Öğrenciler İçin Para Kazanma Yolları – 25 EN KAZANÇLI Yöntem

09.01.2022
Öğrenciler İçin Para Kazanma Yolları – 25 EN KAZANÇLI Yöntem

Öğrenciler için internetten para kazanma yollar neler? Merak ediyorsanız, arkanıza yaslanın ve sizlere birbirinden çeşitli kolay para kazanma yolları öğrenci için listelediklerime bir göz atın. Öğrenciler için para kazanma yolları, bol seçenekli diyebilirim!

Sizlere bu yazıda birçok seçenek sunacağım. Burada herkese göre bir para kazanma yöntemi olduğunu söylesem yanlış olmaz. Öğrenci nasıl para kazanır? Farklı farklı yöntemler var. Öğrenciler için online para kazandıran işler kadar, fiziksel olarak vakit harcayıp, para kazanabileceğiniz işler de var.

Öğrenciyken cep harçlığı kazanmak isteyen bir sürü öğrenci olduğunun farkındayım. Aralarında benim de öğrenciyken yapıp, para kazandığım bazı başlıklar olacak. 🙂

Üniversite öğrencileri, liseliler için para kazanma yolları sizlere sundum. Hatta 15 yaşında nasıl para kazanılır? Sorusu için dahi bir yanıt bulacağınıza eminim. Sizlere sıralayacağım fikirlerden birisiyle yetinmemeniz bence önemli bir nokta. Eğer boş vakte sahipseniz, birden fazla seçeneği değerlendirerek daha fazla para kazanabilirsiniz. Öğrenciler nasıl para kazanır? Hadi öğrenelim

1- Ders Verin!

Puan: ★★★★★

öğrenciler için para kazanma yolları
öğrenciler için para kazanma 2022

Eğitiminiz sırasında en kazançlı yarı zamanlı işlerden biri öğretmen olarak çalışmaktır. İyi bildiğiniz konularda öğretmenlik yapabilirsiniz. Örneğin matematik bölümünde okuyup, lise öğrencilerine matematik dersi vererek para kazanan birçok öğrenci var. Yetkinliklerinizi öğrenciyken para kazanma için değerlendirin.

Bir öğretmen olarak yarı zamanlı iş için , bilginizi başkalarına aktarabilmeniz önemlidir . Bir şeyleri açıklamak da iyi olmalısınız. Ayrıca öğrettiğiniz konulara iyi derecede hakim olmanızı gerektirir. Özel ders verebilmek için müşteri bulabileceğiniz siteler var. Ozelders.com gibi sitelerden faydalanabilirsiniz.

Hatta online olarak ders dahi verebiliyorsunuz. Evde para kazanmanın yolları arasında da bu başlığı değerlendirebilirim. Öğrenci olup nasıl para kazanılır? Diyorsanız ders vermeyi düşünün! Özel ders dersleriniz için ne kadar ücret alacağınıza siz karar verirsiniz. Tabii ki, çıtayı aşmamalısınız, aksi takdirde kimse sizinle çalışmak istemez.

Ancak, kendinizi değerin altında bir değer de sunmayın. Sitelerdeki ücretlendirmeleri baz alabilirsiniz. Bir saatlik ders ücreti için 100 – 150 TL arasında kazanmak mümkün. Öğrenciler için para kazanma yolları için bol kazançlı yöntem…

2- Ücretli Anketlere Katılın!

Puan: ★★★☆☆

öğrenciler için para kazanma yolları
18 yaşından küçükler için para kazanma yolları

Sizlere kolay para kazanma yolları öğrenci fikirleri için bir başlık sunacağım. İhtiyacıız olan tek şey internet ve telefon. Bazı şirketler, anketler söz konusu olduğunda fikirleriniz için para ödüyor . Burada da, verilerinizle giriş yapabileceğiniz çeşitli platform var.

Öğrenciler için para kazanma yolları içerisinden bu başlığı seçtiyseniz, yapmanız gereken sitelere üye olup, sizlere sunulan anketleri doldurmak. 15 yaşında nasıl para kazanılır? İşte böyle! Her hangi bir yaş sınırlaması yok.

Ancak, mümkün olduğu kadar çok anket alma şansınızı artırmak için birkaç portala tekrar kaydolmalısınız. Ayrıca bilgilerinizi girerken detaylı olmanızda fayda var. Profilinizdeki bilgilere göre eşleşen anketler alırsınız. Öğrenciler! Boşa harcanan zamanı paraya çevirebilirsiniz… Aşağıda sizler için araştırdığım anket siteleri aracılığıyla para kazanmaya başlayabilirsiniz. Saatte 5 dolar kazanmak mümkün!

 • Marketagent
 • Panel Station
 • Toluna
 • Life Points
 • Fikir Pazarı
 • Survey Pago
 • Myiyo

Alakalı Yazı: Anket Doldurarak Para Kazan

3- Ödev Yapıp Satın!

Puan: ★★★★☆

öğrenciler için para kazanma yolları
evde para kazanmanın yolları

Öğrenciler için para kazanma yolları için sizlere fikirler sunmaya devam ediyorum. Öğrenci olarak para kazanmak istiyorsanız bilginizi kullanabilir ve ödevcim.net gibi siteler aracılığıyla para kazanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken istenilen ödevleri yaparak, göndermek…

Siz de böylece biraz ekstra para kazanabilirsiniz. Öğrenciler için internetten para kazanma yolları arasında oldukça etkili bir fikir. Yapacağınız ödevin uzunluğuna, zorluğuna göre para kazanacaksınız. Ödevin zorluğuna, uzunluğuma göre kazancınız değişir. Bir ödevden 100 – 200 TL alabilmeniz gayet mümkün!

4- Metin Yazarı Olun!

Puan: ★★★☆☆

öğrenciler için para kazanma yolları
Öğrenciler için internetten para kazanma yolları

Öğrenciyken para kazanma yolları arıyorsanız, metin yazarı olmayı düşünebilirsiniz. Öğrenci olarak para kazanmak için oldukça kolay bir yol… Metin yazması için sipariş veren bazı çevrimiçi platformlar var. Bionluk.com gibi… Örneğin firmalara ve web sitesi sahiplerine ürünleri için metinler yazacaksınız .

Sizlerden nasıl bir yazı yazılması istendiğini müşteri belirtiyor. Bu fırsatla evden freelance olarak çalışabiliyorsunuz. Müşterilerin metinleriniz için ödeme yapabilmesi için belirli bir yazma yeteneğine sahip olmanız gerekir. En azından yazım, anlatım ve noktalama işaretlerinde başarılı olmalısınız.

Öğrenciler için para kazanma yolları arasında, vakit ayırabildiğiniz taktirde iyi bir kazanç sağlayabileceğiniz yöntem. Kaç kelime uzunluğunda bir metin yazacaksanız, ona göre para kazanacaksınız. Bin kelime yazarak ortalama 100 – 200 TL arasında kazanç elde etmek mümkün.

5- İkinci El Kıyafetlerinizi Satın!

Puan: ★★☆☆☆

öğrenciler için para kazanma yolları
öğrenci olup nasıl para kazanılır?

Liseliler için para kazanma yolları arasında çok popüler bir başlıktan bahsedeceğim. Elbette sadece lise öğrencilerini kapsamıyor. Şimdi dürüst olalım: Dolabınızda düzenli olarak kaç tane kıyafet giyiyorsunuz? Ve odanızda gerçekten ihtiyacınız olmayan kaç şey var? Çevrimiçi uygulamalar sayesinde eski kıyafetlerinizden ve eşyalarınızdan para kazanabilirsiniz.

Sadece temizlemeye başlayın ve ürünleri çevrimiçi olarak satışa çıkarın. Dolap.com gibi uygulamalardan faydalanabilirsiniz. Değerli olabilmesi için iyi korunmuş ve aynı zamanda nispeten değerli olmalıdır. Eşyalarınız ne kadar kaliteli ve bakımlı olursa o kadar çok para kazanırsınız.

İPUCU: Öğrenciler için para kazanma yolları için bu yöntemi seçtiyseniz size bir ipucum olacak… Kıyafet pazarlarından güzel parçalar bulup, ucuza alıp, sonrasında uygulamalar aracılığıyla daha yüksek fiyata satabilirsiniz! Bu şekilde öğrenci olup, para kazanan kişiler var.

6- Kitaplarınızı Satın!

Puan: ★★★★☆

öğrenciler için para kazanma yolları
öğrenciler için para kazanma yolları

Kitaplarla aranız nasıl? Eğer kitap biriktirme gibi bir derdiniz yoksa, sizlere sunduğum bu yöntemle cep harçlığı kazanabilirsiniz. Öğrenciler için para kazanma yolları arasında en zahmetsiz olan yöntemlerden birisi. Okuduğunuz kitapları bir kenarda bırakmak yerine, sahaflara satmayı düşünebilirsiniz.

İyi durumda olan kitapları sahaflar, kitapçılar satın alıyor. Eğer üniversite öğrencisiyseniz geçen yılın ders kitaplarını da satabilirsiniz. Bu yöntem 18 yaşından küçükler için para kazanma yolları arasında olarak değerlendirilebilir…

Okumak İsteyebilirsiniz: Akşam ne iş yapabilirim?

7- Çocuk Bakıcılığı Yapın!

Puan: ★★☆☆☆

öğrenciler için para kazanma yolları
çocuk bakıcılığı

Ders vermeye benzer şekilde, çocuk bakıcılığı da öğrenciler için klasik yarı zamanlı işlerden biridir. Özellikle arkadaşlarınız veya tanıdıklarınız şu anda bebek bakıcısı arıyorsa, bu fırsatı değerlendirebilir ve okurken para kazanabilirsiniz. Bakıcılık sitelerinden üye olup, alakalı müşterilere ulaşabilirsiniz.

Tanıdığınız kişilere çocuk bakıcılığı yapmak daha kolay olacaktır. Çocuklar da sizi tanıyor ve seviyorsa, bu büyük bir avantaj. Burada da saatlik ücretinizi kendiniz belirlersiniz . Ücretiniz konusunda , aynı anda kaç çocuğa baktığınız ve kaç yaşında oldukları da rol oynayabilir.

8- Garsonluk Yapın!

Puan: ★★★★☆

öğrenciler için para kazanma yolları
öğrenciyken para kazanmak

Öğrenciler için para kazanma yolları içinde tüm dünyada belki de en popüler yönteme değinmesem olmaz! Garsonluk yaparak para kazanan öğrencilerin sayısı yadsınamayacak kadar çok. Yarı zamanlı çalışmak için birçok kafe, restoran garson arar. Öğrenciler için çok uygun bir cep harçlığı kazanma yöntemi.

Garson olmanın öğrenciler için en büyük avantajı: Bahşişler sayesinde iyi kazanç elde edebiliyorsunuz. Bu nedenle, çaba harcarsanız ve konuklarınız tarafından iyi karşılanırsanız, cüzdanınız daha hızlı dolar. Ben de öğrenciyken garsonluk yaptım ve aldığım bahşişler sayesinde bol kazanç elde ettim. Öğrenci olup nasıl para kazanılır? Diyorsunuz, öyleyse bir değerlendirin!

9- Çağrı Merkezinde Çalışın!

Puan: ★★★☆☆

öğrenciler için para kazanma yolları
öğrenciyken para kazanma yolları

Öğrenciler için online para kazanma yolları sıraladığım kadar fiziksel olarak da çalışıp para kazanabileceğiniz işlerden bahsedeceğim… Çağrı merkezinde çalışmak da onlardan bir tanesi. Part time olarak rahatlıkla çalışabileceğiniz işlerden birisi olduğu için tercih edebilirsiniz. Öğrenciyken para kazanma yolları için vaktinizin bir kısmını vermek durumundasınız.

Diğer yandan derslerinizle ve okula gitmekle ilgileniyorsunuz. Bu nedenle yarı zamanlı çalışabileceğiniz işleri tercih etmeniz size fayda sağlar. Boş zamanlarınızı gelire çevirmek için bir fırsattır. Kariyer.net gibi iş bulma sitelerinden rahatlıkla yarı zamanlı olarak çalışabileceğiniz firmalara ulaşabilirsiniz.

Öğrenciler için para kazanma yolları gördüğünüz gibi çok çeşitli.

10- Barista Olun!

Puan: ★★★★★

öğrenciler için para kazanma yolları
para kazanma yolları öğrenci

Bir diğer part time olarak öğrenciyken para kazanmak için yapabileceğiniz iş, baristalık. Artık hemen hemen her yerde bir kafe var. Bu kafelerde yarı zamanlı çalışmaları için elemanlar bulunuyor. Siz de şehrinizdeki kafelere başvuruda bulunabilir ve baristalık yapabilirsiniz.

Oldukça keyifli ve kazançlı öğrenciler için para kazanma yolları başlığı olduğunu söyleyebilirim. Üstelik bunu için büyük bir yeteneğe sahip olmanız gerekmiyor. Kısa bir eğitimden sonra baristalık yapmaya başlayabiliyorsunuz. Part time baristalık yaparak aylık 3.000 TL kazanabilirsiniz.

11- Çevirmenlik Yapın!

Puan: ★★★★☆

öğrenciler için para kazanma yolları
öğrenciler evden nasıl para kazanabilir

Evet, öğrenciler için internetten para kazanma yolları için devam edelim. Eğer ikinci ya da daha fazla bir diliniz varsa, çevirmenlik yaparak çok rahat gelir elde edebilirsiniz. Özellikle dil öğrencileri için bu büyük bir fırsat! Hem pratik yapma açısından hem de para kazanma açısından değerlendirebileceğiniz bir iş fikri.

Öğrenciler evden nasıl para kazanabilir? Liseliler için para kazanma yolları arasında değerlendirebileceğim bir başlık. Freelancer.com gibi freelance çalışma platformlarında çevirmenlik işlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Öğrenci olup para kazanmak için burada herkese göre bir fikir var demiştim!

Öğrenciler için para kazanma yolları içinden çevirmenliği ek iş olarak rahatlıkla gerçekleştirebileceksiniz. Kaç kelimelik ve zorlukta bir metin çevirdiğinize göre kazancınızın değişeceğini unutmayın…

12- Kendi Üniversiteniz İçin Çalışın!

Puan: ★★★★☆

Birçok öğrenci, kişinin kendi üniversitesinde doğrudan para kazanmanın birçok yolu olduğu gerçeğini gözden kaçırır. Bir olasılık, örneğin, gönüllü pozisyonlara ek olarak genellikle bazı ücretli işleri olan bir öğrenci derneği veya gazete için çalışma fırsatı bulunabilir.

Ya da kampüs içerisindeki bir fotokopici de dahi çalışabilirsiniz. Bu şekilde para kazanan birçok üniversite öğrencisi mevcut. Ders saatlerinize göre bu ek işleri değerlendirebilirsiniz. Öğrenciler için para kazanma yöntemleri çok çeşitli… Hadi devam edelim.

13- Grafik Tasarımcı Olun!

Puan: ★★★★★

öğrenciler için para kazanma yolları
öğrenciler için para kazanma yolları

Bir öğrenci olarak, çevrimiçi serbest çalışan olmayı mutlaka düşünmelisiniz. Evden çıkmadan para kazanmak istiyorsanız özellikle freelancer olmayı düşünmelisiniz. Öğrenciler için çok uygun bir çalışma stili. Son yıllarda grafik tasarımcılara ihtiyaç bir hayli arttı. Birçok şirket, firma, kendileri için aralıklarla çalışacak grafik tasarımcılara ihtiyaç duyuyor.

Eğer photoshop gibi çeşitli programlar hakkında bilgi sahibiyseniz, freelancer grafik tasarımcı olmayı düşünebilirsiniz. 16 yaşında para kazanma yolları arayan öğrenciler bile bu yönteme başvurabiliyor. Siz de ufak bir öğrenme sürecinden sonra bu işi yapabilirsiniz. İyi bir tasarımcıysanız, bir tasarımdan 100 TL‘nin üzerinde mutlaka kazanacaksınızdır.

14- Marka Elçisi Olun!

Puan: ★★★☆☆

öğrenciler için para kazanma yolları
öğrenciler için para kazanma yolları

Sizlere herkes için bir iş fikri önereceğimi söylemiştim. Öğrenciler için para kazanma yolları arasında en kazançlı olanlardan birisi de marka elçisi olmak. Artık birçok şirket; öğrencilerin, ürünleri veya bir markayı yaymak ve onları popüler kılmak için ideal olarak uygun olduğunu kabul etti.

Bu nedenle şirketler, öğrencilere sosyal medya aracılığıyla reklam dağıtmaları için kulüplerde, kafelerde, hatta üniversitelerde marka elçileri olarak çalışmaları için ödeme yapar. Örneğin, el ilanları dağıtmak veya kendi etkinliklerinizi düzenlemek gibi…

Influencer olarak para kazanmak istiyorsanız, Facebook, Youtube veya Instagram gibi sosyal medya platformlarında çok sayıda takipçiye sahip olmalısınız. Ancak o zaman şirketler, markalarını sosyal medyada yaymaları için öğrencilere ödeme yapmaya istekli oluyor.

15- Kurye İşçisi Olun!

Puan: ★★★★☆

öğrenciler için para kazanma yolları
öğrenciyken para kazanma yolları

Yemekten, market alışverişine kadar birçok iş alanında kurye olarak çalışabilirsiniz. Okul günlerinize ve saatlerine göre ayarlayabileceğiniz bir kurye işi, öğrenciyken kazanç elde etmenizi sağlar. Öğrenciyken para kazanma yolları içerisinde değerlendirebileceğimiz bir fiziki iş.

Bunun için motor ehliyeti sahibi olmanız gerektiğini belirtmeliyim. Son yıllarda hızla artan online teslimat işleri sayesinde öğrenciyken rahatlıkla kurye işi bulabileceksiniz. Çalıştığınız saat üzerinden para kazanıyorsunuz. Öğrenciler için para kazanma yolları arasında, son dönemlerde çok sık tercih edilen bir yol.

Moto kurye maaşları için yazdığım yazıya göz atabilirsiniz! Eminim ehliyetiniz varsa size çok cazip gelecek. Her ay en az 5.000 TL kazanabileceksiniz diyebilirim.

16- Ders Notlarınızı Satın!

Puan: ★★★★☆

öğrenciler için para kazanma yolları
kolay para kazanma yolları öğrenci

Ders notlarını satarak para kazanan öğrenciler olduğunu biliyor muydunuz? Eğer not tutma konusunda becerikliyseniz ve başarılı bir öğrenciyseniz, başkalarına notlarınızı satabilirsiniz.

Sandığınızdan daha fazla bunun için para ödemeye hazır olan kişinin olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Unipubs gibi çeşitli siteler aracılığıyla notlarınızı satabilirsiniz. Dilerseniz fiziksel olarak da satabilirsiniz. Karar sizin! Önemli bir dersin vize notunu 200 TL‘ye dahi satabilirsiniz!

17- Mail Oku Para Kazan!

Puan: ★★★☆☆

öğrenciler için para kazanma yolları
kolay para kazanma yolları öğrenci

Evet, yanlış okumadınız. Sadece mail okuyarak kazanç elde etmeniz mümkün.Kolay para kazanma yolları öğrenci için bir seçenek arıyorsanız, bu başlığı değerlendirin! Özel bir yeteneğe ya da yetkinliğe sahip olmanız bile gerekmiyor. Elinizde telefon veya bilgisayar ile mail okuyup para kazanmak mümkün.

Öğrenciler için para kazanma yolları arasında gerçekten en basit yollardan birisi. Mail okuyarak para kazanma için üye olabileceğiniz bazı siteler var. Bunlardan en güvenilir olanları şu şekilde:

 • inboxdollars
 • Matrixmails
 • Volutic.com
 • Vindale Research
 • FusionCash+

Daha fazla siteye erişmek ve bilgi almak isterseniz mail okuyarak para kazanma için yazdığım yazıya göz atabilirsiniz.

18- Seslendirme Yapın!

Puan: ★★★☆☆

Diksiyonunuza ve ses tonunuza güvenen bir öğrenciyseniz seslendirme yaparak para kazanabilirsiniz. Hatta şaşıracaksınız ama seslendirme yaparak aylık geçimini sağlayan bir çok insan var.

İhtiyacınız olan internet, ses düzenleme programı ve mikrofon… Freelance çalışma sitelerinden kendinize işler alabilirsiniz. Öğrenciler için internetten para kazanma yolları arıyorsanız, değerlendirebilirsiniz! Bir seslendirme yaparak 500 TL alabilirsiniz. Tabi seslendirmenin uzunluğu ve zorluğu fiyatı etkileyecek en önemli etkenlerden birisi.

19- Hayvan Bakıcılığı Yapın!

Puan: ★★★★☆

öğrenciler için para kazanma yolları
öğrenciler için para kazanma

Hayvanlarla aranız nasıl? Eğer iyiyse ve hayvanları seviyorsanız, son yıllarda çok popüler olan evcil hayvan bakıcılığı işini üstlenebilirsiniz. Öğrenciler için para kazanma yolları içerisinde sizin için en uygun başlık bu olabilir! Son yıllarda evcil hayvan sahiplenmeleri çok fazla arttı.

Kimi evcil hayvan sahipleri, günlük, haftalık olarak evcil hayvanlarına bakmak için insanlar arıyorlar. Bunun için petsurfer.com gibi siteler dahi açıldı. Bu tarz siteler aracılığıyla hayvan bakıcıları ve bakıcı arayanlar buluşuyor. Siz de öğrenci nasıl para kazanır? Diye düşünüyorsanız, bu eğlenceli başlığı düşünebilirsiniz.

20- Oda Kiralayın!

Puan: ★★★★★

Üniversite öğrencilerinin birçoğu okudukları üniversitelerin çevrelerinde eve çıkıyorlar. Eğer sen de bir eve çıktıysan ve müsait bir odan varsa, kiralayarak para kazanabilirsin. Öğrenciler için para kazanma yolları arasında en zahmetsiz olanlardan birisi.

Yapmanız gereken tek şey odanızın fotoğrafını çekip, AirBnb uygulamasında paylaşmak. Odaya ihtiyacı olan kişiler sizlerle uygulama üzerinden iletişime geçecek. Odanızın fiyatı; yaşadığınız şehre, konuma göre değişecektir. Bunun için uygulamadaki benzer odaların fiyatlarını baz alabilirsiniz. Öğrenciyken para kazanmak için kolay bir yöntem!

21- Blog Başlatın!

Puan: ★★☆☆☆

öğrenciler için para kazanma yolları
Öğrenciler için internetten para kazanma

İlgin bir fikriniz varsa, blog başlatmak, öğrenciler için para kazanma yolları arasında aradığınız başlık olabilir! Blog yazarak ve bloğunu büyüterek para kazanan birçok kişi var. Yazmaktan keyif alıyorsanız, siz de bir konu hakkında blog yazmaya başlayabilir ve zamanla büyüyerek, para kazanabilirsiniz!

Öğrenciyken para kazanmak isteyenler için eğlenceli bir yol… Öğrenciler için internetten para kazanma yolları içerisinde blog yazmak çok popüler!

22- Stok Fotoğrafçılık Yapın!

Puan: ★★★☆☆

Online para kazanma
Online para kazanma

Stok fotoğrafçılığını duymuş muydunuz? Aklınıza gelebilecek her kompozisyonun fotoğrafını çekip, bazı siteler aracılığıyla satabilirsiniz. Örneğin iStock, Adobe Stock sitelerine fotoğraflar yükleyebilir ve dolar bazında para kazanabilirsiniz.

Fotoğraflarınızın kaliteli olması bu noktada çok önemli. Fotoğraflarınız ne kadar indirilirse o kadar çok kazanırsınız. Öğrenciler için online para kazanma yolları arasında, son yıllarda çok popüler olmaya başladı diyebilirim!

23- Vale Olun!

Puan: ★★★★☆

Öğrenciler İçin Para Kazanma Yolları
Öğrenciyim para kazanmak istiyorum

Öğrenciler için para kazanmak bol seçenekli! Akşamları boş vakitleriniz varsa, vale olmayı düşünebilirsiniz. Part time olarak yapabileceğiniz bir iş fırsatı. Özellikle bahşişler sayesinde çok iyi cep harçlığı kazanabilirsiniz. Büyük şehirlerde yaşıyorsanız, sizler daha şanslısınız! Nezih kesimlerde lüks restoranlarda vale olarak çalışabilirseniz, bol kazanç sağlayabilirsiniz.

24- Sokak Müzisyenliği Yapın!

Puan: ★★★☆☆

Kolay para kazanma yolları
Kolay para kazanma yolları

Yeteneklerinizi nakite çevirin! Öğrenciler için para kazanma yolları sunmaya devam ediyorum. Boş vakitleriniz varsa ve müziğe karşı yeteneğiniz varsa, bunu hemen değerlendirin. Öğrenci para kazanmak için kendinize mini bir grup kurabilir ya da solo olarak gösteri yapabilirsiniz.

Bunun için belediyelerden izin almanız gerekebilir. Konuyla alakalı detaylı bir araştırma yapmak size kalıyor. Ancak bu yolla gerçekten iyi para kazanan öğrencilerin olduğunu zaten tahmin ediyorsunuzdur. 🙂 Ne kadar yetenekliyseniz ve ilgi çekebiliyorsanız, o kadar kazanırsınız.

25- Spor Eğitmenliği Yapın!

Puan: ★★☆☆☆

öğrenciyken para kazanmak
öğrenciyken para kazanmak

BESYO öğrencileri için harika bir fırsat olabilir. Ancak zaten spor ve spor dallarına ilgiliyseniz, saatlik eğitimler verebilirsiniz. Fitness, ağırlık, yoga gibi akla gelebilecek bir çok egzersiz için eğitmenlik yapabilirsiniz. Konu hakkında tabi ki bilgili ve ilgili olmalısınız. Saatlik 100 TL gibi bir kazanç sağlayabilirsiniz.

Spor salonlarında kişisel antrenörlük yaparak da iyi paralar kazanabilirsiniz!

SONUÇ

Umarım bu yazıda klasik öğrenci işlerinin yanında, mümkün olan her şey hakkında renkli ve yeni fikirler bulmuşsunuzdur. Amacınız düzgün ücretli, eğitiminizi fazla kısıtlamayan, yani zaman ve mekan açısından esnek, yarı zamanlı bir iş bulmak olmalıdır. Ve en önemlisi, bir öğrenci işinin de tadını çıkarmalısınız! Öğrenciler için para kazanma yolları için hangi başlıkları seçtiniz? Daha fazla para kazanma yöntemi için takipte kalın! 🙂

YORUMLAR

 1. Deniz dedi ki:

  elinize sağlık. güzel