Bebek Spa Merkezi Açmak Hakkında Detaylı Bilgiler

14.03.2022
Bebek Spa Merkezi Açmak Hakkında Detaylı Bilgiler

Çocuklarımız dünyamızın en kıymetli varlıkları. Onların sağlıkları için yapamayacağımız hiç bir şey yok. Çocuklarının üzerine titreyenlerin sayısı fazlayken bu alanda bir iş fikrinden bahsedeceğim. Her gün sayısı artan bebek spa merkezi açmak ve kendi işinizin patronu olmak ister misiniz?

Sayısı artmaya başladı ancak bu fikri henüz duymayanlar da çoğunlukta. “Bebek spa merkezi nedir?” diye düşünmüşsünüzdür mutlaka. Size bu yazımda bebek spa merkezi açmak hakkında tüm detayları aktaracağım.

Ayrıca bebek spa merkezi maliyetine ilişkin tüm detayları öğrenecek, bebek spa merkezi kazancına dair bilgi edindikten sonra birikmiş paranızla kendi işinizin patronu olmaya kesinlikle evet diyeceksiniz. O halde hiç vakit kaybetmeden detaylara geçelim…

Bebek Spa Merkezi Nedir? Ne İşe Yarar?

bebek spa merkezi açmak

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de son dönemde çok fazla rağbet gören bebek spa merkezi merakla araştırılıyor. Hem ebeveynler hem de kendi işinin sahibi olmak isteyenler ne olduğunu, ne işe yaradığını incelemeye devam ediyor.

Bu yazıda tüm meraklarınızı giderecek, bebek spa merkezi açmak isteyenlerin aklına takılan tüm sorulara cevap bulacağız. Bebek spa merkezi nedir? Uzmanlar tarafından önerilen bebekler ve çocukların sağlığı için ne işe yarar?

 • Bebek spa merkezleri bebeklerin gaz, kolik gibi problemlerle kolayca başa çıkmasını sağlar.
 • Bebeklere fiziksel terapi sayesinde masaj yapılarak rahatlamalarına yardımcı olur.
 • Bebekler kendilerini daha güvende hisseder. Denge sistemini geliştirir.
 • Kalp ve dolaşım sistemini harekete geçirir ve sinir sistemine yardım eder.
 • Bebeklerin havuzda kendi başlarına hareket ederek suyun şifasından faydalanır ve dinlenirler.

Evinizden para kazanmak için evde yapay çiçek paketleme işi hakkında detaylı bilgiye Finansko web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bebek Spa Merkezinde Bebeklere Yapılan İşlemler

Bebek spa merkezi açmak
Bebek spa merkezi açmak

Bebeklerini emanet edecekleri açmak istediğiniz spa merkezinizde bebeklere neler yapacağınızı siz de merak ediyorsunuzdur. Bebekler geldiğinde onlara şunları yapacaksınız:

 1. Bebek müşterileriniz geldiğinde ilk olarak hidroterapi havuzuna alınacaklar.
 2. Havuzda motor ve kas becerilerini geliştirecek hareketler yaptıktan sonra bebek masaj terapistleri tarafından masaja alınacaklar.
 3. Hidroterapi havuzu ve masaj terapisinin ardından aile fotoğrafı çekip müşterinize hediye edeceksiniz.

Uyarı!

Uzmanların uyarısına göre bebeklerin en az haftada 2 kez spa merkezine götürülmesi şart. Uzmanlar açıklamasında: “Yetişkinlerin haftada en az 2 gün spora gitmeleri nasıl gerekiyorsa, bebeklerinde haftada 2 kez sağlıkları için spa merkezine gitmeleri gerek” şeklinde açıklıyor.

İnternetten para kazanmak isteyenler mutlaka incelemelisiniz: Reklam izleyerek para kazanma

Bebek Spa Merkezinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek spa merkezi açmak

Bebekler çok hassas oldukları için onlar adına dikkat etmeniz gereken çok önemli kurallar var. Bebek spa merkezi açmak istiyorsanız, bu kurallara uymanız bebek müşterileriniz için şart. İşte dikkat etmeniz gereken hususlar:

 1. Bebek müşterilerinizin karnı doyduktan sonra 1 saat beklemeden işleme başlamayın.
 2. Bebeğin alışması için ilk seanslarda masaj süresini kısa tutmaya özen gösterin.
 3. Masaj uygulaması yapılırken kullandığınız yağ, krem gibi ürünlerin kalitesine dikkat edin.
 4. Bebeklerin girecekleri jakuzi suyunu her bebek müşteride değiştirin.
 5. Bebeklerin bulunacağı ortamın 24-26 derece aralığında olması gerekiyor.
 6. Bebek boyunluğunun ne çok sıkı ne çok gevşek olmamasına dikkat edin. Bebeklerde boynuna takarken 1 parmak boşluk bırakın.
 7. Bebeklerde göbek bağı düşmeden bebek spa merkezine alınmadıklarını mutlaka müşterilere bildirin.

Aşağıdaki video bu konuda size yardımcı olacak:

Bebek spa merkezi açmak dışında diğer iş fikirlerini incelemek isterseniz, Waffle’cı Akın bayilik detaylarına göz atmanızı tavsiye ederim.

Bebek Spa Merkezi Açmak Kazancı

Bebek spa merkezi açmak

Bebekleri çok sevenlerin bebek spa merkezi açmak isteyeceğine eminim. Bu denli keyifli bir işin sahibi olmayı kim istemez ki? Üstelik kazancını öğrenince daha da sıcak bakacaksınız.

Gelelim bebek spa merkezi kazancının ne kadar olduğuna. Size yukarıda bahsettiğim gibi bir bebek müşteri haftada en az 2 kez gelmek zorunda. Şimdi bir müşteriden ortalama kazancınıza göz atalım:

 • Bebek müşteriniz haftada 2 kez geleceği için her gelişinde ortalama 175 TL ödemesi gerekecek.
 • Haftada 2 kez gelecek bebek müşterilerden 350 TL kazanacaksınız.
 • Bu da ayda 1 müşteriden 1.400 TL kazanmanız anlamına gelecek.
 • 5 kişiden günde 175 TL kazandığınızı göz önüne aldığımızda aylık ortalama 21.000 TL kazanç sağlarsınız.

Yukarıda size bebek spa merkezi kazancı hakkında detaylı bilgileri aktardım. Eminim kazanacağını rakamı okuyunca bu işe daha da sıcak bakmaya başladınız. Peki bu işin maliyeti ne kadar olacak?

Bebek Spa Merkezi Maliyeti

Bebek spa merkezi açmak

Bebek spa merkezi açmak, son dönemde çok moda oldu. Moda olduğu kadar bebeklerin sağlığına iyi gelen bu iş kolunun maliyeti ne kadar olacak?

Bebek spa merkezi açmanın maliyeti ilk etapta ortalama 100.000-150.000 TL maliyete ihtiyaç duyarsınız. Bebek spa merkezi açarken gerekli ekipmanlar şu şekilde:

 • Dekorsyon süslemeleri
 • 4 Adet Bebek jakuzisi
 • 4 adet bebek masaj masası
 • Bebek bakım ve masaj ürünleri

Bebek jakuzilerini ortalama 20.000 TL ‘ye satın alabilirsiniz. Firmanızda bebek terapisti çalıştırmanız gerekiyor. Terapist ile aylık tüm giderleriniz göz önüne alındığında maliyetinizi 1 yıl içinde amorti edebileceksiniz. Peki bebek spa merkezi için devlet desteği var mı?

Bebek Spa Merkezi KOSGEB Desteği

KOSGEB, girişimci olmak isteyen vatandaşlara hibe desteği vermesiyle bilinir. Özellikle kadın girişimcilere destek veren KOSGEB, girişim desteği verebiliyor. Bebek spa merkezi olarak destek vermese de kadın girişimciye destek sağlıyor.

Hibe desteğinden faydalanmak için KOSGEB ‘e başvurarak yapacağınız işi projelendirebilirsiniz. Bebek spa merkezi açmaya karar verdiyseniz, gelelim hangi evraklara ihtiyaç duyacağınız konusuna…

Bebek Spa Merkezi Açmak İçin Gerekli Evraklar

Bebek spa merkezi açmak
Bebek spa merkezi açmak

En merak edilen konulardan biri de bebek spa merkezi kimler açabilir sorusudur. İsteyen herkes bebek spa merkezi açabilir. Ancak bunun için bazı evraklara ve belgelere sahip olmanız gerekiyor. İşte sizin ve yanınızda çalışan terapistin sahip olması gereken evraklar:

 • Bebek masajı sertifikası
 • Vergi levhası
 • İş yeri açma ruhsatı
 • İş yeri hijyen belgesi

Bebek masaj sertifikası dışında diğer tüm evrakları vergi dairesi ve belediyelerden kolaylıkla alabilirsiniz. Bebek masaj sertifikasını nasıl ve nereden alabilirsiniz?

Bebek Masaj Sertifikası Nasıl Alınır?

 • Diğer adıyla CIMI sertifikası olarak bilinen bebek masaj sertifikası için herhangi bir mezuniyet şartı aranmaz.
 • Eğitimde size en baştan tüm bilgiler öğretilir.
 • 50 ‘den fazla ülkede kabul edilen bebek masaj eğitim sertifikasında 4 günlük teorik ve uygulama eğitim verilir.
 • MEB onaylı kurslardan kolayca bebek masaj sertifikası alabilirsiniz.

Siz de bebek spa merkezi açmak isteyenler arasındaysanız, bu yazının sonunda tüm merak ettiğiniz soruların cevabını sizler için sundum. Ne kadar kazanacağınızdan maliyetine, dikkat etmeniz gereken hususlardan sahip olmanız gereken tüm evrakları öğrenebilirsiniz.

Bebek spa merkezi açmak dışında diğer iş fikirleri hakkında detaylar almak için mutlaka Finansko web sitemize de göz atabilirsiniz…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.