Para Kazandıran Siteler – 20+ KAZANÇLI Site!

Para Kazandıran Siteler – 20+ KAZANÇLI Site!

İnternet çağında yaşarken, internetten para kazanmak da çok kolay! Gerçek para kazandıran siteler sayesinde siz de yatırımsız para kazanma fırsatını değerlendirebilirsiniz. İhtiyacınız olan iki şey internet ve internete bağlanabildiğiniz bir cihaz!

Sizlere birbirinden çeşitli para kazanma siteleri sıraladım. Hem kolay yoldan hem de yetkinlikleri değerlendirerek para kazanmanıza fırsat sunacağım. Yani hiçbir yetenek ya da yetkinlik gerektirmeyen, para kazanabileceğiniz siteler de olacak, yetkinlikleriniz sayesinde para kazanabileceğiniz siteler de…

Sizlere sıralayacağım bazı siteler sayesinde aylık geçimini sağlayarak 10 bin TL’nin üzerinde kazanç sağlayan insanlar dahi var. Diğer bazı siteler de sizi zengin etmeyecek ama birden fazla siteyi değerlendirerek kendinize bir gelir kapısı açabilirsiniz.

Çok seçenekli internetten para kazanma siteleri 2023 yılında hangileri? Hadi öğrenelim!

1- Qmee

Para Kazandıran Siteler
para kazandıran anket siteleri

Para kazandıran siteler içerisinde en basit yoldan para kazanmanıza olanak sağlayan bir siteden bahsedeceğim. Qmee ile bedava para kazanma deneyimini yaşayacaksınız. Peki, mantığı nedir? Qmee  sitesine giderek üye olmak ve size sunulan görevleri yerine getirmek.

En çok tercih edilen para kazanma yöntemi ise anket doldurmadır. Ücretli anketleri doldurarak para kazanabiliyorsunuz. Anketlerle eşleşmek için bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bilgilerle girmelisiniz. Üstelik diğer sitelere nazaran para çekmek için bir limit bulunmuyor!

2- Upwork

Para Kazandıran Siteler
anket doldurarak para kazandıran siteler

Elance sitesi Amerikan bir çalışma sitesidir. Uzmanlık alanınızı bu site aracılığıyla sataabilirsiniz. Bir kuruma bağlı olarak para kazanmak zorunda değilsiniz.

Yatırımsız para kazandıran siteler sayesinde para harcamadan para kazanacaksınız! Sitede rekabet baya bir yüksek ancak siz zaten kendinize güveniyorsanız, bu sitede kendinize iş bulabilirsiniz.

Web tasarımdan, çevirmenliğe kadar çalışabileceğiniz birçok alan var. Güvenilir bir site olduğu için para kazandıran bu siteyi de rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Para Kazandıran Uygulamalar sayesinde telefonunuzdan para kazanabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen yazıya göz atın ve internetten para kazanmaya başlayın!

3- Link.TL

Para Kazandıran Siteler
en çok para kazandıran reklam siteleri

Para yatırmadan para kazandiran siteler mi arıyorsunuz? Link kısaltarak para kazanma hakkında ne duydunuz?  Link kısaltma kısaca kısalttığınız linkleri web sitesi veya sosyal medya platformlarında paylaşabilerek, link tıklamasından para kazanmak demek. Link kısaltmak için de Link. TL en çok tercih edilen sitelerden birisi.

Belirtmem gereken kısım, para kazandıran siteler arasında bulunan Link.TL ‘den para kazanmak için paylaştığınız linklerden tıklama almalısınız. Yani ne kadar tıklama alırsanız, o kadar kazanabilirsiniz. Bunun için de kitlesi olan bir mecrayı tercih etmelisiniz.

4- Freelancer

Para Kazandıran Siteler
Para kazanma siteleri

Bu da tıpkı Upwork gibi freelance olarak çalışmanıza olanak sağlayan bir para kazanma sitesi. Akla gelebilecek bir iş için milyonlarca kişi burada fikrini projeye dönüştürebiliyor. Birçok alanda freelance olarak  çalışan insan var… Dünyaca tanınan bir site olduğu için güvenle tercih edebilirsiniz.

Ödemeleriniz site aracılığıyla tarafına geçer. Para kazanma siteleri arıyorsanız, tercih edebileceğiniz bir site. Ben freelance çalışamam diye düşünmeyin çünkü kendinize göre çok basit işler dahi bulabilirsiniz.

5- Zareklamy

Para Kazandıran Siteler
yatırımsız para kazandiran siteler

Zareklamy sitesi aracılığıyla, çeşitli yollar ile internetten para kazanabilirsiniz. Para kazandıran siteler arasında en basit yoldan para kazanabileceğiniz bir site.  Bunun için bazı görevleri yerine getirmeniz gerek:

 • Oyun oynayarak,
 • anketleri tamamlayarak,
 • sosyal medyada paylaşım yaparak,
 • web sitelerine göz atarak,
 • yorum yazarak,
 • hesap oluşturarak,
 • haber bültenlerine abone olarak
 • çevrimiçi alışveriş yaparak para kazanmak mümkün.

Koltuğunuza yaslanıp, zahmetsiz şekilde para kazanmak isteyenler için harika bir site! Nerede olursanız olun, otobüste, işte, okulda, kuaförde… Zareklamy’de her zaman para kazanabilirsiniz. Sosyal medyada gezinirken değerli zamanınızı boşa harcamayın.

Eğlenerek para kazanın: Para Kazandıran Oyunlar

6- YazKazan

Para Kazandıran Siteler
makale yazarak para kazandıran siteler

Makale yazarak para kazandıran siteler hangileri onlardan da bahsedeceğim. Son yıllarda makale yazarak para kazanan birçok insan var. Siz de o kişilerden birisi olabilirsiniz. Yazkazan.net  sitesi de buna olanak sağlıyor.

İhtiyacınız olan biraz zaman. Elbette makale yazarı olmak için iyi bir Türkçeye ve yazım bilgisine sahip olmanız gerekiyor.

Sitenin sizlere verdiği konularda yazı yazarak para kazanabileceksiniz. Ne kadar uzun makaleler yazarsanız o kadar kazanıyorsunuz. İnternetten kopyala yapıştır yaparak da makale yazarlığı yapamayacağınızı belirtmem gerekiyor. Yazılarınız intihal kontrolünden geçiyor.

7- Makaleyaz

Para Kazandıran Siteler
çok para kazandıran siteler

Yine makale yazarak para kazandıran siteler arasında bulunan bir siteden bahsedeceğim. Zira bu yöntemle hızlıca para kazanmak mümkün. Güvenilir ödeme seçenekleri sayesinde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir para kazanma sitesi. Sitede hesap oluşturup, yazmaya başlayabilirsiniz.

Yazarken hem bir şeyler öğrenip hem de para kazanabiliyorsunuz! Boş vakitlerinizi para kazandıran blog siteleri ile değerlendirebilirsiniz. Türkçe para kazandıran siteler arıyorsanız, iyi bir seçenek.

8- R10.net

Para Kazandıran Siteler
Türkçe para kazandiran siteler

Türkçe para kazandiran siteler arasında en popüler olan internet sitesi. İçerisinde yapabilme fırsatını yakalayabileceğiniz işler var. Reklam alış – satışı, sosyal medya yönetimi, uygulamalar gibi…

Kendinize uygun basit işler bularak, evinizden rahatlıkla para kazanabiliyorsunuz. Para kazandıran siteler arıyorsanız mutlaka göz atmanızı öneriyorum.

Mutlaka Okuyun: Öğrenciler İçin Para Kazanma Yolları

9- YouTube

Para Kazandıran Siteler
video yükleyerek para kazandıran siteler

YouTube, video yükleyerek para kazandıran siteler arasında dünyada en popüler olanı! YouTube bilmeyen kişi artık yok… Herkesin istediği, hemen hemen her konuda insanların videolar yayınlamasına izin verir. Video kaydetmek, bilgisayarınızdaki kamerayı açıp kayıt düğmesine basmak kadar basit olabilir.

Videolarınızda reklamları etkinleştirirseniz, 1000 görüntüleme başına yaklaşık 1 ila 3 dolar arasında para kazanabilirsiniz. YouTube sayesinde yüz bin dolarlar kazanan insanlar var. Rekabetin hayli yüksek olduğu bu platformda farkınızı koymanız gerektiğini bilmelisiniz.

Ne kadar çok videonuz olursa, o kadar fazla görüntüleme elde edebilirsiniz. Bu nedenle çok sayıda video kaydeder ve bir izleyici kitlesi oluşturursanız bu seçenek gerçekten işe yarar.

10- Swagbucks

Anket Doldurarak Para Kazanma
anket doldurarak para kazandıran siteler

Anket doldurarak para kazandıran siteler arasında Swagbucks büyük rağbet görüyor. Çevrimiçi anket sitelerinin belki de en popüler ve en güvenilir olanlardan birisi. Swagbucks, şirketlerin daha sonra ne tür ürünler üretip satacaklarını belirlemek için kullandıkları bir tüketici anketine katılmanız için size küçük bir miktar öder.

Günde birkaç ankete katılabilirsiniz puan biriktirebilirsiniz. Biriktirdiğiniz Swagbucks puanları Amazon, Target, iTunes ve daha fazlasından hediye kartları için kullanılabilirsiniz. Yatırımsız para kazandiran siteler içerisinde yer alan anket siteleri zahmetsizce para kazanmanızı sağlar.

Swagbucks gibi güvenle kullanabileceğiniz bir çok anket doldurarak para kazandıran site var. Bunun için sizlere detaylıca yazmış olduğum Anket Doldurarak Para Kazanma yazısına bir göz atın. Sıraladığım tüm para kazandıran anket siteleri sayesinde para kazanmanız mümkün!

11- Dolar Kazandıran Siteler – Fiverr

Para Kazandıran Siteler
yatırımsız para kazanma

Fiverr , neredeyse her şeyi yaparak dolar kazanabileceğiniz bir web sitesidir. Dolar kazandıran siteler arasında yer alır. Sitede insanlar, şirketler için Facebook gönderileri yazmak gibi 5 dolara yapmak istedikleri işleri dahi yüklüyor. İşlerin çoğu, grafik tasarım veya ses düzenleme gibi yaratıcı beceriler gerektiriyor.

Eğer bilginiz yoksa bile alacağınız küçük eğitimler ile buradaki işler freelance olarak çalışarak yapabilirsiniz. Yarı zamanlı olarak çalışabileceğiniz işler var. Böylece internetten para kazanabileceksiniz. Bazı görevler, boş zamanlarınızda kanepede kolayca yapabileceğiniz şeylerdir. O yüzden mutlaka göz atmanızı öneriyorum.

12- Ozelders

Türk para kazanma siteleri arayanlara! Uzmanlık alanınız mı var? Matematik, kimya, fizik, edebiyat gibi dersleri iyi mi biliyorsunuz? Özel ders vermeyi düşünebilirsiniz. Ozelders.com sitesine üye olarak siz de öğrencilerle buluşabilirsiniz. İnternetten para kazanma siteleri arasında uzman olmanız gereken bir site.

Hatta bölüm mezunu olup, daha öce öğretmenlik konusunda deneyiminiz varsa, öğrencilerin sizi tercih etmesi daha yüksek bir ihtimal. Saatlik olarak özel ders vererek çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Yukarıda açıkladığım gibi sizlere yetkinliklerinizle para kazanabileceğiniz sitelerden bahsedeceğim.

13- Field Agent

Para Kazandıran Siteler
internetten para kazandıran siteler

Field Agent için telefonunuza uygulama indirmeniz gerekiyor. Bol kazançlı bir uygulama olduğu için para kazandıra siteler arasında da bahsetme gereği duydum. Uygulamayı indirdikten sonra bazı görevler sizlere veriliyor.

Ancak bu görevler koltuğunuza uzanarak yapabileceğiniz görevler değil. Size verdiği bazı marketlere giderek ürünleri incelemeniz, fotoğraflarını çekmeniz gerekebiliyor. Oldukça ilginç bir internetten para kazanma yöntemi…

İnternetten para kazanmak için sizlere farklı bir yol daha sundum… İnternetten satış gerçekleştirerek harika paralar kazanabilirsiniz… Peki nasıl mı? İnternetten Ne Satabilirim? yazısına göz atarak öğrenebilirsiniz!

internetten para kazanma siteleri

14- Shutterstock

Para Kazandıran Siteler
çok para kazandıran siteler

Harika fotoğraflar benden sorulur mu diyorsunuz? Eğer gerçekten iyi fotoğraflar çekebildiğinizi düşünüyorsanız, bu hobiniz sayesinde para kazanma ihtimaliniz bulunuyor. Özellikle profesyonel bir fotoğraf makineniz varsa, para kazandıran siteler arasında bulunan Shutterstock ile iyi paralar kazanabilirsiniz. Fotoğraflarınızın kaliteli ve orijinal olması önemlidir.

Yani internetten indirdiğiniz bir fotoğraf sayesinde para kazanamazsınız. Çekiminizin tamamen size ait olması gerekir. Akla gelebilecek her fotoğraf karesinden para kazanabilirsiniz. İlla ki şunu çekmeniz gerekiyor diye bir kural yok.

Yatırımsız para kazandiran siteler içindeki Shutterstock’a fotoğraflarınızı yüklediğiniz de artık fotoğraflar lisanslıdır. Fotoğraflar indirildikçe para kazanacaksınız. Ortalama indirme başına 0.25 dolar kazanırsınız.

Hobinizi gelire çevirmenin mükemmel bir yolu!

15- Stockimo

Para Kazandıran Siteler
bedava para kazanma

Bu da tıpkı yukarıda bahsettiğim stok fotoğraf sitesine benziyor. Ancak Stockimo https://www.stockimo.com/ bir site değil, mobil uygulama.

Yine fotoğraf çekmeyi sevenler için para kazanma yöntemi. Üstelik telefonla çektiğiniz fotoğrafları da paylaşabilirsiniz. Akıllı telefonunuzdan fotoğraflar seçin, etiketleyin ve Stockimo’ya yükleyin!

Onaylandıktan sonra fotoğraflarınız satışa çıkar. Stockimo, fotoğraf satın almak isteyenler için dünyanın en büyük web sitesi olan Alamy’ye bağlandı. Böylece fotoğraflarınız hızlıca satılabilir. Fotoğraflarınız satıldığında payınızı alırsınız. Mantığı bu kadar basit. Para kazanmak internetten çok kolay… Gördüğünüz gibi birçok seçenek var.

16- Elance

Para Kazandıran Siteler
Elance

Elance, para kazandıran siteler arasında en çok tercih edilen sitelerden birisi. İnternetten para kazanmak istiyorsanız, bu siteyi de değerlendirebilirsiniz. Sizlere sıraladığım freelance çalışma platformlarıyla aynı mantığa sahip. Elance sitesine üye olurken, hizmet vermek istediğiniz alanı seçiyorsunuz.

Bu alanlar gerçekten çok geniş. Örneğin yazılım, web tasarım, makale yazarlığı, grafik, çeviri, seslendirme gibi değerlendirebileceğiniz birçok alan var. Siteye üye olduktan sonra alakalı işverenlerin ilanlarına erişebiliyorsunuz. İlanlara katılarak işi alabilirsiniz. Eğer işinizde yeniyseniz yüksek fiyatlar biçmemenizi öneririm.

Çok para kazandıran siteler arasında bulunan bu platformu da değerlendirin!

17- Bionluk

Para Kazandıran Siteler
Para kazandıran siteler

Bionluk sitesi de sizlere önerebileceğim bir freelancer sitesi. Benim de öğrenciyken para kazanmama olanak sağlayan bir siteydi. Elance gibi mantığa sahip. Siteye üye olup, hizmetinizle alakalı bir ilan yayınlamanız gerekiyor. Akla gelebilecek birçok konuda ilan açabiliyorsunuz. Size müşteriler ulaşabiliyor ya da açılan iş ilanlarına teklif atabiliyorsunuz.

Bu tarz para kazandıran siteler için en büyük avantaj, ödeme konusunda sıkıntıya düşülmemesi. Ödeme siz işi yapmadan sipariş veren tarafından ödeniyor ve havuzda bekletiliyor. İşinizi teslim edip, onaylattıktan sonra da sıkıntısızca para banka hesabınıza geliyor. Evden çalışmak isteyenler için harika bir fırsat.

18- Udemy

Para Kazandıran Siteler
internetten para kazanma siteleri

Udemy, belki de en çok zaman alan, ancak en ödüllendirici seçeneklerden bir tanesi. Udemy ile uzmanlık alanınız için online kurs oluşturabiliyorsunuz. Dünyanın en büyük eğitim platformlarından birisi olan Udemy sayesinde para kazanan birçok insan var. Örneğin son zmanlarda dijital pazarlama hakkında oluşturulan kurslar inanılmaz rağbet görüyor.

Kurs verenin ve kurs alanın bol kazançlı çıktığı bir site. Halihazırda Türkiye’de de bu kadar kullanıcısı varken, siz de beceri ve yetkinliklerinizi bir kitle ile buluşturarak para kazanabilirsiniz. Kursunuzu oluşturmak için – Udemy’de eğitim verin –  uzantısına göz atabilirsiniz… Eğitmen olarak online para kazanma sitelerinden faydalanın!

19- Instagram

Para Kazandıran Siteler
en çok para kazandıran reklam siteleri

Instagram 2023 yılında da para kazandıran siteler arasında en başı çekiyor. Elbette Instagram üzerinden para kazanmak için takipçi sayınızın yüksek olması gerektiğini  biliyorsunuzdur.

İyi bir takipçi kitlesine sahipseniz, aylık geçiminizi çok rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Çeşitli marka işbirlikleri, reklamlar, link kısaltmaları sayesinde Instagram üzerinden para kazanabilirsiniz.

20- Twitch

Para Kazandıran Siteler
oyun oynayarak para kazandıran siteler

6 milyona yakın yayıncısıyla birlikte Twitch, en çok para kazandıran siteler arasında yer alıyor. Günlük 23 milyondan fazla ziyaretçisi bulunan Twitch ile siz de para kazanabilirsiniz. Pyun oynayarak para kazan kazandıran siteler arasında yüm dünyada çok popüler. Ancak oyun oynamak için kaliteli ekipmanlara ihtiyacınız olabilir.

Yayın açacağınız için insanların kaliteli bir yayın izlemesi önemli. Bu şekilde takipçi kasarak para kazanabilirsiniz. Oyun oynayarak para kazandıran siteler mi arıyorsunuz? Dünyaca ünlü bu siteyi tercih edebilirsiniz!

21- Roamler

Para Kazandıran Siteler
Para kazanma siteleri

Sizlere bahsettiğim Field Agent’a benzeyen bir uygulamadan bahseceğim. Roamler uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra bazı görevler yaparak para kazanabiliyorsunuz. Bu görevler hareket etmenizi gerektirecek görevler olduğu için biraz çaba gerektiriyor.

Ancak yine de çok basit. İnternetten para kazanmak için bu uygulamayı da indirebilirsiniz. Boş vakitlerinizi böyle değerlendirebilirsiniz.

SONUÇ

Sizlere sıraladığım para kazandıran siteler sayesinde internetten para kazanabileceksiniz! Para kazandıranblog siteleri,   makale yazarak para kazandıran siteler, oyun oynayarak para kazandıran siteler, para kazandıran anket siteleri gibi birçok seçenek var… Yapmanız gerekenleri site başlıklarının altında sizlere açıkladım. Birden fazla site seçeneğini değerlendirerek para katlama şansınız var. Aklınıza takılan sorular için aşağıya yorum bırakabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Gülsüm gümüş dedi ki:

  Evde paketleme yap.ak istiyorum cok ihtiyacım var