Getir Sipariş Nasıl İptal Edilir?

06.08.2021
Getir Sipariş Nasıl İptal Edilir?

Getir sipariş nasıl iptal edilir? Getir, evinden çıkmadan yiyecek söylemek isteyenlerin tercih ettiği başlıca uygulamalar arasındadır. Getir sipariş etme oldukça kolay olup, kısa sürede adrese kadar teslimat yapılmaktadır. Sipariş için en az 25 Türk Lirası teslimat tutarı olması gerekir. Ayrıca 4,90 TL de teslimat ücreti vardır.

Ancak birçok sebepten dolayı, insanlar verdikleri Getir sipariş nasıl iptal edilir? vazgeçebilmektedir. Burada önemli olan çabuk sipariş etmedir. Zira kapınıza kadar gelmesini beklemek, her ne kadar kabul etmeme olasılığınız bulunsa da büyük olumsuzluklar doğuracaktır.

Eğer kararınızı değiştirmişseniz, mobil uygulama üzerinden kolay bir şekilde iptal etme şansınız bulunur. Ödeme sipariş geldiğinde yapıldığı için, paranızı geri alıp, almama durumu da sıklıkla merak edilmektedir. İptal emri verdikten sonra para iadesi almanız mümkün olabilir.

1.      Uygulamayı İndirin

Eğer sipariş vermişseniz ancak getir sipariş iade etmek istiyorsanız, ilk olarak uygulamasını indirmeniz gerekir. Buna akıllı telefonların mobil uygulamasından erişilebilmekte olup, hemen yüklemeniz mümkündür. Boyutu küçük olduğu için, telefonlarınıza yer de kaplamamaktadır.

2.      Getir ile İrtibat Kurun

Her ne kadar insanlar Getir üzerinden sipariş verdiğinde bunu uygulama üzerinden iptal edebileceğini düşünse de, yapmanız gereken işlemler farklıdır. Getir sipariş iptal etmek iade şeklinde olup, bunun için firma ile irtibat kurmanız gerekir.

Kurumun müşteri hizmetleri numarası 0850 532 50 50 şeklindedir. 7 gün 24 saat arayabileceğiniz bu numarayı çevirirseniz durum hakkında bilgi verebilir ve anında çözüm alabilirsiniz. Bunun haricinde mail göndermeniz de mümkündür.

Bunun için info@getir.com adresine sipariş iptali yapmak istediğinizi belirtmeniz gerekir. Böylece işlem uygulamaya alınır. Ancak mailiniz geç görülebileceği için, size hızlı çözümler sunmayabilir. Dolayısıyla telefon numarasını aramak her zaman istediğiniz gibi sonuçlar alabilmenize yardım eder.

Getir Sipariş Nasıl İptal Edilir
Getir Sipariş Nasıl İptal Edilir

3.      Tamamlandı

Getir sipariş iptal etmek için irtibat kurduktan sonra tek yapmanız gereken yönergeleri takip etmedir. Ardından kısa sürede tamamlanır. Sonrasında farklı bir siparişi anında verebilirsiniz.

Getir Para İadesi Var Mı?

Getir sipariş nasıl iptal edilir? Ürün ve hizmet almak isteyen kişiler, para iadesi hakkında nasıl bir politika izlendiğini sıkça merak etmektedir. Her ne kadar insanlar çoğu zaman ihtiyaç duymasa da, bunu bilmek insanlar için bir güvenlik unsuru olarak kabul edilmektedir.

Getir sipariş iade mümkün olup, buna benzer olarak zorunlu iade politikası da vardır. Bu nedenle sorunlu bir alışveriş yapmışsanız, çözüm bulabilirsiniz. Eğer sipariş restorana gitmezse, ücret iadesi gerçekleştirilmektedir. 

Ayrıca iptal ve iade politikası farklı durumlar için de geçerlidir ve bunlar şu şekildedir;

  1. Restoranda verilen siparişin kalmamış olması
  2. Müşterinin siparişten mutlu kalmaması
  3. Siparişin teslimat süresinin geçmesi, restoranın durumu onaylaması
  4. Getir sipariş nasıl iptal edilir?

Bu gibi durumlarda Getir, müşterileri yanında olmaktadır. Bununla birlikte haksız talep yapılmışsa, müşteri hesabını da kapatabilmektedir.

Getir Sipariş Nasıl İptal Edilir
Getir Sipariş Nasıl İptal Edilir

Getir Şikayet Hattı Var Mı?

Dışarıdan adresine yemek söyleyenler bazı durumlarda gerek işletme, gerekse kurye hakkında şikâyete sahip olabilmektedir. Bunlar gerek restoranın geç getirmesi, gerekse kuryenin yavaş olması ve daha birçok konuda bulunabilir. Getir sipariş nasıl iptal edilir?

Getir bu konuda müşterilere şikâyet hattı sunmaktadır. Dolayısıyla herhangi bir problem olmuşsa, bunu firmaya iletmeniz mümkündür. Ancak burada bilmeniz gereken konu, kuryelerin yaptığı davranışlardan, firmanın yasal şekilde sorumlu tutulmayacağının belirtildiğidir.

Bu durum kullanıcı sözleşmesinde mevcut olup, her üye tarafından onaylanmaktadır. Eğer kurye ya da firma hakkında şikâyet iletmek istiyorsanız, şu işlemleri yapmanız gerekir;

  1. Telefonunuzdan getir uygulamasına girin.
  2. Şikâyet ekranına gelerek, yapmak istediğiniz işlemi seçin.
  3. İlgili alanları doldurduktan sonra gönderin. 

Böylece tüm işlemler de sonlanır.

Getir Sipariş Nasıl İptal Edilir
Getir Sipariş Nasıl İptal Edilir

Getir sipariş nasıl iptal edilir?

Paket Taxi Nedir, Maaşları Ne Kadar? 2021 Başvuru Formu başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.