2022 Popeyes Bayilik Şartları ve Franchise Bedeli

24.02.2022
2022 Popeyes Bayilik Şartları ve Franchise Bedeli

Birikmiş sermayenizle siz de kendi işinizin patronu olmak istiyor olabilirsiniz. Ancak henüz nereye yatırım yapacağınız konusunda karar veremediyseniz bugün sizlere yeni bir seçenekten bahsedeceğim. Eminim birçoğunuz Popeyes lezzetlerinden bir kez olsun tatmıştır. Popeyes gibi dünyaca ünlü bir markanın bayiliğini alma fikrine ne dersiniz? Size bugün Popeyes bayilik şartları hakkında tüm detayları anlatacağım…

Bu yazıda Türkiye’nin 40 ilinde 200’den fazla bayiliğe sahip, çıtır tavuk dediğimizde aklımıza ilk gelen markalardan biri olan Popeyes bayilik şartları nedir, Popeyes bayilik almak avantajlı mı, Popeyes franchise bedeli gibi merak ettiğimiz birçok sorunun cevabını bulacağız. Hiç vakit kaybetmeden Popeyes bayilik hakkında detaylara geçelim…

Popeyes Hakkında Bilmedikleriniz

Popeyes bayilik şartları
Popeyes bayilik şartları

Canınız çıtır tavuk çektiğinde çoğunuzun aklına gelen ilk marka olan Popeyes bayiliği alma fikri, gıda sektörüne yatırım yapmak isteyenler için kesinlikle çok iyi bir fırsat olabilir. Bu yazının sonunda kesin kararınızı vereceksiniz. Ancak önce size Popeyes hakkında bazı detayları vermek istiyorum.

Popeyes 1972 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde kurulmuş, 2007 yılında ise TAB Gıda ile Türkiye’de sevenleriyle buluşmuştur. 12 saat önceden baharat ve soslarla marine edilen çıtır tavukların lezzetine hayır diyemeyen insan sayısı bir hayli fazla. Popeyes’ın kurucusu Al Copeland, isim anlamı Temel Reis’ten yola çıkarak Popeyes markasını kurdu.

Dünyanın dört bir yanında adından sıkça söz ettiren tavuk markası Popeyes ‘a yatırım yapma fikri hakkında detaylara geçmeye ne dersiniz? Sizlere tüm ayrıntılarıyla Popeyes bayilik şartları hakkında bilgileri aktaracağım…

Popeyes Bayilik Şartları

Popeyes bayilik şartları

Popeyes bayilik alma fikrine sıcak bakan yatırımcı adaylarının en merak ettiği sorulardan biri ” Popeyes bayilik şartları nedir?” sorusu. Size bu sorunun cevabını en detaylı şekilde aktaracağım. Bu şartlara uyduğunuz takdirde Popeyes size kolaylıkla bayilik verir. Popeyes bayilik şartları şu şekilde:

 • Popeyes’ın ilk şartı talep ettiği bayilik bedelinin ödenmesi. Franchise bedelini karşılayacak kadar meblağ’nın sizde olması ilk şart.
 • Popeyes bayilik şartları arasında en önemli şart açacağınız dükkanın konumu ve ve içinin nasıl olacağı. Popeyes, açacağınız dükkanın şöyle olmasını şart koşuyor.
 • Popeyes bayilik şartları için diğer bir önemli şart restoran özellikleri. İş yeri giriş katta olmalı. Giriş katı minimum 120 m2, toplam kapalı alan ise minimum 300 m2 olmalıdır. Ön cephe genişliği; minimum 6.5 m, her kat için tavan yüksekliği minimum 2.90 m olmalıdır. Food Courtlarda yer alan restoranlarımız için depolar dâhil 100 m2 alan yeterli olacaktır.
 • Açacağınız dükkan, inşaların yoğun olarak kullandığı caddeler üzerinde olmalıdır. Caddeler park yanları, okul yolları veya iş yerlerine yakın cadde üzeri mekanlar olabilir.
 • Açacağınız Popeyes bayiliği dükkanının civarında bir başka Popeyes dükkanının olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor.
 • Popeyes, aylık kazancınızın net ciro üstünden % 13 telif ücreti alıyor.
 • Girişimci bir ruha ve başarılı bir iş geçmişine sahip olmak Popeyes bayilik şartları arasında yer alıyor.

Önemli!

TAB Gıda ‘nın yaptığı açıklamaya göre, bayilik alan firmalara verilen Popeyes franchise süresi 10 yıl olarak belirtilmiştir.

 

Popeyes Franchise Bedeli

Popeyes bayilik şartları hakkında tüm detayları öğrendiğimize göre, gelelim işin maddi kısmına: Popeyes bayilik bedelinin ne kadar olduğuna. Size en güncel 2022 yılı Popeyes Franchise bedelini aktaracağım.

Popeyes, yeni yıl ile birlikte bayiliğini almak isteyen adaylarından yatırım bedeli olarak 400.000 Amerikan Doları istiyor. Bunun dışında net ciro’dan %13 aldığını da söylemiştim. Ancak her Popeyes bayiliği içinde 2 kasa olması gerekiyor. Her kasa için talep edilen ücret ise kasa başına 10.000 USD ödeme alıyor.

Tabi yapacağınız toplam yatırım tutarı işletmenin alanına ve lokasyona göre değişiklik gösterebilir. Bu noktada ne kadar harcayacağınız tamamen size ve dükkanın konumu gibi etkenlere bağlı.
 

Popeyes Bayilik Kar Marjı

Popeyes bayilik şartları

Popeyes bayilik maliyetlerinin fazla oluşu gözünüzü korkutmuş olabilir. Ancak endişelenmeyin! Çünkü kazancınız da bir o kadar fazla olacak. Popeyes, tavuk seven herkesin tercih ettiği markalardan biri olduğu için dükkan hakkında şartları yerine getirdiğiniz takdirde müşteri potansiyeliniz oldukça fazla olacak.

Popeyes bayiliğin kar marjı ise dükkanınızı açtıktan ve adınızı duyurduktan sonra günde 8 Bin TL kazanmaya başlarsınız. Ayda ortalama 240 Bin TL oluyor. Giderlerin gözden çıkarıldığını varsaydığımızda bu durumda yatırımcının eline ayda 40-50 Bin TL para kalıyor. Yatırdığınız parayı müşteri yoğunluğuna göre 5-10 yıl arasında geri kazanmış ve katlamış oluyorsunuz.

Popeyes Bayilik Adımları

 1. Popeyes bayilik için başvurunuzu firmaya iletin.
 2. Başvurunuz yetkililerin eline ulaştıktan sonra, onaylanırsa sizi ön görüşme için çağırırlar.
 3. Bu görüşmede detaylı bilgi aktarımı yapılır ve karşılıklı anlaşma sonucunda 10 senelik bir sözleşme imzalanır.
 4. Sözleşmenin ardından eğitim ve oryantasyon süreci başlar. Size ve personellerinize eğitim verilir.
 5. Son olarak açılış organizasyonu yapılarak şube faaliyete geçer.
 

Popeyes Bayilik Avantajlı mı?

Popeyes bayilik şartları

Popeyes bayilik şartlarını ve franchise bedelini öğrendikten sonra bayiliğini alıp almama konusunda kararsız kalmış olabilirsiniz. Kenarınızda birikmiş sermayenizle bayilik olarak Popeyes’ı tercih etmek ne derece avantajlı eminim siz de merak ediyorsunuzdur. Kendi işinizin patronu olmak dışında size neler katacak? gelin birlikte detaylı olarak göz atalım…

 • Popeyes, bayilik almaya karar verirseniz firma size; reklam desteği, yer seçimi, bölge koruması, pazarlama desteği, eğitim desteği, personel desteği gibi destekler sunar. Siz bu alanda hiç bir bilgim yok dediğinizde bile Popeyes’ın verdiği eğitimlerle hem siz hem de personeliniz donanımlı hale gelmeden işe başlamaz.
 • Pazarlama, satın alma, lojistik, eğitim, insan kaynakları, operasyon kalite kontrol gibi destek hizmetleri verilir.
 • Markanın potansiyel müşterisinden faydalanırsınız. Ayrıca Popeyes markasının hazırladığı kampanyalar ile satış geliriniz daha fazla artar.

Popeyes Bayilik İletişim

Popeyes bayilik şartları size uyuyorsa ve Popeyes bayiliğine yatırım yapmaya karar verdiyseniz gelelim firmaya bu konuda nasıl ulaşabileceğinize. Popeyes bayilik başvuru için 3 ayrı seçeneğiniz var. Bu seçeneklerden herhangi birini seçerek Popeyes firmasıyla iletişime geçebilirsiniz:

 1. Popeyes bayilik başvuru formu doldurabilirsiniz.
 2. (0212) 310 66 00 telefon numarasında firmayla görüşebilirsiniz.
 3. franchise@tabgida.com.tr mail adresinden firmaya e-posta gönderebilirsiniz.

 

Yatırım yapmak isteyen ve kendi işinin patronu olmak isteyenlere bu yazımda Popeyes bayilik şartları, Popeyes bayilik kar marjı ve bedeli, Popeyes bayilik avantajları gibi merak edilen konular hakkında tüm detayları sundum.

Ancak yine de adıyla ünlenmiş başka firmaların bayilikleri hakkında bilgi edinmek isterseniz, Finansko web sitemizde girişimcilik hakkında tüm detayları öğrenebilirsiniz. Popeyes bayilik şartlarına sair tüm detayları sunduğum bu yazımda merak ettiğiniz sorular varsa sizlerle YORUM kısmında buluşalım…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.