2022 Getir Kurye Maaşları ve Şartları – ŞİMDİ BAŞVUR!

28.09.2022
2022 Getir Kurye Maaşları ve Şartları – ŞİMDİ BAŞVUR!

Artık insanlar fiziksel olarak markete gitmek yerine, son yıllarda popüler hale gelen online market uygulamalarını tercih ediyor. Getir firması da onlardan bir tanesi. Getir sayesinde ülkemizde birçok kişi iş sahibi oluyor. Getir kurye olarak çalışabilme fırsatınız var… Peki Getir kurye maaşları 2022 yılında ne kadar?

Getir kurye şartları neler? Yaş sınırı nedir? Bu gibi soruların cevaplarını yanıtlayacağım. Getir kurye başvurusu için bilmeniz gereken her şey bu yazıda… Gün geçtikçe büyüyen Getir ile çalışarak aylık tatmin edici kazançlar elde edebilirsiniz.

Getir personel maaşları için en güncel bilgileri sizlerle paylaştım. Lafı daha fazla uzatmadan kazanç ve diğer konular hakkında bilmeniz gerekenleri sizlere anlatmaya başlıyorum. 🙂

Getir Nedir?

getir kurye maaşları
Getir personel maaşları

Getir kurye maaşları hakkında detaylara geçmeden önce Getir’i tanıyalım… Getir, 2015 yılında Türkiye’de kuruldu ve Türkiye’de bir ilki başlattı. Getir, “Eğer insanlara 3 dakikada taksi gönderebiliyorsak, diğer ihtiyaç ürünlerini de 10 dakikada götüremez miyiz?” sorusundan yola çıkılarak ortaya çıkarıldı.

 İnsanların markete gitmesine gerek kalmadan, internetten market alışverişlerini tıklayarak gerçekleştirebiliyorlar. Onaylanan alışveriş en kısa süre içerisinde sipariş verenin adresine ulaşıyor. Bu aşamada en önemli işi Getir kurye çalışanları gerçekleştiriyor.

Evden çıkmadan, insanların market, restoran, bakkal alışverişlerini Getir kapılarına götürüyor. Getir üzerinden ne alınıyor diye soracak olursak, ürün yelpazesi her geçen gün büyüyor. Böylece insanlar her aradıklarını Getir üzerinden sipariş edebiliyorlar.

Türkiye’den sonra dünyanın çeşitli noktalarında da hizmete başlayan Getir hız kesmeden adreslerini büyütüyor ve kurye çalışanları alıyor. Siz de Getir gibi bir büyük firmayla, aşamanın en önemli adımını gerçekleştiren kurye olarak çalışabilirsiniz.

ALAKALI İÇERİK: Yemeksepeti Banabi Kurye Maaşları

Getir Kurye Maaşları 2022

getir kurye maaşları
getir kurye maaşları 2022

Gelelim, en merak edilen mevzuya… Getir kurye maaşları ne kadar? Getir kurye olmak istiyorsanız, doğal olarak maaş hakkında bilgi sahibi de olmak isteyeceksiniz. Getir maaşlarını iki ayrı başlık olarak ele alacağız. Çünkü iki çeşit moto kurye bulunuyor.

 1. Sigortalı moto kurye
 2. Esnaf moto kurye

Bunların maaşları ise birbirinden farklı oluyor. Buna göre Getir maaşları:

Getir Kurye ModeliMaaşlarıı
Getir sigortalı kurye6.000 – 7.000 TL
Getir esnaf kurye8.500 – 9.600 TL
getir maaşları

Ortalama olarak Getir kurye maaşları bu şekilde. Peki, bu fark neden var? Mantık nasıl işliyor? Ayrıntılarını hemen aşağıda açıklayalım.

getir kurye maaşları
getir kurye maaşları

Sigortalı Getir Kurye Maaşları

Getir’de kurye olmak istiyorum diyorsanız, sigortalı kurye olabilirsiniz. Sigortalı kuryelerin sigortaları şirket tarafından her ay düzenli olarak yatırılmaktadır.

 • Sigortalı getir kurye maaşı 5.500 TL‘dir.
 • Maaşa ek olarak 2 TL paket başı ücret ödeniyor.
 • 500 TL yemek ücreti vardır.

Elbette fazladan mesai yapılarak, bahşişlerle bu ücretin üzerine çıkılabiliyor. Mesai ücretleriyle 6.000 TL üzerinde maaş alan sigortalı Getir kurye çalışanları var.

Esnaf Getir Kurye Maaşları

Esnaf kurye modeli çok popüler! Kendi şahıs şirketinizi açarak Getir’de kuryelik yapabiliyorsunuz. Esnaf kuryelerin kazançları sigortalı kuryelere göre daha yüksektir. Ancak Bağkur, yakıt, motor bakımı gibi giderlerden tamamen kişi sorumlu oluyor. Esnaf kurye modeliyle çalışan getir kurye maaşları saat + paket başı ücretten hesaplanıyor:

 • Kendi motoru ile kuryelik yapan getir kurye 38 TL + 5TL paket başı ücret alır.
 • Şirket motoru ile kuryelik yapan getir kurye 25 TL + 5 TL paket başı ücret alır.

Bu bilgiler ışığında her gün ortalama 8 saat çalışan esnaf getir kurye maaşı ortalama olarak 10 bin TL‘dir

Evet, Getir kurye olmak için motor şart değil. Şirket motoru ile de kuryelik yapabiliyorsunuz. Şirket motoru ile çalışan kuryenin daha düşük saatlik ücret almasının sebebi ise; yakıt ve motor bakımını şirketin üstlenmesidir.

Getir Kurye Şartları 2022

getir kurye şartları
getir kurye şartları

Getir kurye maaşları 2022 yılında ne kadar? Bu konu hakkında bilgi sahibi olmadan önce, getir kurye olma şartları neler? Bilmek gerek. Sebebi, Getir kurye olmak ve başvuruda bulunmak için bu şartları yerine getirebiliyor olmak lazım. Sizlere sıralayacağım şartlar için kendinizi değerlendirin. Şartlara uygunluk gösterdiğinizi düşünüyorsanız, Getir kurye iş başvurusu için harekete geçebilirsiniz. Getir kurye şartları şu şekilde:

 • Sipariş teslimi için hızlı olmak.
 • Aktif olarak motor kullanabilmek.
 • Motor sürüş kabiliyetinin gelişmiş olması.
 • A1-A2 sınıfı ehliyete sahip olmak.
 • Sabıka kaydı temiz olunmalı.
 • Güler yüzlü olmak
 • Takım çalışmalarına ayak uydurabilmek
 • Trafik kurallarına uymak
 • Kılık kıyafet konusunda firma ekipmanlarına uymak
 • Zaman kontrolüne sahip olmak.
 • En az ilköğretim mezunu olmak.
 • Tam zamanlı veya vardiya sisteminde çalışabilmek
 • Firma ekipmanlarını tertipli kullanmak
 • Getir kurye başvuru için gerekli olan belgeleri toplayabilmelisiniz.

Sizlere birçok başarılı firmanın motorlu kurye maaşları hakkında bilgi verdim. Tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Getir Kurye Yaş Sınırı Kaç?

Getir kurye maaşları hakkında araştırma yaparken fark ettim. insanların Getir kurye olmak hakkında en çok merak ettikleri sorulardan birisi de yaş sınırı. Bu soruya da hızlıca kısa bir açıklık getireyim.

Getir kurye olma şartları arasında da yer alıyor. Getir kurye yaş sınırı 18 olarak belirlenmiştir. Yani reşit ve ehliyete sahip olmak gerekiyor. Cevabı artık öğrendiğimize göre Getir moto kurye maaşları için devam edebiliriz.

Getir dışında Trendyol Go motorlu kurye olmak için de bir düşünebilirsiniz. Konu hakkında tüm detaylara yazdığım yazıdan erişebilirsiniz.

Getir Kurye Olmak İçin Gerekli Belgeler

Getir kurye olma şartları içerisinde Getir kurye olmak için gerekenleri tamamlamalısınız. Bunun için gereken belgeleri toplamaya başlayın. Zaten çok bir belge yok. Size iş başvurunuzla beraber ayrıntılarda verilecektir. Getir kurye olmak için gerekli belgeler şöyledir:

 • Kimlik fotokobisi
 • Sağlık belgesi
 • Sigorta fotokopisi
 • Temiz sabıka kaydı belgesi

Getir Kurye Çalışma Saatleri

Getir Kurye Çalışma Saatleri
Getir Kurye Çalışma Saatleri

Getir kurye çalışma saatleri, Getir kurye maaşı belirleyen en önemli etkilerden birisidir. Kazancınız çalışma saati üzerinden hesaplanır. Peki, Getir kuryeler kaç saat çalışır?

Getir haftada 7 / 24 saat hizmet veren bir uygulama olduğu için Getir kurye çalışanlarının çalışma saatleri de buna göre ayarlanır.

Yani net olarak herkesin bir çalışma saati yok. 8 saatte çalışabilirsiniz, 10 saatte. Bu nedenle esnek çalışma saatlerine uyumlu olmanız önemli bir mevzu. Kimi zaman gece vardiyasında da çalışma durumunuz olabilir.

Elbette fazladan çalıştığınız her saat için ödeme alacaksınız. Getir kurye maaşları bu yöntemle belirleniyor. Getir kurye çalışma saatleri bu şekilde.

Getir Kurye Olma Avantajları

getir kurye maaşları
getir kurye avantajları

Getir kurye maaşları için detaylara girmeden önce Getir kurye olarak hangi avantajlardan faydalanacağınızı merak etmiyor musunuz? Gerçekten birçok avantaj var. Hadi öğrenelim!

 • Firma sizlere gerekli olan tüm kurye ekipmanlarını temin eder. En başta kurye için gerekli olan motosiklet ya da ticari araç, sizlere temin edilir. Sonrasında motor kaskı, tişört, pantolon, mont, yağmurluk, eldiven, şirket telefonu gibi birçok ekipman sizlere verilir.
 • Bahşiş sistemi vardır. Bu sayede getir kurye maaşı dışında ekstra kazanç fırsatınız oluyor.
 • Getir özel akademi eğitimleri gerçekleştiriliyor. Bunlara katılarak güvenli eğitim sertifikası ile kurye kadrosunda yer alıyorsunuz.
 • Düzenlenen sosyal projelere katılabiliyorsunuz.
 • Dilediğinizde fazladan mesai yapma şansınız var. Daha fazla kazanç isteyenler için tercih edilebilir.
 • Çeşitli indirim fırsatlarından yararlanabiliyorsunuz.

Okumak isteyebilirsiniz: Paket Taxi Maaşları

Getir Kurye Başvurusu Yap!

getir kurye maaşları
getir moto kurye başvuru

Getir kurye olma şartları için kendinizi uygun görüyorsanız, siz de Getir kuryesi olabilirsiniz. Getir kurye maaşları hakkında sizlere gerekli açıklamaları yaptım. Her şey bana uygun ve getir moto kurye olmak istiyorum diyorsanız, başvuruda bulunabilirsiniz.

Getir moto kurye başvuru yapmak sanıldığından daha basit. Başarılı firma getir ile çalışmak için en başta yapmanız gereken Getir Kariyer sayfasını ziyaret etmeniz. Burada Getir firmasının aktif iş ilanlarını bulmak mümkün. Diğer bir Getir kurye iş başvurusu yöntemi ise iş bulma sitelerinden faydalanmak.

Örneğin kariyer.net aracılığıyla Geti iş ilanlarına erişebiliyorsunuz. Şehrinizde motorlu kurye iş ilanları için Google’dan aramalar gerçekleştirerek de Getir kurye için iş ilanlarına denk gelebilirsiniz.

Birden fazla yöntem var. Burada dikkat etmeniz gereken, düzenli olarak iş ilanlarını takip etmek. Antalya, İstanbul, Ankara, İzmir, Mersin, Bursa gibi Türkiye’nin birçok yerinden Getir kurye başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Bu şekilde güncel bir Getir kurye olmak için iş ilanı rahatlıkla bulabilirsiniz.

Getir İletişim Adresleri

getir kurye maaşları
getir moto kurye maaşları

Getir kurye olmak, getir kurye maaşları ve süreç hakkında daha fazla bilgi almak için Getir ile iletişime geçebilirsiniz. Web adresine giderek iletişim için mesajınızı da bırakabilir ve firmanın size geri dönmesini bekleyebilirsiniz. Aşağıdaki direkt iletişim adreslerini de kullanabilirsiniz.

 • Telefon numarası: +90 (850) 532 50 50
 • Mail Adresi: info@getir.com
 • Adres: Etiler Mah. Tanburi Ali Efendi Sok. Maya Residences Sit. T Blok No:13/334 Beşiktaş/İstanbul, Türkiye 34337

Sizlere Getir kurye maaşları ve diğer bilmeniz gerekenler hakkında bilgileri sundum. Aklınıza takılan bir soru olursa, aşağıya yorum bırakabilirsiniz. Sizlere hemen geri dönüş sağlayacağım!

YORUMLAR