Kendi Aracıyla Kurye Olmak – 2022 İçin TÜM BİLGİLER!

06.01.2022
Kendi Aracıyla Kurye Olmak – 2022 İçin TÜM BİLGİLER!

Sizlere karlı iş fikirleri sunmaya devam ediyorum. Bugün de yine sizlere bol kazançlı çıkabileceğiniz bir iş fikri anlatacağım. Kendi aracıyla kurye olmak için son dönemlerde çok fazla fırsat ortaya çıktı.

Online market alışveriş firmalarının artması, internetten alışverişin artmasıyla kuryeye olan ihtiyacın artması gibi… Sizin de bir aracınız varsa “ Kendi aracımla kuryelik yapmak istiyorum” diyebilirsiniz. Kendi aracımla kargo işi yorumları hakkında bir araştırma yaptım.

Doğru adımlarla ilerlendiği taktirde gerçekten bu işten iyi kazançlar elde edebilmek mümkün. Kendi aracınızı kullanacağınız için daha avantajlı olanaklar söz konusu. Sizlere konu hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatacağım.

 Kendi aracıyla kurye maaşları, kendi aracıyla kurye trendyol çalışanı nasıl olunur? Başvuru nasıl gerçekleşir? Bu gibi sorulara yanıt vererek ilerleyeceğim.

Kendi aracımla kargo işi yapacağım diyorsanız, hepsini atlamadan okumanızı öneriyorum. Detaylara göz atalım!

Kendi Aracıyla Kuryelik Yapmak Mümkün mü?

Kendi Aracıyla Kurye Olmak
Kendi Aracıyla Kurye Olmak

Özellikle son dönemlerde duyduğumuz bir iş fırsatı olan, kendi aracıyla kuryelik yapma işi mümkün mü? Süreç nasıl ilerliyor? Merak ediliyor. Buna net bir açıklık getirelim. En başta, evet! Kendi aracınızla kuryelik yapmak mümkün.

Kurye olmak son dönemlerde çok yaygınlaşan mesleklerden birisi. Kuryelere artan işlerle birlikte ihtiyaç duyuluyor. Bazı bilindik firmalar dahi kendi araçlarıyla kuryelik yapacak kişiler arıyor. Bu fırsatları değerlendirerek, kendi aracıyla kuryelik yapma fırsatı yakalan birçok kişi var.

İlgili İçerik: Yemeksepeti Banabi Kurye Başvuru

Kurye olmak için bazı şartları yerine getirebildiğiniz ve ticari bir araca ya da uygun model motosiklete sahip olduğunuz zaman, kuryelik yapabilirsiniz. Yemek sepeti, Trendyol, Hepsiburada gibi e – ticaret sektöründe 1 numara olan firmalar sayesinde tatmin edici maaşlar kazanabilirsiniz. Ya da MNG kargo gibi kargo şirketleri ile… Hepsini tek tek açıklayacağım.

Kendi aracıyla kurye olmak isteyenlere duyurulur!

Kendi Aracıyla Kurye Nasıl Olunur?

Kendi Aracıyla Kurye Nasıl Olunur?
Kendi Aracıyla Kurye Nasıl Olunur?

Kendi aracımla kuryelik yapmak istiyorum diyorsanız, bazı şartları yerine getirmek gerekiyor. Kendi aracıyla kurye olma şartları şu şekilde:

 • Kendi aracınızla kurye olmak istiyorsanız, psikoteknik belgesi ve SRC belgesi almalısınız. Çalışmayı düşündüğünüz yere göre bu değişiklik gösterebiliyor. Kargo şirketleri ve e – ticaret markalarının istekleri değişebildiği için en doğru yanıtı firmalardan alıyorsunuz.
 • Kullanacağınız aracın kuryelik yapmaya uygun olması gerek. Hafif ticari bir araç olması gerek.
 • Kurye için daha önce deneyiminiz varsa, bir sıfır öndesiniz demektir.
 • Kullanacağınız araca göre ehliyetinizin olması gerekiyor. Hususi araç için gerekli olan ehliyet ile motosiklet için gerekli ehliyetin farklı olduğunu unutmayın. Hangi araçla kuryelik yapacaksanız, ona göre bir ehliyet gerekli.
 • Çalışacağınız firmanın sizden istediği bazı şartlar olabiliyor. Örneğin belli başlı ekipmanları kullanmak, çalışma şartları birçoğunda farklılık gösteriyor. Kendi aracıyla kurye olmak isteyenler bunu göz önünde bulundurmalı.
 • Vergi mükellefi olmak ve fatura kesebiliyor olmak gerek. Buna bağlı olarak sahıs şirketi açmanız lazım. Bu da ortalama olarak 200 TL civarında bir maliyet demektir. Bazı firmalarla çalıştığınızda bazen şirket açmanıza gerek kalmayabiliyor. O nedenle ilk olarak çalışmak istediğiniz yerler ile iletişime geçmeniz önemlidir.

Kendi Aracıyla Kurye Maaşları 2022

Kendi Aracıyla Kurye Maaşları
Kendi Aracıyla Kurye Maaşları 2022

Aklınızdaki bir diğer soru “kendi aracımla kargo işi ne kadar kazandırır?” olduğunu biliyorum… Kendi aracıyla kurye ne kadar kazanır? Bunun için tek bir cevap yok sevgili okuyucular.  Kendi aracıyla kurye maaşları için maaşlar firmalara göre değişiklik gösteriyor. Hangi firmayla çalışıyorsanız, ona bağlı diyebiliriz.

Her firmadan farklı meblağlar kazanabilirsiniz. Bazı firmalar ile 8.000 TL kazanabilirken, bazılarıyla daha az kazanırsınız. Ortalama olarak bir maaştan bahsedecek olursam, 4.250 TL net maaş var. Net maaşın dışında; bahşiş, ekstra mesai, yemek ücreti derken bu maaş 5.000’i rahat buluyor.

Ne kadar çok çalışırsanız onun karşılığını alıyorsunuz. Fazla çalışmayı düşünürseniz, söylediğim meblağların üzerine rahatlıkla çıkabilirsiniz. 100 paket teslimi yaparak, aylık ortalama olarak 12.000 TL kazanmak mümkün!

Sizlere moto kuryelerinin ne kadar kazandığını bir yazıda toplamıştım… Motorlu kurye maaşları için güncel bilgileri öğrenmek için tıklayın…

Kendi Aracıyla Kurye Olma Avantajları

Kendi aracıyla kuryelik yapma avantajlarından sizlere bahsetmek istiyorum. Bu avantajları öğrendikten sonra, bu iş fikri size çok cazip gelecek.

 • Çalışma saatleri için kendinize uygun olduğunuz vakitleri seçebilirsiniz.
 • Kendi aracıyla kurye olduğunuzda yapacağınız iş, sadece sizlere teslim edilen siparişleri adreslere teslim etmektir. Ekstra bir iş yükünüz yoktur.
 • En büyük avantajlardan birisi, kendi aracınızı kullanmanızdır. Böylece daha rahat bir çalışma şartına sahipsiniz diyebilirim. Aracınızı teslim almak, teslim etmek için uğraşmanıza gerek yok. Bunun için ekstra zaman harcamanıza gerek yok. Evinizin önündeki aracınızla işe başlarsınız.
 • Ne kadar çalışırsanız, o kadar çok para kazanıyorsunuz. Çalışma için bir sınırınız yoktur.

Bu avantajların çalışacağınız firmaya göre değişiklik gösterebileceğinin altını çizerim.

Hepsiburada Kendi Aracıyla Kurye Olmak

Kendi Aracıyla Kurye Olmak
hepsiburada kendi aracıyla çalışacak

 Türkiye’nin en büyük e- ticaret firmalarından birisi olan Hepsiburada ile kendi aracınızla kurye olarak çalışabilirsiniz. Kendi aracıyla dağıtım elemanı olmak isteyenler için değerlendirilmesi gereken bir firma.

Hepsiburada firmasında kendi aracınızla kurye olarak çalışmak istiyorsanız, firmanın dağıtım markası Hepsiexpress için iş ilanlarını araştırmalısınız. Kariyer.net gibi iş bulma sitelerinden Hepsiexpress iş ilanlarına erişebilirsiniz.

Elbette bunun için yukarıda bahsettiğim gibi firmanın sizlerde istediği bazı şartları yerine getirmek gerekiyor. Kendi aracıyla kuryelik yapma için belli başlı şartları şu şekilde:

 • B sınıfı ehliyet sahibi olmak.
 • SCR 4 belgesine sahip olmak
 • Askerlik görevinin yapılmış olması ya da 2 yıl tecil ettirmiş olmak.
 • Araç modeliniz ticari olmalı. Örneği Fiat Doblo, Fiorino, Renault Kangoo gibi.
 • En az lise mezunu olmak.
 • İletişim becerisi yüksek olmak, ekibe ayak uydurabilmek.
 • Şehir yollarına hakim olmak.

Hepsiburada kendi aracıyla kurye olmak için başlıca şartlar böyle. İşe girdiğinizde yapmanız gerkenler, Hepsijet şubesine gelen kargoları alıp, vaktinde adreslerine teslim etmek.

Kendi aracımla kargo işi nasıl yapılır ? diye soruyorsanız, cevabı işte bu kadar… Siz de kendinizi uygun görüyorsanız hemen iş ilanlarına göz atmaya başlayın!

İlginizi Çekecek: Getir Kurye Maaşları

Paket Taxi Kendi Aracıyla Kurye Olmak

Kendi Aracıyla Kurye Olmak
kendi aracımla kargo işi

Kendi aracıyla kurye olmak isteyenler, Paket Taxi firmasına başvuruda bulunabilir. 2015’te kurulan oldukça yeni bir oluşum olan Paket Taxi, restoranların, kafelerin, marketlerin kuryelik görevlerini üstleniyor.

Belli bir anlaşma sağlandığında, örneğin bir restoran kendi kurye hizmetine ayrı çaba sarf etmek yerine, paket taxi ile çalışıyor. Son yıllarda gittikçe büyüyen bir firma olduğu için Paket taxi kurye çalışan sayısı da artacağı düşünülüyor.

Pakex Taksi şu an belli başlı şehirlerde hizmet veriyor. Gün geçtikçe Türkiye’nin her yerine yayılmayı planlıyorlar. Siz de vakit kaybetmeden kendi aracıyla kuryelik yapma için başvuruda bulunabilirsiniz.

Konu hakkındaki tüm detaylara Paket Taxi Nedir? Yazısından ulaşabilirsiniz. Paket Taxi kendi aracıyla kurye olmak hakkındaki her şeyi öğrenip, başvuruda bulunabilirsiniz.

Kendi aracıyla kurye Trendyol Çalışanı Olmak

Kendi Aracıyla Kurye Olmak
kendi aracımla kurye trendyol çalışanı olmak

Biliyorsunuz ki Trendyol her geçen gün büyümeye deam ediyor. Kendi içerisinde çeşitli projeler geliştirerek, istihdama katkıda bulunuyor. Kendi aracıyla kurye Trendyol için çalışabilirsiniz. Sektörde en önde gelen firmalardan birisi olduğu için kazancınızdan emin olabilirsiniz.

Gerçekten tatmin edici bir maaş kazanma şansınız var. Ayda 5.000 TL’nin üzerine çıkmak mümkün. Trendyol Go kurye olmak hakkında sizlere yazdığım yazıyı okuyarak tüm detaylara erişebilirsiniz.

Kendi aracıyla kuryelik yapma için mutlaka değerlendirmeniz gereken bir firma. Şartlar neler? Maaş bilgisi, avantajlar, hepsini yazıya tıklayarak öğrenebilirsiniz. Kendi aracıyla kurye olmak isteyenler için harika bir fırsat!

Okumak İsteyebilirsiniz: Öğrenciler İçin Para Kazanma Yolları

Aras Kargo Kendi Aracıyla Kuryelik Yapma

Kendi Aracıyla Kurye Olmak
kendi aracıyla dağıtım elemanı

Şimdi sizlere Türkiye’nin en bilindik ve tercih edilen kargo şirketleriyle çalışma fırsatınızdan bahsedeceğim. Birkaç kargo firması, kişilere girişimci kurye olmaları için fırsat tanıyor. Hafif ticari aracınız varsa, siz de kendi aracımla kargo işi yapmak istiyorum diyebilirsiniz.

Aras Kargo, kendi aracınızla çalışabileceğiniz başarılı kargo şirketlerinden birisi. Türkiye’nin en büyük kargo şirketlerinden birisi olan Aras Kargo’da son dönemlerde kendi aracıyla kuryelik yapan kişilerin sayısı arttı.

Kadın, erkek fark etmeksizin siz de esnaf kurye başvuru formu ile Aras Kargo iletişime geçebilirsiniz. Aras kargo kendi aracıyla kurye olmak için en temel şart, 6 yaşını geçmemiş bir ticari araca sahip olmak. Aras Kargo esnaf kurye başvuru formu için tıklayın!

MNG Kargo Kendi Aracıyla Kurye Olmak

Kendi Aracıyla Kurye Olmak
kendi aracımla kargo işi yapmak

Kendi aracınla kargo taşıma işi için son başlıktayım… Bir diğer kendi aracınızla kuryelik yapabileceğiniz kargo şirketi, MNG Kargo. Bu firma da Türkiye’nin en çok tercih edilen kargo firmalarından birisi. MNG kargo kendi aracımla çalışmak istiyorum diyorsanız, başvuru yapabilirsiniz. MNG Kargo, girişimci kurye başvuru fırsatı ile ticari araca sahip kişilere iş fırsatı sunuyor. MNG kargo kendi aracıyla kurye olmak için bazı şartları yerine getirebilmeniz gerekiyor. Şartlar şu şekilde:

 • Ticari araca sahip olmak
 • En az lise mezunu olmak
 • 22 yaş ile 55 yaş arasında olmak
 • Dikkatli ve titiz olmak
 • Çalışma sistemine uyumlu
 • Girişimci olmak

Bu şartları yerine getirebiliyorsanız, MNG girişimci kurye başvurusu için başvuruda bulunabilirsiniz. MNG kargo güvencesiyle çalışarak, teknik donanım ve destekten faydalanabilirsiniz. Kendi aracıyla kurye olmak gerçekten bol avantajlı!

Dağıttığınız kadar kazanma şansınız var. Kendi aracınızla teslimat yaptığınız paket sayısına kadar para alırsınız! MNG Kargo Girişimci Kurye Başvuru Formu için tıklayın…

SONUÇ:

Sizlere kendi aracıyla kurye olmak hakkında tüm bilmeniz gerekenleri aktardır. Bahsettiğim firmalar aracılığıyla, kendi aracıyla kurye olma fırsatını yakalayabilirsiniz. Ankara, İzmir, Bursa, İstanbul, Antalya, Adana, Trabzon gibi Türkiye’nin her yerinden kendi aracınızla kuryelik yaparak para kazanabilirsiniz. Sizlere sunduğum bilgileri iyice anladığınızdan emin olun! Merak ettikleriniz ya da aklını kurcalayan sorular olursa, aşağıya yorum bırakmaktan çekinmeyin! Kendi aracımla kargo işi yorumları hakkında sizlere aşağıda bırakacağım videoyu izleyerek, birincil ağızdan bilgileri dinleyebilirsiniz.

Daha fazla KARLI İŞ FİKİRLERİ arıyorsanız, yazı kategorimize göz atabilirsiniz..

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.