenekli…

Peki, yazın para kazandıran işler neler? Gelin birlikte bu işlere detaylı bir şekilde göz atalım…

1. Sahillerde Barmenlik Yapabilirsiniz

Yazın Para Kazandıran İşler
yazın para kazanma yolları

Yazın para kazandıran işler arasından seçenekleri değerlendirmek isteyenler için ilk önerim alkollü-alkolsüz içecekleri, karışımları seven ve bu konuda bilgili olanlar için. Sahilde denizin tadını çıkarırken diğer yandan barmenlik yapabilmeniz mümkün. 3 ay boyunca yapacağınız barmenlik ile binlerce lira kazanabilirsiniz.

Barmenlik konusunda bilginiz varsa, sahilde bulunan sezonluk bar sahipleriyle iletişime geçerek yaz boyunca barmenlik yapmak istediğinizi iletebilirsiniz. Bu konuda size mutlaka yardımcı olacaklardır. Siz yeter ki barmenlik konusunda bilgi sahibi ve istekli olun.

2. Kamp Görevlisi Olun

Yazın Para Kazandıran İşler

Sizlere sunabileceğim bir diğer seçenek de özellikle yaz aylarının vazgeçilmezi olan kamplarda görevli olarak çalışabilirsiniz. Kampta görevli olarak çalışırken, kampın ve kampın kurulduğu alanın tadını doya doya çıkararak para kazanmanız mümkün.

Kamplar bu zamanlarda başvurularını internet üzerinden yayınlıyor. Başvuruları takip ederseniz, yayınlandığı dönemde başvurarak kamp görevlisi olabilirsiniz. Yaz sıcaklarında birçok insanın doğayla iç içe olmak için tercih ettiği kamplarda görev alarak yaz boyunca para kazanabilirsiniz.

3. Soğuk İçecek Standı Açmak

Yazın Para Kazandıran İşler
Yazın para kazandıran iş fikirleri

Yazın para kazandıran işler arasında belki de en çok tercih edeceğiniz işler arasında olacak bir fikir önermek isterim. Yaz aylarının kavurucu sıcaklarında hepimizin en vazgeçilmez tercihi soğuk içecekler oluyor. Bulduğumuz en soğuk mekana girip buz gibi bir içecek içmek istiyoruz. Siz de yapacağınız lezzetli ve buz gibi içeceklerle yoldan geçenlerin gönlüne taht kurabilirsiniz.

Temiz ve özel içecekler hazırlayarak müşterilerinizin dikkatini çekebilirsiniz. Eğer temiz olduğunuzu ve elinizin lezzetini içeceklerinize geçirdiğinizi kanıtlarsanız günde 500 TL bile kazanabilmeniz mümkün. Ancak Belediye’den bunun için izin almanız gerekiyor.

Belediye zabıta amirliğine şu evraklarla beraber nerede ve nasıl satış yapacağınızı belirten bir başvuruda bulunup ruhsat almak zorundasınız:

  • T.C. kimlik belgesinin fotokopisi,
  • 2 adet fotoğraf,
  • vergi levhasının fotokopisi

4. Çocuk Bakıcılığı ve Oyun Ablalığı/Abiliği Yapmak

Yazın Para Kazandıran İşler

Yaz için yeni iş fikirleri serimizde özellikle ebeveynler için en önemli seçeneğe geldik. Özellikle yaz aylarında gezmek isteyen anne babalar ya da okulları tatil olan çocuklarını işe giderken nereye bırakacağını bilemiyorlar. İster üniversite öğrencisi olun ister ek iş arayan olun ister ev hanımı olun bu işi çocuklarla ilgilenmeyi seven herkes yapabilir.

İlgilendiğiniz çocuklarla sadece oyun değil, öğretmenleri tarafından verilen yaz ödevleri için yardımcı da olabilirsiniz. Bu da anne babaların çok hoşuna gidecekti

r. Bu sayede ayda ortalama 1500 TL kazanabilirsiniz. Çocuklarla ilgilenmeyi sevenler kolaylıkla bu işi yaz boyu yapabilir. Üstelik tüm gününüzü harcamanız bile gerekmeyecek.

5. Evcil Hayvan Bakıcılığı

Yazın para kazandıran işler

Çocuklarla ilgilenme kadar hayvanlarla da ilgilenmek yazın yapılacak işler arasında en keyiflileri arasında yer alıyor. Hayvanları seven onlarla ilgilenmekten, oynamaktan keyif alanlar bu işi kolaylıkla yapabilirler.

Özellikle yaz aylarında tatile gidecekler için hayvanları birine bırakmak büyük bir sorun olabiliyor. Hayvan otelleri büyük avantaj olsa da bazı hayvanlar evinden uzaklaştığı zaman huzursuz olabiliyor. Haliyle hayvan sahipleri çözümü hayvan bakıcılarında arıyor.

Üstelik hayvan bakıcılığının fiyatları günlük ortalama 100 TL- 200 TL arasında değişiyor.

6. Bahçe Bakımı Yapmak

Yazın Para Kazandıran İşler
Yazın para kazandıran işler

“Yazın nasıl para kazanabilirim?” sorusu üzerine akıllara gelebilecek en iyi cevaplar arasında kesinlikle bahçe bakım işleri yapmak geliyor. Bu iş fikrini Yazın Para Kazandıran İşler seçenekleri arasına eklememek olmazdı.

Yaz aylarında yazlıklarını açan ev sahipleri, kış boyunca bakımsız kalan ya da çok az bakılan bahçeleri için bir bahçıvan ya da bahçeyle ilgilenebilecek birini arıyor.

Bahçe işlerinden biraz anlıyor ve çiçeklerle ilgilenmeyi seviyorsanız bu iş tam size göre! Üstelik günde birkaç saatinizi harcayarak para kazanacaksınız. Yani günün geri kalanı yine sizin olacak. Tatilin tadını çıkartırken, müşterilerinizin bahçelerinin bakımını da yapabileceksiniz.

Bunun için yaz başlar başlamaz bahçesi olan evlere gidip kendinizi tanıtarak bahçe bakım işlerine talip olduğunuzu belirtirseniz, size birçok ev sahibi bahçe bakım işlerini teslim edebilir.

Popüler yazı: Yorum yap para kazan

7. Bisiklet Kiralama

Yazın Para Kazandıran İşler
yazın nasıl para kazanabilirim

Yaz deyince aklımıza hemen bisikletlerimiz geliyor. Hem çocukların hem de büyüklerin, özellikle yazlık yerlerde en çok kullandıkları ulaşım aracı olan bisikletler neden sizin kazanç kapınız olmasın ki? Turistik yerlerde yapılacak işler arasında yazın sıcağında serin serin bir ulaşım sağlayan bisikletler size hem hobi hem de para kazandırabilir.

Kenarınızda bir miktar paranız varsa, uygun fiyatlı 3-4 bisiklet alıp, o bisikletleri kiraya verebilirsiniz. Ancak kenarınızda hiç paranız yok sadece bisikletiniz varsa, diğer arkadaşlarınızla bisikletlerinizi birleştirip, bisikletlerinizden kazanacağınız parayı aranızda bölüşebilirsiniz.

Hatta para kazandıkça filonuza yeni bisikletler bile ekleyebilirsiniz. Saatlik, günlük kiraya vererek saatte ortalama 50 TL kazanabilirsiniz.

8. Tur Rehberliği Yapmak

Yazın Para Kazandıran İşler
Turistik yerlerde yapılacak işler

Ek iş arayanlar kadar öğrencilerin yapabileceği işler arasında olan bir diğer seçenek de tur rehberliği yapmak. Yaz aylarında yazlık yerlere çok fazla turist akın ediyor. Yazlık yerleri keşfetmek isteyenlere anlatarak yapacağınız iyi bir tur rehberliği size ciddi anlamda para kazandırabilir. Turistik yerlerde yapılacak işler içim mükemmel bir seçenek!

Rehberlik yapmak için bulunduğunuz bölgedeki acentelere gidip bu işi yapmak istediğinizi belirtebilirsiniz. yazın para kazandıran işler için bol kazançlı. Ancak yabancı dil dışında sizde olması gereken bazı özellikler var:

  • Bunların başında gezi yapacağınız yerleri iyi bilmeniz ya da iyi bir araştırma yapmış olmanız gerekiyor. Gezmeye gelen turistler, gezdiğiniz yerleri tüm detaylarıyla anlatmanızı isteyecekler.
  • Yabancı dilinizin iyi olması kadar konuşma stilinizin ve diksiyonunuzun da iyi olması, turistleri sıkmaması gerekiyor. İletişim yeteneğiniz mutlaka yüksek olmalı.
  • Bir önemli detay da güler yüzlü olmanız beklenir. Malum, suratı asık ve homurdanan bir rehberle kim gezmek ister ki??

9. Sanatsal Yönünüzü Konuşturun

Yazın Para Kazandıran İşler
Turistik yerlerde yapılacak işler

Yazın para kazandıran işler mi arıyorsunuz? Yazlık yerlerde iş fikirleri listemize yeni bir fikir daha eklemek istiyorum. Sesiniz güzel olabilir, Belki de çok güze enstrüman çalıyor olabilirsiniz. Ya da çok iyi bir fotoğrafçı olabilirsiniz. O zaman ne duruyorsunuz? Bu özelliklerinizden biriyle yaz boyunca para kazanabilir, yeteneklerinizle gelir elde edebilirsiniz. ?

Çünkü az önce saydıklarım, özellikle yaz aylarında en çok ihtiyaç duyulan meslekler arasında yer alıyor.

Olduğunuz yere gelen turistler, yaptıkları tatili ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekilmek isteyebilir. Gittiği mekanda yemeğini yerken arka fonda canlı bir müziğin eşlik etmesine kim hayır diyebilir ki? Üstelik bunun için yeteneğinizin olması sizin için yeterli olacak.

Günde sadece birkaç saatinizi harcayarak, yazın para kazanmak mümkün. Ayrıca uyurken nasıl para kazanılır? Bu sorunun yanıtını da pasif para kazanma yazısında bulabileceksiniz.

10. Fazla Eşyalarınızı Satmak

Yazın Para Kazandıran İşler
yazın para kazanmak

Yazın para kazandıran işler listemizde bu maddeyi de eklemek istedim. Evinizde artık kullanmayacağınız kıyafetlerinizi, oyuncaklarınızı, ayakkabılarınızı ya da süs eşyalarınızı bir tezgah hazırlayarak satabilirsiniz. Bu sayede sizin işinize yaramayan eşyalarınızın evinizde yaptığı fazlalıklardan kurtulur hem de bu durumdan para kazanmış olursunuz.

Yaz aylarında akşamları uzun yürüyüşler yapan yazlıkçılar ya da gezmeye gelenler sizin tezgahınızı gördüğü zaman mutlaka standınıza uğrayıp uygun fiyatlara satacağınız ürünleri incelemek isteyecektir. Yazın nasıl para kazanılır? Devam edelim.

11. Evinizi ya da Odanızı Kiraya Verin

Yazın Para Kazandıran İşler
yazın para kazanma yolları

Size bir başka sermayesiz para kazandıran iş fikrinden bahsetmek isterim. Bu kısmı sadece yazın para kazandıran işler arasında düşünmeyin. Kiraya verme işini dört mevsim yapabilirsiniz. Özellikle yazlık yerlerde para kazandıran bu iş fikri birçoğunuzun hoşuna gidebilir.

Özellikle yazlık yerlerde ya da yazlık yerlere yakın bir eviniz varsa, evinizi kiraya verebilirsiniz. Hatta evinizde kullanmadığınız boş odanızı bile kiraya vermeniz mümkün.

Evinizi ya da evinizin bir odasını günlük, haftalık ya da aylık kiraya vermek isterseniz, sahibinden.com, AirBNB gibi resmi sitelere ilan verebilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey. Kiraya vereceğiniz yerin fotoğraflarını çekip tanıtarak ilana vermek olacak. Üstelik buradan para kazanmanız için hiç bir efor sarf etmenize gerek olmayacak.

12. Cankurtaran Olmak

Cankurtaran olmak
Yazın Para Kazandıran İşler

Yazın Para Kazandıran İşler başlığına en çok uyan bir diğer seçenek de yazlık yerlerde, otellerde, sahilde en çok arananlardan biri de hiç şüphesiz cankurtaranlar oluyor.

Denizde, havuzda yüzen insanların güvenliği için orada bulunan ve acil müdahale edilmesi gereken durumlarda ilk olarak koşan cankurtaranlar oluyor. Hem denizin tadını çıkarıyor, hem de yaz boyunca para kazanıyor. Neden onlardan biri de siz olmayasınız?

Ancak cankurtaran olmak için bazı eğitimler almanız gerekiyor. Çünkü çoğu yer cankurtaran belgesine sahip olmanızı isteyebiliyor. Gerekli eğitimleri ve sertifikanızı da aldıktan sonra yaz boyu cankurtaranlık yapabilirsiniz. Fakat belge istemeyen yerler de yok değil. Bunun için çalışmak istediğiniz yerlere gidip şartları öğrenmeniz gerekir.

13. Takı Satmak

Yazın Para Kazandıran İşler
yazın para kazanma yolları öğrenci

Yazın ne satabilirim diye düşünenleri buraya alalım. Çünkü bu kısım sizi yakından ilgilendiriyor. Hem yaz tatilinde öğrencilerin yapabileceği işler arasında da yer alıyor.

El emeğine güveniyorsanız, takılar yapıp onları tezgahınızda satarak para kazabilirsiniz. Tasarlayacağınız takıların özelliğine göre fiyatlarını arttırarak daha fazla kar elde etmeniz mümkün.

Rengarenk yapacağınız takılar, kadınların özellikle yaz aylarında vazgeçilmez aksesuarları olacak. Biliyorsunuz, son dönemde doğal taşlar modası hız kesmeden artmaya devam ediyor. Siz de doğal taşlardan kolyeler, bilezikler hatta küpeler yapabilirsiniz.

Özellikle el emeği oluşuyla tezgahınızın önünden geçen müşteriler mutlaka bir tane kendilerine almak isteyeceklerdir.

14. Dondurma Satışı Yapmak

Yazın Para Kazandıran İşler
Turistik yerlerde yapılacak işler

Yazın para kazanmanın yolları hakkında seçenekleri düşünürken bu seçeneği atlamak olmazdı öyle değil mi? ? Yazın para kazandıracak işler arasında belki de en kıymetlisi olan ve kavurucu sıcaklarında buz gibi bir dondurma herkese ilaç gibi geliyor.

İster külahta ister bardakta olsun hiç fark etmeksizin ev yapımı dondurma satan bir tezgah gördüğümüzde durup almadan geçtiğimiz çok nadir.

Siz temiz ve hijyen kurallarına uyarak ev yapımı çeşit çeşit dondurma yaparak satabilirsiniz. Hem büyüklerin hem de çocukların hayır diyemeyeceği bu lezzet sayesinde yaz boyunca para kazanabilirsiniz. Ayrıca dondurma standınızı sadece yazlık yerlerde değil, şehirlerde de açabilirsiniz.

15. Geçici Dövme İşi Yapmak

Yazın Para Kazandıran İşler
yazın nasıl para kazanılır

Yazlık yerlere giden herkes, geçici dövmelerin uzun yıllardır ne kadar revaçta olduğunu bilir. Kalıcı dövmenin daha steril bir ortamda olması gerektiği gibi daha riskli olduğunu düşünen birçok insan sahillerde boy gösterirken geçici dövmelerinin olmasını ister. Bunun için geçici dövme yapan dükkanlara, tezgahlara giderek yüzlerce seçenek arasından seçim yaparlar.

Siz de yazlık beldelerde geçici dövme işine girebilirsiniz. Çiziminiz de iyiyse geçici dövmede aranan isimlerden olursunuz. Ancak çiziminiz çok iyi değilse de üzülmeyin. Geçici dövmeler için çizim kalıplarını kullanarak müşterilerin isteklerini yerine getirebilirsiniz.

Maliyetini de dert etmeyin. Geçici dövme hint kınasıyla yapıldığı için maliyeti düşük ama getirisi yüksek bir seçenek olacaktır.

16. Otellerde Dönemsel Olarak Çalışın

Yazın Para Kazandıran İşler
Garanti para kazandıran işler

Bu seçeneğin her ne kadar mevsimi olmadığı düşünülse de, yazlık beldelerde bulunan oteller dönemsel olarak çalışıyor. Kış döneminde kapatılan ya da çalışmaya ara veren oteller, yazın yeniden müşterilerine kapılarını açıyor. Böylece müşteriler de tatilin tadını doya doya 3 ay boyunca çıkarabiliyor.

Siz de dönemsel olarak açık olan otellerde çalışabilirsiniz. Lise öğrencilerinin yazın çalışabileceği işler arasında da yer alıyor. Bunun için otellere özgeçmişinizi bırakmanız ya da resmi iş arama sitelerinde bulunan formu doldurmanız yeterli olacak.

Otelin açık olduğu dönem boyunca çalışabileceğiniz, yemek, sigorta hatta kalacak yeriniz yoksa bunun için bir yer bile tesis ediyorlar.

Yazın para kazandıran işler arasında en çok tercih edebileceğiniz işlerden biri olarak göze çarpıyor.

17. Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Yazın Para Kazandıran İşler
yazın nasıl para kazanabilirim

Yazın para kazandıran işler içi devam edelim… Yine yazın kavurucu sıcaklarında evden para kazanmak isteyen ancak yabancı dili iyi olanlar için bu kısmı biraz detaylandırmak istiyorum. Yabancı dil konusunda herhangi bir probleminiz yoksa bu iş tam size göre!

Birçok insan, internetin nimetlerinden yararlanarak yaptırmaları gereken çevirileri, online çeviri sitelerinde yaptırıyorlar. Siz de bu işi yapmak isterseniz, Online çeviri sitelerine iş başvuru formu bırakabilirsiniz. Bu sayede gerek yaz aylarında, gerek kış aylarında bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Hatta bir işiniz varken bile aynı anda freelance çeviri yaparak para kazanmaya devam edebilirsiniz. Size bu konuda yardımcı olacak birkaç siteyi sunmak isterim:

Yazın günlük ne iş yapabilirim diyorsanız bu sitelere başvuruda bulunarak çeviri ekibine katılabilir, bu sayede oturduğunuz yerden yabancı dilinizle para kazanabilirsiniz.

Ev hanımlarına para kazandıran işler için evde para kazanma yolları sıraladım!

18. Dönemsel Şoförlük Yapmak

Yazın Para Kazandıran İşler
yazın para kazandıran işler

Ehliyeti olan ve yazın para kazanmanın yollarını arayanlar için size yazın para kazandıracak bir iş fikrinden daha bahsetmek istiyorum. Biliyorsunuz yaz akşamlarında dışarıya çıkıp ailemizle ya da arkadaşlarımızla bir araya gelmek en güzel aktivitelerimiz arasında yer alıyor. Severek yaptığımız bu aktivitelerde bazen bir araca ihtiyaç duyabiliyoruz.

Tam da bu noktada siz devreye giriyorsunuz. Ehliyetiniz hatta aracınız varsa sizi ve aracınızı kiralayabilmeleri sayesinde para kazanabilirsiniz. Cep harçlığı ya da ek gelir için yapın hiç fark etmez. Bir arabanız yoksa civardaki taksi duraklarıyla görüşün.

Sizi işe almalarını isteyin ve direksiyonunuzun ne derecede olduğundan bahsedin. Yaz döneminde para kazanmanın yolları saymakla bitmez.

SONUÇ:

Sizlere bu yazımda yazın para kazandıran işler ile ilgili seçenekleri tüm ayrıntılarıyla sundum. Size en uygun olanı seçebilir, yaz aylarında tatil yaparken rahatlıkla birkaç saatinizi ayırarak para kazanabilirsiniz.

Ancak siz sadece para kazandıran işleri değil diğer seçeneklere de göz atmak isterseniz, Finansko sitemizde bulunan iş fikirleri ile ilgili yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.