2022 En Güncel Yorum Yaparak Para Kazanma Siteleri

18.02.2022
2022 En Güncel Yorum Yaparak Para Kazanma Siteleri

Ek gelir isteyenlerden ya da oturduğu yerden para kazanmak isteyenlerden misiniz? O zaman sizi şöyle alalım. Çünkü tam size göre bir konudan bahsetmek istiyorum: yorum yaparak para kazanma. Teknoloji devrinin bu kadar revaçta olduğu bir dönemdeyken internet üzerinden para kazanmaktan bahsetmemek olmazdı.

“Yorum yaparak para kazanmak da neyin nesi, güvenilir mi?” diye soruların aklınızdan geçtiğini biliyorum. Size bu sorularla ilgili tüm detayları aktaracağım, endişelenmeyin.?

Sizde bu sistemin detaylarını öğrenip binlerce TL kazanmak istiyorsanız, vakit kaybetmeden detaylara geçelim… Hadi yorum yap para kazan!

Yorum Yaparak Para Kazanma Şartları

yorum yaparak para kazanma
yorum yaparak para kazanma

Yorum yaparak para kazanmadan önce bilmeniz gereken bazı şartlardan bahsetmek istiyorum. Evinizde oturduğunuz yerden para kazanırken, çalıştığınız sitelerin de mutlaka şartları olacak. Ancak bu işi yapmanın genel birkaç kuralı var.

Size tavsiyem, daha çok para kazanmak istiyorsanız, bu kurallara uymanız gerekiyor. İşte bilmeniz gereken kurallar şu şekilde;

 • Yorum yaparken para kazanmak için dilbilgisi kurallarına uymanız bu işin ilk şartı. Yazım kurallarına uymanız gerekir. Yaptığınız yorumların anlaşılabilir olması para kazanmanız açısından önemli. Bu yüzden düzgün bir dille ve dilbilgisi kurallarına uyarak yazmaya dikkat edin.
 • Çalıştığınız site hangi ürün ya da hizmet hakkında yorum yapmanızı istiyorsa, onunla ilgili yorum yapmaya özen gösterin. Alakasız yorumlar paranızı alamamanıza sebep olabilir.
 • Yorumlarınız alakalı ve olabildiğince detaylı yorumlar olsun. Sizin yorumlarınızı okuyan müşteriler, satışa sunulan ürün her neyse onunla ilgili tüm detayları öğrenebilsin. Tek cümlelik yorumlardan olabildiğince kaçınmaya çalışın. Ama okurları da yorumlarınızı okurken yormamaya çalışın.
 • Yorumlarınız kesin ve doğru olmalı. Bu konuda çok dikkat edin. Abartılı ve yalan yorumlar yapmamaya çalışın. Yaptığınız her yalan ve abartılı yorum, hakkında yazdığınız ürünü ve doğal olarak sizin para kazanmanızı etkiler.
 • Her yorumu farklı bir IP adresten yazmaya çalışın. Bu şekilde yapılan yorumları aynı kişinin yazmaması ürün ve kişi profilinin güvenirliğini arttıracak.

Gıda, beyaz eşya, elektronik gibi herhangi bir konuda yorum yaparken daha fazla para kazanmak için bu şartlara uymanız çok önemli. Peki bu şartlara uyarsanız ayda ne kadar para kazanırsınız? Gelin oturduğunuz yerden yorum yaparak ayda kaç para kazanacağınız hakkında detaylara geçelim…

Yorum Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

yorum yaparak para kazanma

Bildiğiniz gibi yaşadığımız devir teknoloji devri. 7’den 70’e herkes teknolojinin nimetlerinden faydalanmaya devam ediyor. Hal böyleyken hepimiz oturduğumuz yerden binlerce lira kazanmak isteriz.

Sizde internetten para kazanmak isterseniz yorum yaparak para kazanma fikrine birçoğumuz yabancıyız. Ancak bu yazının sonunda detayları öğrenince siz de bu işi yapmak için can atacaksınız. Yorum yaparak ne kadar para kazanacaksınız?

Kazanacağınız para, yaptığınız siteye ve yazdığınız yorumun kelime sayısına, dilbilgisine ve doğruluğuna gibi etkenlere göre değişiklik gösterecek.

Yorum başına para alacağınız için bazı firmalar yorum başına 1.50 TL verirken, bazı firmalar 100 yoruma 10 TL veriyor. Günde ortalama 300 yorum yazarsanız, ayda ortalama 1.000 TL para kazanmanız mümkün.

Tabi alacağınız para, sizin çalışmanıza göre fazlalık gösterebilir. Ne kadar yorum yaparsanız o kadar para kazanabilirsiniz. Yani bu rakam 2.000 TL hatta 4.000 TL bile olabilir. Tamamen sizin şartlara uyarak çok yorum yapmanıza bağlı.

Eğer gerçekten yorum yaparak para kazanmak istiyorsanız, Bu şekilde para kazandıran firmalara mail yoluyla ya da telefon numaralarından ulaşabilirsiniz. ?

Popüler Yazı: Anket Doldurarak Para Kazanma

Yorum At Para Kazan Güvenilir mi?

yorum yaparak para kazanma
yorum yap para kazan güvenilir mi

Yorum yaparak para kazanmak için birçok internet sitesi ya da sosyal medya siteleri var. yorum yap para kazan güvenilir mi? diye endişelenebilirsiniz. Ancak hiç endişelenmeyin.

Size bu şekilde para kazanmanın ne derece güvenli olduğundan, güvenli olması için neler yapmanız gerektiğinden detaylı bir şekilde bahsedeceğim. Çünkü bu konuda internet üzerinde dolandırıcılar çok fazla. Bu sayede güvenilir sitelere yorum yaparak paranızı belirtilen zamanda alabileceksiniz.

Hepimiz, internet üzerinden alacağımız bir ürünün açıklamasından daha çok kullanıcı yorumlarını okuyarak karar vermeyi tercih ederiz. Satılan ürünün en yukarıda görünmesi ve tercih edilmesi açısından çok önemli.

Bunu da okuyun! Para Kazandıran Uygulamalar

Bunu bilen satıcılar da, yorumları satın alarak daha iyi yorumlarla ürünlerinin tercih edilmesini istiyor. Tam bu noktada siz yorumlar atarak devreye gireceksiniz. Önereceğim siteler üzerinden yorum yaparak güvenli bir şekilde para kazanacaksınız. Yorum at para kazan güvenir mi? Önerilerimi izlerseniz, gayet güvenli. 😉

Yorum Yaparak Para Kazanmanın Avantajları

yorum yaparak para kazanma
Yorum at para kazan

Bildiğiniz gibi artan maliyetler ceplerimizi yakmaya devam ediyor. Asgari ücret arttı ama ekonomi ve etiket fiyatlarına gelen zamlar sayesinde tek başına asgari ücret bile yetemeyecek duruma geldi. Bu sebeple herkes ek iş fırsatlarını araştırmaya başladı. Evde oturduğu yerde ek iş yapmak isteyenler, harçlığını çıkarmak ya da eve katkı sağlamak isteyenler için ek iş fırsatları saymakla bitmez.

Peki yorum yaparak para kazanmanın avantajları neler? Size ne gibi faydalar sağlayacak ya da bu işi yapmanın nasıl kolaylıkları olacak? Yorum yaparak para kazanmanın avantajlarını 5 maddede aktarayım;

1.Ek gelir kolaylığı

İlk etapta size ek gelir kaynağı olacak olan yorum yaparak para kazanma işi, size faturalarınızdan satın almak istediğiniz eşyaları alırken yapacağınız harcamaya kadar cebinizi rahatlayacak bir kolaylık sağlayacak.

Zamanla yaptığınız yorumlara göre gelirinizi arttıracak olan bu sisteme dahil olduğunuza pişman olmayacaksınız.

2. Evden çalışma fırsatı

Başka bir yerde çalışıyor olabilirsiniz. Bir öğrenci ya da iş arayan biri olun hiç fark etmez. Herhangi bir yere giderek çalışmak zorunda kalmadan, ister evinizde ister başka bir yerde oturduğunuz yerden hiç bir şekilde masraf yapmak zorunda kalmadan çalışabilirsiniz. Bir kafede ya da bir sahil kenarında….

Yorum yaparak para kazanmak için sadece internete ve internete giren bir teknolojik alete ihtiyacınız var. İster tablet ister bilgisayar ya da cep telefonundan yorum yapın. Seçim tamamen sizin.

3. Mesai saatiniz yok

Evet yanlış okumadınız. Herkes sabah akşam çalışırken, sizin herhangi bir mesai saati sınırlamanız olmayacak. İsterseniz gece 02:00’de yorum yapın ister sabah 10:00’da.

Bu konuda da seçim tamamen sizin. Yeter ki yorumlarınızı zamanında ve şartlara uygun bir şekilde yapın. Sizden tek istenen bu iki etken olacak.

4. İstediğiniz kişilerle çalışabilirsiniz

Normalde çalışanların çalışmak istedikleri müşterileri seçme şansı yok. Ancak bu kural sizin için geçerli olmayacak. Siz istediğiniz firmalarla çalışabilirsiniz. Beğenmediğiniz veya güven vermediğini düşündüğünüz firmalarla asla çalışmak zorunda değilsiniz. Seçim tamamen size bağlı.

Siz kiminle çalışıp çalışmayacağınıza karar verin. Daha sonra yorum yaparak para kazanmak için kolları sıvayın. Ayrıca herhangi bir çalışma arkadaşınız da yok. Yalnız çalışmayı sevenler için bulunmaz bir fırsat.

5. Kazanacağınız ücret size bağlı olacak

Ne kadar kazanacağınızı kendiniz belirleyeceksiniz. O gün ne kadar yorum atarsanız alacağınız para aynı oranda artacak ya da azalacak. Ama sadece bu şekilde de olmayabilir Eğer talep ederseniz kendi tarifenizi de oluşturabilmeniz mümkün.

Kaç yoruma ne kadar para alacağınızı baştan firmayla konuşarak anlaşırsanız, paranızı da anlaştığınız oranda alırsınız. Aslında bu iş bir nevi kendi işinizin patronu olmak gibi. Hem de oturduğunuz yerden bir yere gitmek zorunda kalmadan.

Bu avantajlar göz önüne alındığında yorum yaparak para kazanma fikri eminim birçoğunuzu cezbetmeye başladı. Tabi bu işi yaparken güvenilir sitelerle çalışmanız çok önemli. Sizlere yorum yaparak para kazanmanız için güvenebileceğiniz sitelerden bahsetmek isterim. Güvenmediğiniz ve çok fazla şikayet alan sitelerle çalışmamaya dikkat edin. İşte internette yorum yaparak para kazanma siteleri:

1. Trendyol Yorum Yap Para Kazan

yorum yaparak para kazanma
trendyol yorum yap para kazan

Birçok insanın alışveriş yaparken gıdadan giyime, teknolojik ürünlerden ev eşyalarına kadar severek kullandığı internet sitelerinden biri hiç şüphesiz Trendyol.

Trendyol ‘da bir ürünü alırken ilk önce o ürünün kullanıcı yorumlarına bakmak bize daha çok güven verir. Bu durumda yorum yaparak para kazanmak sizin için daha kolay olacak. trendyol’da yorum yaparak para kazanmak çok popüler olmaya başladı!

Ayrıca Trendyol size yorum yaparak para kazanmak dışında başka seçenekler de sunuyor.

 • Trendyol linki paylaşarak para kazanabilirsiniz
 • ya da Trendyol’un koleksiyon seçeneğini kullanırsanız Trendyol size para ödemesi yapıyor.
 • Aynı şekilde trendyol cüzdandan da alışveriş yaparsanız, Trendyol size hediye kupon ya da para ödemesi yapıyor.
 • Siz hangisini tercih ederseniz edin, Trendyol’dan para kazanmanız mümkün.

Trendyol’da satışa sunulan ürünlerin altına yazdığın ürünlerin altına yorum yazarsanız ve kabul edilip paylaşılırsa para kazanabiliyorsunuz. Yorum dışında trendyol’un anket formunu doldurarak da para kazanabilirsiniz. Trendyol yorum yap para kazan hakkında söyleyeceklerim bunlar.

2.  Youtube Yorum Yaparak Para Kazanma

yorum yaparak para kazanma
youtube yorum yap para kazan

Kullanıcılarına interaktif videolar yayınlaması için fırsat tanıyan çevrimiçi platform olarak hayatımızda uzun zamandır yer alan Youtube’u hepimiz biliyoruz. Ancak sadece video izlemek ya da yüklemek olarak hayatımızda yer alıyor. Peki bu amacının dışında da para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Youtube yorum yap para kazan! Herkes Youtube’a video atıp abone sayısını, izlenme oranlarını arttırarak para kazanmak için çabalarken, çoğunuzun bilmediği bir konudan bahsetmek istiyorum. Youtube’da yorum yaparak para kazanmak mümkün. “Peki ama bu nasıl olacak?” dediğinizi duyar gibiyim.?

Youtube üyeleri, yükledikleri videoların izlenme oranlarının yükselmesi için yorum yöntemine başvuruyorlar. Onlarla iletişime geçebilmek ve yorum yaparak para kazanmak için iki yolunuz var:

 1. İlki siz Youtube üyeleriyle görüşüp, yayınladıkları videoların altına yorum yaparak para kazanabilirsiniz.
 2. Bir diğer yol ise r10.net gibi internet sitelerine üye olarak onların sizi bulmasını sağlayabilirsiniz. Her iki seçenekte de Youtube üzerinden para kazanabilmeniz mümkün.

3. İnstagram Yorum Yaparak Para Kazanma

yorum yaparak para kazanma
yorum yap para kazan

Son dönemin en popüler sosyal medya aracı deyince aklımıza ilk gelenlerden biri olan Instagram’dan bahsetmemek olmazdı. Fotoğraf, video ve hikaye paylaşma gibi özellikleriyle sevilen İnstagram’dan da para kazanmak artık çok kolay.

Instagram, son yıllarda online satış profilleriyle doldu. Mağaza sahipleri ya da iş arayanlar; giyim, teknoloji, el yapımı ürünler ya da hiç kullanmadıkları eşyaları İnstagram ‘da satışa sunmaya devam ediyor.

Biz de gördüğümüz bu ürünlerin altındaki yorumları okumadan alıp almayacağımıza karar vermiyoruz. Haliyle alacağımız ürünü daha önce kullanmış birinden fikir almak çok önemli olabiliyor. Bunun için yorum yaparak para kazanmak isterseniz, İnstagram sizin için iyi bir seçenek olacak. Yorum yap para kazan!

4. Google Play Yorum Yaparak Para Kazanma

yorum yaparak para kazanma
yorum yaparak para kazanma

Google’ın Android işletim sistemi için geliştirdiği Google Play Store’dan hepimiz haberdarız. Cep telefonlarımıza Google Play Store aracılıyla yüzlerce içerik indirme fırsatımız oluyor. Bazı uygulamaları ise merak edip inceliyoruz. Eğer aldığı puan yüksek ve yorumlar çoğunlukla olumluysa telefonlarımıza indiriyoruz.

Bu noktada yeniden siz devreye giriyorsunuz. Google Play yorum yaparak para kazanmak için önemli bir fırsat. Çünkü uygulamaların reklamlarını yapmak için yorumlar öne çıkartan en iyi fırsatlar arasında ilk sırada yer alıyor.

Bu işe başlayabilmeniz için aracı birçok site var. O sitelerden birine üye olduğunuz zaman, Google Play sizinle iletişime geçecek. Google Play’den ayda en az 1.500 TL kazanmanız mümkün. Günümüz şartlarında 1.500 TL ek gelir olarak düşünüldüğünde çok iyi bir fiyat.

5. Amazon Yorum Yaparak Para Kazanma

yorum yaparak para kazanma
amazon yorum yaparak para kazanma

Sadece ülkemizde değil, tüm dünyada en çok tercih edilen online satış ve e-ticaret siteleri arasında ilk sıralarda yer alan bir diğer marka hiç şüphesiz Amazon oluyor. Hal böyleyken Amazondan da para kazanmamak olmaz. ?

Size bu siteyi de bir seçenek olarak sunmak isterim. Tıpkı Trendyol’da olduğu gibi Amazon’da binlerce ürün çeşitliliği var. O ürünlerin satışını yapanlar da ürünlerinin öne çıkması için bir dizi çaba sarf ediyor.

Bunlardan en önemlisi de bildiğiniz gibi kullanıcı yorumları. Kullanıcılardan gelen olumu yorumlar, diğer kullanıcıları da cezbediyor. Ne kadar çok olumlu yorum olursa, ürün o sitede o kadar öne çıkıyor. Yalnız burada size önemli bir farktan bahsetmek istiyorum.

Amazon yabancı menşeili bir firma olduğu için size Dolar veya Euro üzerinden para veriyor. Doların 13 TL Euro’nun 15 TL olduğunu baz aldığımızda kazancınız diğer sitelerden 2 kat daha fazla olacak. Bu seçeneği de mutlaka göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

6. Facebook ve Twitter’ da yorum yaparak para kazanma

yorum yaparak para kazanma
internetten nasıl para kazanılır

Sosyal medya dünyasına ilk olarak adını yazdıran iki siteden de bahsetmeden geçmek istemiyorum. Bizi çevrimiçi dünyayla tanıştıran Facebook ve Twitter’da para kazanmak için uzun yıllardır önemli bir rol oynuyor. Bu iki önemli siteden de yorum yaparak para kazanabilirsiniz.

Sosyal medya siteleri sadece yorum yaparak para kazanmak değil aynı zamanda takip etme, beğeni yapma ve paylaşım yapma gibi birçok seçeneklerle de para kazanma fırsatı sunuyor. Siz hangisini seçerseniz seçin ek gelir kapısı olacağından şüpheniz olmasın.

7. Tiktok Yorum Yaparak Para Kazanmak

yorum yaparak para kazanmak
Tiktok yorum yaparak para kazanmak

İnternette yorum yaparak para kazanma siteleri arasında Tiktok’ta bulunuyor. TikTok kullanıcıları için takipçi ve yorum çok önemli. Bunun için bir ücret ödeyerek yorum yapacak kişileri araya şahıslar var.

Siz de o kişilerden biri olabilir ve belli bir miktar ek kazanç sağlayabilirsiniz. Tiktok yorum yaparak para kazanmak, boş zamanlarınızı değerlendirecek!

İnternetten nasıl para kazanılır? Diye düşünmeyin! İnternetten para kazandıran siteleri sıraladığım yazıyı okuyun…

Yorum Yaparak Para Kazandıran Aracı Siteler

Size yorum yaparak para kazanabilmeniz için birkaç siteden bahsetmek istiyorum. Bu sitelerin tamamen güvenilir olduğundan emin olabilirsiniz. Bahsedeceğim sitelere üye olduktan sonra yorum yaptırıp para ödemesi yapan firmalarla iletişime geçebilirsiniz. Bahsedeceğim siteler yorum yaparak para kazanmak isteyenlerle firmalar arasında adeta bir köprü görevi görüyor. İşte yorum yaparak para kazandıran aracı siteler o siteler:

 • Bionluk.com
 • r10.net
 • wmaraci.com
 • sadeceon.com

Bu sitelere üye olarak kendinizi tanıtabilir ve yorum yaparak para kazanma talebinde bulunabilirsiniz. Bu aracı siteler sayesinde işinizi şartlara uygun ve zamanında yaptığınız takdirde ücret ödemeniz de zamanında hesabınıza yatıyor.

IBAN gibi özel bilgilerinizi paylaşacağınız için size sunduğum seçenekler arasından bir seçim yaparak bu işe başlamanızda kendi güvenliğiniz açısından fayda var. Aman dikkat edin!

SONUÇ:

Ek iş fırsatı arayan ya da gelir elde etmek isteyenler için yorum yaparak para kazanma hakkında tüm detayları en ince ayrıntısına kadar sundum. İster ev hanımı olun ister öğrenci veya çalışan olun hiç fark etmeksizin yorum yaparak binlerce lira kazanabilirsiniz.

Ek gelir elde etmek için diğer seçeneklere de göz atmak isterseniz, editör arkadaşlarımın uzun uzun yaptığı araştırmalar sonucu yayınladıkları bilgiler ışığında tüm seçeneklere göz atabilirsiniz. Bunun için Finansko evde ek iş fırsatlarını inceleyebilirsiniz… Hoşça kalın!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.