Senetle Borç Para Veren Yerler – 2022 ACİL PARA BUL!

27.12.2021
Senetle Borç Para Veren Yerler – 2022 ACİL PARA BUL!

Acil paraya ihtiyacım var diyorsanız, senetle borç para veren yerleri tercih edebilirsiniz. Senetle para veren yerler bir hayli fazla. Bankalar hariç borç para bulmak isteyen kişilerin rahatlıkla tercih edebilecekleri yerler.

Örneğin senetle borç para veren vakıflar, kuyumcular, finans şirketleri ve şahıslar var. Buralarla nasıl iletişim kurabilirsiniz, şartları neler? Hepsinden bahsedeceğim. Senetle para veren tefeciler için birçok arama gerçekleştirilse de sizlere en güvenilir şekilde nasıl senetle borç para bulabileceğinizi anlatacağım.

Yazının sonunda istediğiniz seçeneği değerlendirerek para bulabileceksiniz. İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Antalya fark etmeksizin borç para arıyorum diyenlerdenseniz, bu yazı her halükarda işinize yarayacak…

Senetle para bulma için yazımıza giriş yapabiliriz!

Senetle Borç Para Almak Güvenilir mi?

senet karşılığı borç para
senet karşılığı borç para

Senetle borç para almak isteyenlerin ilk olarak merak ettikleri, güvenilirlik mevzusu… Senetle para bulmak için güvenilir yerleri tercih etmeniz için sizlere bu yazımı hazırladım. Güvenilir ve yasal yollardan senetle para aldığınız sürece herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

Ancak borç para veren tefeciler gibi seçenekleri değerlendirirseniz, bu çok fazla güvenli olmayacaktır. En azından belli başlı işletmeleri ve kurumları tercih etmeniz faydanıza olur. Özele senetle borç para almak güvenilir yolları tercih ettiğiniz de bir problem yaşamazsınız.

Merak etmeyin, senetle para bulma konusunda sizlere yol göstereceğim. İlk önce senetle borç para alırken dikkat etmeniz gereken noktaları inceleyelim. Atlamadan mutlaka okuyun! Unutmayın senetle para bulmak kolay ancak dikkatli olmazsanız, zararlı çıkan siz olabilirsiniz… Senetle borç para veren yerler için devam edelim!

Popüler Yazı: Bedava Kripto Para Veren Siteler

Senetle Borç Para Alırken Dikkat!

Senetle borç para veren
Senetle borç para veren yerler

Senetle borç para veren yerler ile anlaşırken dikkat etmeniz gereken hususlar söz konusu… Malumunuz senetle para alacağınız için çok dikkatli olmanız gerekiyor. Aksi taktirde kayıplar yaşayabilir ve borcunuzu çoğaltabilirsiniz. Senetle borç para veriyorum diyen birçok yer olabilir.

Fakat herkes güvenilir değil. Durumu fırsata çevirmek isteyen dolandırıcılarla karşılaşabilirsiniz. O nedenle sizlere Senetle para veren yerler için önerilerde bulunmadan önce birkaç dikkat etmeniz gereken kısmı anlatacağım. İşte dikkat etmeniz gerekenler

 • Senetle borç para alabileceğiniz birçok yer var. Bu yerleri iyice değerlendirmelisiniz. Gerçekten güvenilir ve kazançlı çıkabileceğiniz yerlerden emin olmalısınız. Komisyonsuz senetle borç para veren yerler dahi olabilir. Özetle iyi bir araştırma yapmanız gerek.
 • Senetle kredi veriyoruz diye sosyal medyada sizlere ulaşan kişilerden uzak durmanızı öneririm. Sosyal medyadaki senetle borç para verilir ilanları genellikle dolandırma üzerine oluyor.
 • Daha çok kurumsal olan yerleri tercih etmenizde yarar var. Senetle borç para veren şahıslardan ziyade firmaları değerlendirmeniz, faydanıza olabilir.
 • Senetle borç para almak için imzalayacağınız senedi iyice okumalısınız. Düzenlenme tarihi, son ödeme tarihi gibi kısımlara dikkat edin.
 • Senette geri ödenecek tutar sayı ile belirtilmeli.
 • Belirtilen para tutarı için para birimleri mutlaka belirtilmeli. TL, USD, EU gibi…
 • Ödeme tutarınızın başına ve sonuna diyez işareti konmalı.

Senet için imza atarken dikkat etmeniz gereken noktalar bunlar. Sizlere senetle nasıl ve nerelerden para alabileceğinizi anlatmaya devam ediyorum… Ayrıca evdeki boş vakitlerinizi paraya çevirebilirsiniz. Evde para kazanma yolları hakkında yazdığım yazıya hemen göz atın!

Senetle Borç Para Veren Yerler Nereler?

Senetle borç para veren yerler
Senetle borç para veren yerler

Borç paraya ihtiyacınız varsa, en kolay yoldan senetle para bulabilirsiniz. Senetle nerelerden para bulabileceğinizi, sizlere bu yazımda anlattım. Senetle para bulmak sandığınız kolay ancak iyi araştırması gereken bir konu.

Konu para olduğu için iyice dikkat etmeniz gerekiyor. Senetle borç para için tercih edebileceğiniz birçok yer ve kişi var. Bu yerler nereler? Sizlere listeleyeceğim. Kendinize en uygun olacak yolu seçerek, kısa sürede lazım olan borç parayı elde edebileceksiniz.

Senetle Borç Para Veren Vakıflar

Senetle borç para veren vakıflar
Senetle borç para veren vakıflar

Evet, gelelim senetle para veren yerler için alternatiflere… İlk olarak oldukça güvenilir bir alternatiften bahsedeceğim. Zor durumda olan bir vatandaşsanız eğer, borç para veren vakıflar aracılığıyla para bulabilirsiniz. Ancak gerçekten paraya ihtiyacınız olduğunu kanıtlamanız gerekiyor.

Örneğin eğitim ve sağlık gibi konularda bazı vakıflara danışabilirsiniz. Üyelerine borç para veren vakıflar olabiliyor. Direkt borç para veren vakıflar çok fazla yok ama vakıf içerisindeki hayırseverler sizlere senetle borç para vermeyi düşünebiliyorlar.

Uyurken dahi para kazanmak mı? Pasif para kazanmak hakkında yazdığım yazıya hemen göz atın!

Senetle Borç Para Veren Kuyumcular

senetle borç para veren kuyumcular
senetle borç para veren kuyumcular

Senetle borç para veren yerlerden bir diğeri de kuyumcular. Her kuyumcu olmasa da bazı kuyumcular senet karşılığında borç para verebiliyorlar. Ancak elbette faiz ve komisyon durumları söz konusu olacaktır. Örneğin 20.000 TL’lik bir borcu geri öderken 25.000 TL’ye ödeyecek olabilirsiniz.

Bu kuyumcudan kuyumcuya değişkenlik gösterebilir. O nedenle farklı kuyumcularla mutlaka konu hakkında konuşun, bilgi alın. Size en uygun olanı seçin. Yaşadınız şehirde mutlaka senetle borç para veren kuyumcular vardır. Mesela İstanbul’da yaşıyorsanız Mecidiye Köy’deki kuyumcuları değerlendirebilirsiniz.

Akla gelen ilk kuyumcular orada yer alıyor. Senetle para veren yerler İstanbul için bir arama yapıyorsanız, kuyumcular iyi bir seçenek olacaktır.

Senetle Borç Para Veren Finans Şirketleri

Şimdi senetle borç para veren finans şirketlerinden bahsedeceğim. Aslında bu başlık altında senetle borç para veren faktöringler hangileri? Onlardan bahsedeceğim. Anında nakit para veren faktoring şirketleri mevcut. Borç para arayanlar için hem yasal hem de güvenilir yolla para almasını sağlıyorlar. Peki hangi faktoring şirketlerini tercih edebilirsiniz?

Senetle borç para veren faktöringler için yukarıdaki firmaları bulabildim. Şehrinizde daha farklı faktöring şirketlerini bulursanız da değerlendirebilirsiniz. Borç paraya ihtiyacınız varsa bankalar haricinde senetle para alabileceğiniz yerler baya fazla… Peki senetle borç para veren yerler için bankalar hangileri? Hemen onları da öğrenelim.

Senetle Borç Para Veren Bankalar

senetle para veren bankalar
senetle para veren bankalar

Senetle borç para veren yerler arıyorsanız, bankaları da unutmayın… Senetle para bulma için ilk olarak insanların tercih ettiği yerler bankalar oluyor. Bunun en büyük nedeni güvenilir olması. Eğer kredi notunuz düşükse ve bankalardan kredi alamıyorsanız, senetle para almayı deneyebilirsiniz. Kredi notu düşük olan vatandaşlar için bazı bankalar bu hizmeti verebiliyor.

Ancak faiz durumunun söz konusu olduğunu zaten biliyorsunuz. Senet imzalarken, belirtilen tarihte geri ödeme yapabilmeniz gerektiğini unutmayın. Aksi taktirde zararlı çıkabilirsiniz. Bu sadece bankalar için geçerli değil, tüm senetle borç para alacağınız yerlerde de önemli.

Her neyse, senetle borç para veren bankalar için aşağıdaki bankaları tercih edebilirsiniz.

Bu bankalardan senetle kredi almak mümkün. Elbette gereken araştırmaları detaylarıyla yapmanız gerekiyor. Tek bir seçeneği değerlendirmeyin… Farklı bankalardan bilgi almayı unutmayın.

Faydalı Yazı: Para Kazandıran Siteler

Senetle Kredi Çekmek Mantıklı mı?

senetle borç para veren finans şirketleri
senetle borç para veren finans şirketleri

Senetle borç para veren yerler mevcut. Peki mantıklılar mı? Senetle kredi kartı çekmek eğer kredi notunuz düşükse mantıklıdır. Çünkü kredi notu düşük olan kişiler bankalara kredi için başvuru yaptıklarında yüzde 90 ret alırlar. Böyle durumlarda senetle kredi almak mantıklı olacaktır.

Kredi notu düşük olmayan ve normal kredi çekebilecek durumu olan birinin ise senetle kredi alması mantıksızdır. Çünkü senetle kredi veren bankalar, normal kredilere oranla faizi daha yüksek tutabiliyorlar. Her bankanın farklı vadelerde, faizlerde kredi fırsatları mevcut.

Senetli kredi çekebilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekiyor. Ayrıca 18 yaşını doldurmanız gerekiyor. Kimi bankalar ayrıca kefil isteyebiliyorlar. Konu detaylarını bankalarla iletişime geçtiğinizde öğrenebilirsiniz.

Senetle Borç Para Veren İkrazatçılar

Senetle borç para veren yerler arasında ikrazatçılar da yer alıyor. İkrazatçı nedir derseniz, hazine bakanı onayıyla faaliyet gösterebilen yerlerdir. Bu yerler yasal olarak borç para verebilmektedirler. Tercih edebileceğiniz bir kaç ikrazatçıları sizinle paylaşayım.

 • Altan İkrazat
 • Katar Finans İkrazat
 • Yangın İkrazatiz
 • Serkan İkrazat
 • Arda Finans İkrazat
 • Uysal İkrazat
 • Sozer İkrazat

Cep telefonunuzda vakit geçirirken para kazanmak mümkün! Para kazandıran uygulamalar ile anında para kazanmaya başlayabilirsiniz!

Senetle Kredi Veren Yerler

Senetle kredi veriyoruz
Senetle kredi veriyoruz

Ancak şehrinizdeki ikrazatçıları araştırırken herkese inanmamalısınız. Gerekli belgelerin var olduğundan emin olabilmelisiniz. İkrazatçı altında senetle borç para verilir diyerek sizleri kandırmaya çalışan tefeciler olabilir.

Eğer senetle para veren tefeciler arıyorsanız da bu yöntemi sizlere önermem. Tefecilerden senetle borç para almanın herhangi bir yasallığı yoktur. Yani bir tefeci size 50 bin TL borç para verip, sonrasında 3 katı olarak geri alabilir.

Yasal olmadığı için hakkınızı da koruyamazsınız. Bu nedenle sizlere tefecileri kesinlikle önermiyorum… Onun yerine yazıda sıraladığım bu yöntemleri güvenle kullanabilirsiniz.

Noter Onaylı Senetle Kredi

Noterlerden senetli kredi almanıza olanak sağlanabiliyor. Noter onaylı senetli kredi için noterlere başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için ipotek durumları söz konusu olabilir. Yani bir malı ipotek ettirmeniz gerekebilir ya da kefil lazım olabilir.

Bu şartları yerine getirebileceğinizi düşünüyorsanız, senetle borç para veren yerler arasından noterleri tercih edebilirsiniz. İpotek durumunu ayrıca avantajlı hale çevirebilirsiniz. İpotek karşılığı borç para veren yerler illa ki olacaktır. Ancak elbette geri ödeme konusunda kendinize güveniyorsanız böyle bir adım atmalısınız. Aksi taktirde mal kaybı yaşayabilirsiniz.

İntoko Borç Para

Faizle para veren yerler arasında bulunan İntoko sitesinden borç para alabilmek mümkün. İntoko bir platform ve paraya ihtiyacı olanlara senetle para verebiliyor. Bu platform üzerinden senetle borç para veren şahıslara ulaşabilirsiniz. Ancak ne kadar güvenilir olduğu konusunda çok net bir bilgiye sahip değilim.

Komisyon ve faiz oranları kardan ziyade zarar etmenize sebep olabileceğini unutmayın. Bu nedenle en azından şansınızı deneyin ve mantıklı bulursanız kabul edin… Senetle borç para bulmak mümkün… Peki başka yollar yok mu? Var… Bunun için de ne yapmanız gerektiğini sizlere kısa kısa anlatayım.

Mutlaka Okuyun: Anket Doldur Para Kazan

Senetle Borç Para Veren Yerler Dışında Para Bulmak

borç veren yerler
borç veren yerler 2022

Senet karşılığı para veren yerler dışında hızlı para bulmak için bazı yolları deneyebilirsiniz. Bunun için etkili bazı yollar var. Senetle para bulma şansınız yoksa bu yöntemleri de uygulayabilirsiniz. En etkili yöntemlerden birisinin kredi kartı limitini nakite çevirmek olduğunu söyleyebilirim.

Kullanabileceğiniz bir kredi kartı varsa, bazı yerlerden değerli eşya satın alıp, anında satarak nakit paraya sahip olabilirsiniz. Örneğin telefon satan bir yerden krediyle telefon alıp, biraz daha ucuza aynı yere anında satabilirsiniz. Böylece hızlıca para bulabilirsiniz.

Bu yöntem acil paraya ihtiyacı olan kişiler için etkili bir yöntem. Aynı zamanda bu yöntemi kuyumcularda da değerlendirebilirsiniz.

1- Kredi Notu Düzelterek Bankalara Başvurmak

Senetle borç para veren yerlerden istediğiniz sonucu alamadıysanız, kredi notu düzelterek bankalara başvurmaya çalışmalısınız. Senetle para bulmak bir yere kadar çözüm olacaktır. O nedenle artık kredi notunuzu bir şekilde düzeltmeye bakmalısınız.

Böylece kobi, konut, ihtiyaç kredilerinden faydalanabilirsiniz. Senetle borç para aldığınızda faiz ve komisyon oranları haliyle bankalara göre daha yüksek oluyor. Acil para için senet bir çözüm olsa da uzun vadede kredi notunuzu düzeltmeye uğraşın derim.

Bazı bankalar borç kapatma kredisi altında tüm borçlarınızı toplayıp, hepsini birlikte ödeme şansı sizlere sunar. Böylece tek bir bankaya borcunuz olur ve düzenli bir ödeme planı oluşturabilirsiniz. Ayrı ayrı olan borçlarınızı düzenlemek daha zor olur. Tek bankadan geri ödeme planı oluşturabilir ve daha sağlam adımlarla borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Sizlere mail okuyarak para kazanın diyeceğim! Hemen yazıyı okuyun ve başlayın…

2- İpotek Karşılığı İhtiyaç Kredisi

Senetle borç para veren yerler olan bankalardan kredi alamıyorsanız, ipotek karşılığı ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Her banka için uygun olmasa da bazı bankalardan konut, arsa, tarla gibi değerli yerleri ipotek ederek kredi çekebilmek mümkün. İpotek ettirdiğiniz maldan yüksek kredi almayı beklemeyin.

300.000 TL’lik bir arsa için banka sizlere 250.000 TL kredi verebilir gibi… Elbette ödemenizi gerçekleştiremediğiniz taktirde ipotek ettirdiğiniz yerleri kaybedeceğinizi biliyorsunuz. O nedenle kendinize güveniyorsanız böyle bir adım atın. Sizlere senetle borç para veren yerleri anlatırken, farklı alternatifler de sunuyorum ki her yol hakkında bilgi sahibi olasınız…

3- Sosyal Medya

Oldukça sıra dışı bir başlık olduğunun farkındayım. Eğer dolandırcılara karşı dikkatli birisiyseniz, sosyal medyayı da bu konuda değerlendirebilirsiniz. Senet karşılığı borç para verilir diyerek ilanlarını paylaşan kişiler olabiliyor. Konuyla alakalı sayfalara ve gruplara katılabilirsiniz.

Ancak görüşmelerinizi doğru şekilde yapmalısınız. İmzayı her denilen yere atmamalısınız. Daha önce senetle para alma durumunuz olduysa zaten az çok bilginiz olacaktır. Fakat herkese inanmamak gerektiğini unutmayın. Senetle borç para veriyorum diyen şahıslara, kurumlara sosyal medyadan da ulaşabilirsiniz.

Senetle Para Veren Yerler İstanbul

En çok senetle borç para veren yerler İstanbul’da yer alıyor diyebilirim. İstanbul’da yaşayan kişilerin senetle borç para bulma şansı daha yüksek. Peki hangi alternatifleri kullanabilirsiniz? Yukarıda da biraz bahsetmiştim. Senetle borç para veren kuyumcular, Ümraniye’de çok fazla bulunuyor.

Bu kuyumcuları gezip, size en uygun şarttaki kuyumcudan senetle para alabilirsiniz. Bazı kuyumcular kefil ve ipotek isteyebiliyorlar. Bunun da bilgisini vermiş olayım. Kapalıçarşı gibi yerlerden de faydalanabilirsiniz.

İzmir’de Senetle Borç Para Veren Yerler

İzmir’de senetle borç para veren kuyumcular var. Kemeraltı’nda bulunan kuyumcuları değerlendirebilirsiniz. Sahibinden borç para bulmak için sizleri de yönlendirebilirler. Ancak tefecilere karşı dikkatli olmak da yarar var.

Sizlere senetle borç para veren yerler hakkında bilgi verdim. Kimi şahıslar bizim gibi sitelerdeki yorumları okuyarak da insanlara ulaşabiliyorlar. Eğer senetle borç para veren güvenilir biriyseniz ya borç para arıyorsanız, aşağıya YORUM bırakabilirsiniz. Aklınıza takılanları da bana sorabilirsiniz. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir…

 

YORUMLAR

 1. yetis dedi ki:

  Bir Duanìhì almak isterim dìgenler 23 bine he ihtiyac duymaktayim cok acilcehe cok aci verici icler acisi bir neden de do layi hem geri verme olasigiyla senetle garanti belgesiyle 0553 891 24 52 nom iletisimim rìcahaaaaaaa