Kendi Aracıyla Kurye Olmak – 2023 İçin TÜM BİLGİLER!

14.02.2023
Kendi Aracıyla Kurye Olmak – 2023 İçin TÜM BİLGİLER!

Sizlere karlı iş fikirleri sunmaya devam ediyorum. Bugün de yine sizlere bol kazançlı çıkabileceğiniz bir iş fikri anlatacağım. Kendi aracıyla kurye olmak için son dönemlerde çok fazla fırsat ortaya çıktı.

Online market alışveriş firmalarının artması, internetten alışverişin artmasıyla kuryeye olan ihtiyacın artması gibi… Sizin de bir aracınız varsa “ Kendi aracımla kuryelik yapmak istiyorum” diyebilirsiniz. Kendi aracımla kargo işi yorumları hakkında bir araştırma yaptım.

Doğru adımlarla ilerlendiği taktirde gerçekten bu işten iyi kazançlar elde edebilmek mümkün. Kendi aracınızı kullanacağınız için daha avantajlı olanaklar söz konusu. Sizlere konu hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatacağım.

Kendi aracıyla kurye maaşlarını ele alacağız. Ayrıca kendi aracıyla kurye trendyol çalışanı nasıl olunur? Başvuru nasıl gerçekleşir? Bu gibi sorulara yanıt vererek ilerleyeceğim.

Kendi aracımla kargo işi yapacağım diyorsanız, hepsini atlamadan okumanızı öneriyorum. Detaylara göz atalım!

Kendi Aracıyla Kuryelik Yapmak Mümkün mü?

Kendi Aracıyla Kurye Olmak
Kendi Aracıyla Kurye Olmak

Özellikle son dönemlerde duyduğumuz bir iş fırsatı olan, kendi aracıyla kuryelik yapma işi mümkün mü? Süreç nasıl ilerliyor? Merak ediliyor. Buna net bir açıklık getirelim. En başta, evet! Kendi aracınızla kuryelik yapmak mümkün. Kendi aracıyla kurye işi artık çok popüler

Kurye olmak son dönemlerde çok yaygınlaşan mesleklerden birisi. Kuryelere artan işlerle birlikte ihtiyaç duyuluyor. Bazı bilindik firmalar dahi kendi araçlarıyla kuryelik yapacak kişiler arıyor. Bu fırsatları değerlendirerek, kendi aracıyla kuryelik yapma fırsatı yakalan birçok kişi var.

İlgili İçerik: Yemeksepeti Banabi Kurye Başvuru

Kurye olmak için bazı şartları yerine getirebildiğiniz ve ticari bir araca ya da uygun model motosiklete sahip olduğunuz zaman, kuryelik yapabilirsiniz. Yemek sepeti, Trendyol, Hepsiburada gibi e – ticaret sektöründe 1 numara olan firmalar sayesinde tatmin edici maaşlar kazanabilirsiniz. Ya da MNG kargo gibi kargo şirketleri ile… Hepsini tek tek açıklayacağım.

Kendi aracıyla kurye olmak isteyenlere duyurulur!

Kendi Aracıyla Kurye Nasıl Olunur?

Kendi Aracıyla Kurye Nasıl Olunur?
Kendi Aracıyla Kurye Nasıl Olunur?

Kendi aracımla kuryelik yapmak istiyorum diyorsanız, bazı şartları yerine getirmek gerekiyor. Kendi aracıyla kurye olma şartları şu şekilde:

 • Kendi aracınızla kurye olmak istiyorsanız, psikoteknik belgesi ve SRC belgesi almalısınız. Çalışmayı düşündüğünüz yere göre bu değişiklik gösterebiliyor. Kargo şirketleri ve e – ticaret markalarının istekleri değişebildiği için en doğru yanıtı firmalardan alıyorsunuz.
 • Kullanacağınız aracın kuryelik yapmaya uygun olması gerek. Hafif ticari bir araç olması gerek.
 • Kurye için daha önce deneyiminiz varsa, bir sıfır öndesiniz demektir.
 • Kullanacağınız araca göre ehliyetinizin olması gerekiyor. Hususi araç için gerekli olan ehliyet ile motosiklet için gerekli ehliyetin farklı olduğunu unutmayın. Hangi araçla kuryelik yapacaksanız, ona göre bir ehliyet gerekli.
 • Çalışacağınız firmanın sizden istediği bazı şartlar olabiliyor. Örneğin belli başlı ekipmanları kullanmak, çalışma şartları birçoğunda farklılık gösteriyor. Kendi aracıyla kurye olmak isteyenler bunu göz önünde bulundurmalı.
 • Vergi mükellefi olmak ve fatura kesebiliyor olmak gerek. Buna bağlı olarak sahıs şirketi açmanız lazım. Bu da ortalama olarak 200 TL civarında bir maliyet demektir. Bazı firmalarla çalıştığınızda bazen şirket açmanıza gerek kalmayabiliyor. O nedenle ilk olarak çalışmak istediğiniz yerler ile iletişime geçmeniz önemlidir.

Şimdi gelelim konuyla alakalı en merak edilen mevzuya… “Kendi aracımla kargo işi ne kadar kazandırır?” Sorusunun yanıtını verelim.

Kendi Aracıyla Kurye Maaşları 2023

Kendi Aracıyla Kurye Maaşları
Kendi Aracıyla Kurye Maaşları

Aklınızdaki bir diğer soru “kendi aracımla kargo işi ne kadar kazandırır?” olduğunu biliyorum… Kendi aracıyla kurye ne kadar kazanır? Bunun için tek bir cevap yok sevgili okuyucular.  Kendi aracıyla kurye maaşları için maaşlar firmalara göre değişiklik gösteriyor. Hangi firmayla çalışıyorsanız, ona bağlı diyebiliriz. Ortalama olarak paket teslimlerine göre kendi aracıyla kurye maaşları:

Kargo SayısıNet Kurye Maaşı
70 paket8.500 TL
100 paket12.000 TL
125 paket15.000 TL
150 paket18.000 TL
175 paket21.000 TL
kendi aracıyla kurye maaşları

Her firmadan farklı meblağlar kazanabilirsiniz. Bazı firmalar ile 25.000 TL kazanabilirken, bazılarıyla daha az kazanırsınız. Ne kadar çok çalışırsanız onun karşılığını alıyorsunuz. Fazla çalışmayı düşünürseniz, söylediğim meblağların üzerine rahatlıkla çıkabilirsiniz. 100 paket teslimi yaparak, aylık ortalama olarak net 12.000 TL kazanmak mümkün!

Sizlere moto kuryelerinin ne kadar kazandığını bir yazıda toplamıştım… Motorlu kurye maaşları için güncel bilgileri öğrenmek için tıklayın…

Kendi Aracıyla Kurye Olma Avantajları

Arabayla kuryelik yapmak neden bu kadar popüler hale geldi dersiniz? Bunun yanıtını vermek için kendi aracıyla kuryelik yapma avantajlarından sizlere bahsetmek istiyorum. Bu avantajları öğrendikten sonra, bu iş fikri size çok cazip gelecek.

 • Çalışma saatleri için kendinize uygun olduğunuz vakitleri seçebilirsiniz.
 • Kendi aracıyla kurye olduğunuzda yapacağınız iş, sadece sizlere teslim edilen siparişleri adreslere teslim etmektir. Ekstra bir iş yükünüz yoktur.
 • En büyük avantajlardan birisi, kendi aracınızı kullanmanızdır. Böylece daha rahat bir çalışma şartına sahipsiniz diyebilirim. Aracınızı teslim almak, teslim etmek için uğraşmanıza gerek yok. Bunun için ekstra zaman harcamanıza gerek yok. Evinizin önündeki aracınızla işe başlarsınız.
 • Ne kadar çalışırsanız, o kadar çok para kazanıyorsunuz. Çalışma için bir sınırınız yoktur.

Bu avantajların çalışacağınız firmaya göre değişiklik gösterebileceğinin altını çizerim.

Hepsiburada Kendi Aracıyla Kurye Olmak

Kendi Aracıyla Kurye Olmak
hepsiburada kendi aracıyla çalışacak

 Türkiye’nin en büyük e- ticaret firmalarından birisi olan Hepsiburada ile kendi aracınızla kurye olarak çalışabilirsiniz. Kendi aracıyla dağıtım elemanı olmak isteyenler için değerlendirilmesi gereken bir firma.

Hepsiburada firmasında kendi aracınızla kurye olarak çalışmak istiyorsanız, firmanın dağıtım markası Hepsiexpress için iş ilanlarını araştırmalısınız. Kariyer.net gibi iş bulma sitelerinden Hepsiexpress iş ilanlarına erişebilirsiniz.

Elbette bunun için yukarıda bahsettiğim gibi firmanın sizlerde istediği bazı şartları yerine getirmek gerekiyor. Kendi aracıyla kuryelik yapma için belli başlı şartları şu şekilde:

 • B sınıfı ehliyet sahibi olmak.
 • SCR 4 belgesine sahip olmak
 • Askerlik görevinin yapılmış olması ya da 2 yıl tecil ettirmiş olmak.
 • Araç modeliniz ticari olmalı. Örneği Fiat Doblo, Fiorino, Renault Kangoo gibi.
 • En az lise mezunu olmak.
 • İletişim becerisi yüksek olmak, ekibe ayak uydurabilmek.
 • Şehir yollarına hakim olmak.

Hepsiburada kendi aracıyla kurye olmak için başlıca şartlar böyle. İşe girdiğinizde yapmanız gerkenler, Hepsijet şubesine gelen kargoları alıp, vaktinde adreslerine teslim etmek.

İlginizi Çekecek: Getir Kurye Maaşları

Paket Taxi Kendi Aracıyla Kurye Olmak

Kendi Aracıyla Kurye Olmak
kendi aracımla kargo işi

Kendi aracıyla kurye olmak isteyenler, Paket Taxi firmasına başvuruda bulunabilir. 2015’te kurulan oldukça yeni bir oluşum olan Paket Taxi, restoranların, kafelerin, marketlerin kuryelik görevlerini üstleniyor.

Belli bir anlaşma sağlandığında, örneğin bir restoran kendi kurye hizmetine ayrı çaba sarf etmek yerine, paket taxi ile çalışıyor. Son yıllarda gittikçe büyüyen bir firma olduğu için Paket taxi kurye çalışan sayısı da artacağı düşünülüyor.

Pakex Taksi şu an belli başlı şehirlerde hizmet veriyor. Gün geçtikçe Türkiye’nin her yerine yayılmayı planlıyorlar. Siz de vakit kaybetmeden kendi aracıyla kuryelik yapma için başvuruda bulunabilirsiniz.

Konu hakkındaki tüm detaylara Paket Taxi Nedir? Yazısından ulaşabilirsiniz. Paket Taxi kendi aracıyla kurye olmak hakkındaki her şeyi öğrenip, başvuruda bulunabilirsiniz.

Trendyol Kendi Aracıyla Kurye Olmak

Kendi Aracıyla Kurye Olmak
kendi aracımla kurye trendyol çalışanı olmak

Biliyorsunuz ki Trendyol her geçen gün büyümeye devam ediyor. Kendi içerisinde çeşitli projeler geliştirerek, istihdama katkıda bulunuyor. Kendi aracıyla kurye Trendyol için çalışabilirsiniz. Sektörde en önde gelen firmalardan birisi olduğu için kazancınızdan emin olabilirsiniz.

Peki, Trendyol’da kendi aracıyla kurye ne kadar kazanır? Gerçekten tatmin edici bir maaş kazanma şansınız var. Ayda 15.000 TL’nin üzerine çıkmak mümkün. Trendyol Go kurye olmak hakkında sizlere yazdığım yazıyı okuyarak tüm detaylara erişebilirsiniz.

Kendi aracıyla kuryelik yapma için mutlaka değerlendirmeniz gereken bir firma. Şartlar neler? Maaş bilgisi, avantajlar, hepsini yazıya tıklayarak öğrenebilirsiniz. Kendi aracıyla kurye olmak isteyenler için harika bir fırsat!

Aras Kargo Kendi Aracıyla Kuryelik Yapma

Kendi Aracıyla Kurye Olmak
kendi aracıyla dağıtım elemanı

Şimdi sizlere Türkiye’nin en bilindik ve tercih edilen kargo şirketleriyle çalışma fırsatınızdan bahsedeceğim. Kendi aracınla kargo taşımacılığı yapmak da çok avantajlı. Birkaç kargo firması, kişilere girişimci kurye olmaları için fırsat tanıyor. Hafif ticari aracınız varsa, siz de kendi aracımla kargo işi yapmak istiyorum diyebilirsiniz.

Aras Kargo, kendi aracınızla çalışabileceğiniz başarılı kargo şirketlerinden birisi. Türkiye’nin en büyük kargo şirketlerinden birisi olan Aras Kargo’da son dönemlerde kendi aracıyla kuryelik yapan kişilerin sayısı arttı.

Kadın, erkek fark etmeksizin siz de esnaf kurye başvuru formu ile Aras Kargo iletişime geçebilirsiniz. Aras kargo kendi aracıyla kurye olmak için en temel şart, 6 yaşını geçmemiş bir ticari araca sahip olmak. Aras Kargo esnaf kurye başvuru formu için tıklayın!

MNG Kargo Kendi Aracıyla Kurye Olmak

Kendi Aracıyla Kurye Olmak
kendi aracımla kargo işi yapmak

Kendi aracınla kargo taşıma işi için son başlıktayım… Bir diğer kendi aracınızla kuryelik yapabileceğiniz kargo şirketi, MNG Kargo. Bu firma da Türkiye’nin en çok tercih edilen kargo firmalarından birisi. MNG kargo kendi aracımla çalışmak istiyorum diyorsanız, başvuru yapabilirsiniz.

mng kargo girişimci kurye

MNG Kargo, girişimci kurye başvuru fırsatı ile ticari araca sahip kişilere iş fırsatı sunuyor. MNG kargo kendi aracıyla kurye olmak için bazı şartları yerine getirebilmeniz gerekiyor. Şartlar şu şekilde:

 • Ticari araca sahip olmak
 • En az lise mezunu olmak
 • 22 yaş ile 55 yaş arasında olmak
 • Dikkatli ve titiz olmak
 • Çalışma sistemine uyumlu
 • Girişimci olmak

Bu şartları yerine getirebiliyorsanız, MNG girişimci kurye başvurusu için başvuruda bulunabilirsiniz. MNG kargo güvencesiyle çalışarak, teknik donanım ve destekten faydalanabilirsiniz. Kendi aracıyla kurye olmak gerçekten bol avantajlı!

MNG kargo girişimci kurye kazancı ortalama olarak aylık net olarak 10 bin TL. Dağıttığınız kadar kazanma şansınız var. Kendi aracınızla teslimat yaptığınız paket sayısına kadar para alırsınız! MNG Kargo Girişimci Kurye Başvuru Formu için tıklayın… Kendi aracımla kargo işi nasıl yapılır ? diye soruyorsanız, cevabı işte bu kadar… Siz de kendinizi uygun görüyorsanız hemen iş ilanlarına göz atmaya başlayın!

Kendi Aracımla Kargo İşi Ne Kadar Kazandırır?

Kendi aracıyla kargo taşımacılığı yaparak ayda net olarak 10 bin TL kazanç elde etmek mümkün. Bu kazancı artırmak mümkün. Gün içerisinde paket teslimini artırarak aylık geliri artırabilir ve 15 TL’nin üzerinde kazanabilirsiniz.

Kendi Aracımla Kargo İşi Yorumları

Kendi aracıyla kurye ne kadar kazanır? Detayları nedir? Artık biliyorsunuz.Kendi aracımla kargo işi yorumları nasıl? Bu konu hakkında sizlere yukarıda bıraktığım videoyu izleyerek, birincil ağızdan bilgileri dinleyebilirsiniz.

Kendi aracıyla kurye olmak hakkında genel olarak yorumların iyi yönde olduğunu söylemek gerek. Bu işi tam zamanlı bir iş olarak görüp, paket teslimi yaparak kazananlar işlerinden memnunlar.

SONUÇ:

Sizlere kendi aracıyla kurye olmak hakkında tüm bilmeniz gerekenleri aktardır. Bahsettiğim firmalar aracılığıyla, kendi aracıyla kurye olma fırsatını yakalayabilirsiniz. Ankara, İzmir, Bursa, İstanbul, Antalya, Adana, Trabzon gibi Türkiye’nin her yerinden kendi aracınızla kuryelik yaparak para kazanabilirsiniz. Sizlere sunduğum bilgileri iyice anladığınızdan emin olun! Merak ettikleriniz ya da aklını kurcalayan sorular olursa, aşağıya yorum bırakmaktan çekinmeyin!

Daha fazla KARLI İŞ FİKİRLERİ arıyorsanız, yazı kategorimize göz atabilirsiniz..

YORUMLAR

 1. Şener dedi ki:

  2021 Fiat Doblo firigofrik sogutuculu aracımla iş arıyorum istanbul Anadolu yakası

 2. Murat dos dedi ki:

  Merhaba ben bu işi kendi aracimla Şanlıurfa’da yapmak istiyorum.simdilik binek aracim var ama ihtiyaç durumunda ticari araç da alabilirim. Urfa da yapabilmem için hangi kargo şirketleri ile çalışabilirim.yardimci olursanız sevinirim

 3. mert dedi ki:

  selamlar arkadasım oncelikle konu ile yardımcı olmanız cok iyi oldu sagolun ve tesekkurler kafama takılan sorular oldu tabi
  kargo dagıtımda paket bası fiyatları ve gunluk adet saysısı bu arada gunluk paket sayısına göre vs
  diyelım arac kac km yapıyor sonra biraz detaya giriyorum kusura bakmayın ornek = paket bası
  7 tl gunluk
  dagıtımda enaz 70 yani 7×70= 490 TL kazanc diyelım ayın 4 pazarı düş 26 gun 26×490 =12.740 TL
  ediyor konu böle biliyorum yanlışsa düzeltelim . yani kısacası benim bu işten 0/0 40
  ortalama masraf olcak diyorum . bunlar ssk musasebe vergi arac mazot arac genel vs vs lastik dahil masrafları seneyi baz alıp aya göre masrafı cıkarıyorum kısaca aylık max 2000 km yapacagını düsünüyorum ona hesaplıyorum son olarakben firmaya 12.740 +kdv kesecem diye plan yapıyorum ayrıca firmalarrr A- B vs firma benden bedel üzerinden komisyon kesiyorlarmı biraz uzun oldu ama tekrar kusuruma bakmayın konu hak. bilgilenirsem sevinirim ve ben bu işi ilk yapacam arac vs belgelerim muasebe vs hepsi mevcuttur saygılar diliyorum

  1. Gizem Editör dedi ki:

   Merhabalar, fatura + kdv kesiyorsunuz. Firma sizden komisyon almıyor. İyi günler dilerim.

   1. Ahmet dedi ki:

    5433651353 kendi aracımla çalışmak istiyorum

  2. Emine dedi ki:

   Bizde boyle bir is yapmak istiyoruz arabam da var yardimci olursaniniz sevinirim

   1. Poyraz dedi ki:

    İnternetten araştırma yaparsanız muhakkak bu tür işlere denk gelirsiniz. Buradaki firmalar olmaz başka firmalar olur, gider görüşürsünüz şartları.

  3. Poyraz dedi ki:

   Trendyol da bu işi yapan arkadaş var , senede yaptığı km 13 bin küsür, aylık 15 bine yakın para kazanıyor primler dahil, araba bakımı, mazot, yemek, muhasebe gideri vb. İyi bir para bırakıyor geriye. En az 100 paket olmalı yahut paket başı yüksek olmalı. Yoksa sizin planlamada işin içinden çıkılmıyor.