Evde Para Kazanma Yolları – 25 Yöntemle Evden PARA KAZAN!

01.03.2023
Evde Para Kazanma Yolları – 25 Yöntemle Evden PARA KAZAN!

Gün geçtikçe evden para kazanmak isteyenlerin sayısı artıyor. Evde para kazanma yolları 2023 sayesinde siz de evinizin konforundan para kazanabileceksiniz. Evde nasıl para kazanırım? Diye soruyorsanız, okuduğunuz bu yazıda kendinize göre birçok yöntem bulacaksınız!

Evde para kazanma yöntemleri oldukça çeşitli diyebilirim. Herkes kendine göre bir alternatifi burada bulacak. Hatta biriyle yetinmeyip, birkaçını uygulayarak kazancınızı ikiye, üçe katlayabilirsiniz. Kadınlar için evde para kazanmanın yolları için de birçok fikir sizlere sundum.

Antalya, Adana, İstanbul, İzmir, Bursa fark etmeksizin herkes bu liste sayesinde evde para kazanabilecek. Bayanlar için kolay para kazanma, öğrenciler için evde para kazanma yolları burada!

1- Çevrimiçi Anketleri Tamamlayın!

Evde Para Kazanma Yolları
Anket Doldurarak Para Kazanma

Kolay evde para kazanma yolları için ilk başlığım ilginizi çekecek! Geri bildirim, şirketlerin ürünlerine, hizmetlerine ve tüketici çıkarlarına göre hareket etmeye yardımcı olarak onlara daha fazla para kazandırabilir.

Bilgi toplamak için işletmeler, insanlara anket sorularını yanıtlamaları için ödeme yapıyorlar. Bu yöntemle arkanıza yaslanarak, elinizde telefonla evde para kazanabilirsiniz.  Ekstra para kazanmak için boş zamanlarınızda bu anketlere katılabilirsiniz.

Swagbucks , Toluna , MyPoints ve LifePoints gibi web siteleri çeşitli şirketlerden ücretli anketler sunar. Anket doldurarak para kazanma hakkında daha fazla detay öğrenmek ve güvenli sitelere erişmek için sizlere daha önceden yazdığım – Anket Doldurarak Para Kazanma – yazısını okuyabilirsiniz.

Çoğu durumda, kazanılan para, banka hesabına nakit olarak veya hediye kartları aracılığıyla ödenir. Evde para kazanmanın yolları için herkesin yapabileceği bir seçenek.

Kazanç: Anket başına 1 – 10 dolar kazanma şansı bulunuyor.

2- Çevrimiçi Oyunlar Oyna!

Evde Para Kazanma Yolları
evde en kolay para kazanma yolları

Eğlenerek, evde para kazanma yolları için de seçenek var! Hatta abartmıyorum, 12 yaşındayım para kazanmak istiyorum diyen bir çocuk bile bu yöntemle para kazanabilir.

Elbette zengin olmaktan bahsetmiyorum ama boş vaktinizi kazanca çevirmek için iyi bir yol. Oyun oynamak, özellikle bunun için para alabiliyorsanız, rahatlamak için harika bir yol olabilir.

Cash Crate , Appcent , Applike ve AppNana , video oyunları oynayarak saatte 10 ila 30 TL arasında ödeme yapan birkaç platformlar. Sadece oturun, rahatlayın ve biraz eğlenerek ne kadar kazanabileceğinizi görün!

Kazanç: Saatte 10 – 30 TL arası kazanç.

İLGİLİ İÇERİK: Para Kazandıran Uygulamalar

3- Şeker Buketleri Yap ve Sat!

Evde Para Kazanma Yolları
ne satarak para kazanabilirim

Boş akitlerinizi değerlendirmeye hazır olun… Sizlere ilginç bir evde para kazanma yolları arasından bir başlık sunacağım. Şeker buketleri yapıp satarak, evden para kazanmanız mümkün. Özel günlerde çoğumuz karşımızdakini şımartmanın değişik yollarını arıyoruz.

Başkalarının başarıları, tatilleri veya özel günleri kutlamasına yardımcı olmak için şeker buketleri oluşturun. Buketinizi tamamlamak için şeker, vazo, küçük çubuklar ve bant satın alın. Süsleme malzemeleri tamamen sizin yaratıcılığınıza kalıyor.

Düşük maliyetle bu işi evden gerçekleştirebilirsiniz. Instagram gibi sosyal medya platformlarından satışlar için faydalanabilirsiniz. Kendinize bir sayfa oluşturun ve sipariş almaya başlayın…

Kazanç: Her bir buket için 50 – 200 TL arasında kazanç elde edilebilir.

4- Evde Paketleme İşi Yapın!

Evde Para Kazanma Yolları
evden para kazanma yolları

Evde para kazanma yolları 2023 için birçok yöntem var. Bunlardan en popüler olanlarından birisi, paketleme işleri. Birçok firma artık evden çalışabilecek paketleme işçisi arıyor. Siz de o kişilerden birisi olabilir ve evinizden paketleme işleri gerçekleştirerek para kazanabilirsiniz.

Özel bir yeteneğe ya da yetkinliğe sahip olmanıza gerek yok! Ev hanımları için para kazanma yolları arıyorsanız, mutlaka bu evde ek iş fırsatını değerlendirmelisiniz. Sizlere detaylı olarak paketleme işleri hakkında yazılar hazırlıyorum.  – Evde Paketleme İşleri – yazı kategorisine hemen şimdi göz atın.

Mutlaka kendinize göre bir paketleme işi sahibi olacaksınız. Bayanlar için kolay para kazanma yolları arasında, paketleme işleri gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor…

Kazanç: Aylık olarak 8.000 TL – 10.000 TL kazanç fırsatı var.

5- Stok Fotoğraf Satın!

Evde Para Kazanma Yolları
Evde para kazanmanın yolları

Evden para kazanma yolları arıyorsanız, becerilerinizi kullanmaya ne dersiniz? Fotoğrafçılık ile ilgileniyor musunuz? Tutkunuzu harekete geçirin ve en sevdiğiniz fotoğraflar sayesinde pasif gelir elde edin. Yüklediğiniz fotoğraflar indirildikçe para kazanıyorsunuz. Hem de dolar bazından…

Telif hakkı kazanmak için her fotoğrafı iStockPhotos , Dreamstime , Shutterstock ve Getty Images gibi web sitelerinde yayınlayın . Sık sık fotoğraf gönderirseniz, çevrimiçi portföyünüz büyüdükçe daha fazla kazanabilirsiniz.

Evde para kazanma yolları öğrenci için de çok uygun bir başlık. Bu sayede cep harçlığı kazanan öğrenciler var.  Evden para kazanma için birçok seçenek var. Bunlardan size uygun olan bir kaçını mutlaka değerlendirin…

Kazanç: Satın alınan her fotoğraf size 0,25-0,45 ABD Doları arasında bir kazanç sağlayabilir.

6- Sanal Asistan Olun!

Evde Para Kazanma Yolları
evden para kazanma yolları

Evde para kazanmak isteyen bayanlar ! Bu başlık sizin için harika bir seçenek olabilir. Çevrimiçi işletmeler gittikçe çoğaldı. Home Office çalışan birçok şirket var. Bu işletmeler büyüdükçe, yardım ihtiyaçları da artar.

Eğer vaktiniz varsa, evde bilgisayar başında sanat asistanlık yaparak evde para kazanma şansını yakalayabilirsiniz. Sanal asistan olmak için yüksek yetkinliklere gerek yok. Farklı farklı görevleriniz olacak.

Para kazandıran siteler sayesinde oturduğunuz yerden para kazabilirsiniz! Hemen tıklayın…

Örneğin, e-ticaret sitelerine fotoğraf yüklemek, randevuları planlamak veya telefon görüşmeleri yapmak… İşletmelere göre bu görevler değişebilir.

Kazanç: Çoğu durumda, sanal asistanlık beceri seviyenize bağlı olarak saatte 20 – 50 TL kazanç sağlar.

7- Ev Eşyaları Satmak

Evde Para Kazanma Yolları
Evde para kazanmanın kolay yolları

Evde para kazanma yolları için diğer bir başlığa gelelim… Evinizde bir şey kullanmıyorsanız, satmayı düşünün. Örneğin, artık kullanmadığınız bir kanepeniz veya masanız olabilir. Onları satabilirsiniz! Bir hesap oluşturarak başlayın.

Satılabilir ürünlerinizin fotoğraflarını çekin ve bunları Letgo veya N11 gibi e – ticaret sitelerinde yayınlayın  Her bir öğeyi sizin için en uygun fiyata listeleyin. Hatta bu siteler aracılığıyla çeşitli ikinci el eşyalar alıp, yenileyip, daha yüksek fiyata satabilirsiniz.

El becerilerinize güveniyorsanız, bu şekilde spotçuluk yaparak yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Evde nasıl para kazanılır ? için sizlere tüyolar vermeye devam ediyorum…

Kazanç: Satılan eşyaya göre değişir.

8- Giysilerinizi Online Satın!

öğrenciler için para kazanma yolları
kadınlar için evde para kazanmanın yolları

Dolabınızda yer kaplayan kullanılmamış  ya da az kullanılmış kıyafetleriniz varsa, onları satın! Bu başlık  özellikle kadınlar için evde para kazanmanın yolları arasında yer alıyor. Kadınların alıp ancak tekrar giymediği kıyafet sayıları daha fazla oluyor.

Biraz evde para kazanmak için bunları Dolap, Gardrop gibi uygulamalarda satabilirsiniz. Her sezon dolabınızı temizleyebilir ve birkaç yeni parça satın almaya ya da birikimlerinize eklemeye yetecek kadar kazanabilirsiniz.

İstemediğiniz eşyaların fotoğraflarını çekerek işe başlayın ve yayınlayın! İkinci el pazarlardan, dükkanlardan iyi parçalar alarak bunları bahsettiğim uygulamalarda da daha yüksek fiyata satabilirsiniz. Evde para kazanmak isteyen bayanlar için güzel bir tüyo.

Kazanç: Satılan kıyafet parçasına göre değişir.

Öğrenci misiniz? Öğrenciler için para kazanma yolları yazısını okuyup, para kazanabilirsiniz!

9- Catering Hizmeti Verin!

Evde Para Kazanma Yolları
evde para kazanma yöntemleri

Evde para kazanma yolları için bol kazançlı bir iş fikri sizlere sunacağım. Özel ikramlar yapmayı biliyor ve mutfakta olmayı seviyorsanız, becerinizi kullanabilirsiniz. Özel günlerde birçok organizasyon sahibi yemek hizmeti için belli kurum ve kişilerle anlaşırlar.

 Siz de evden bireysel çalışarak catering hizmetinde bulunabilirsiniz. Evden para kazanma yolları içerisindeki en kazançlı başlıklardan birisi. Kalabalık organizasyonlara catering hizmeti sağlayarak 10.000 TL – 15.000 TL kazanç elde edebilirsiniz. Evden yemek hizmeti için titiz ve azimli olmanız gerektiğini unutmayın!

Kazanç: Kaç kişilik bir yer için hizmet verdiğinize göre değişir.

10- Deşifre Hizmeti Verin!

Evde Para Kazanma Yolları
evde para kazanma fikirleri

Gelelim bir diğer evde para kazanma yolları arasında bulunan başlığa… Çok sayıda podcast, YouTube videosu ve film ile birçok içerik oluşturucunun çalışmalarının yazıya dökülmüş kopyalarına ihtiyaç duyuluyor. Bunun için deşifre yapacak insanlara ihtiyaç duyuluyor.

Evden çıkmanıza gerek kalmadan, günde birkaç saatinizi ayırarak bu yöntemle para kazanabilirsiniz. R10 gibi forumlardan bu tarz işleri bulmak mümkün. Sesi yazıya dökmek için para alacaksınız.

Uzun deşifre işleri olabileceği gibi kısa deşifre işleri de oluyor. Buna bağlı olarak kazancınız belirlenir. Sermayesiz para kazanma için kazançlı bir yöntem.

Kazanç: Yazı metninin uzunluğuna göre değişmekte.

11- Bir Blog Başlatın!

öğrenciler için para kazanma yolları
evden kolay para kazanma

İlgili, meraklı olduğunuz konuları araştırmak, bilmek ve  paylaşmak için bir blog oluşturabilirsiniz. Günümüzde evde para kazanma yolları için hala etkili bir yöntem. Blog konunuz her şey hakkında olabilir…

Moda, kariyer, müzik, okuma ve hatta finans dahi olabilir. Bir alan adı satın alın ve kendi web sitenizi nasıl oluşturacağınızı öğrenin. Dilerseniz hazır blog sitelerinden de faydalanabilirsiniz. En sevdiğiniz hikayeleri, ipuçlarını ve tavsiyeleri bu sitede paylaşın ve takipçi kazanın.

 İyi bir ziyaretçi kitlesine ulaştıktan sonra reklamlarla para kazanma fırsatınız olacak. Evde para kazanmanın yolları içerisinde hala etkisi yüksek olan bu başlığı bir değerlendirin… ?

Kazanç: Bloğunuzun ziyaretçi sayısına ve aldığınız reklamlara göre değişir. Ortalama 2.000 TL çok rahat kazanan bloglar mevcut.

12- Çocuk Bakıcılığı Yapın!

evde para kazanma yolları
bayanlar için kolay para kazanma yolları

Özellikle ev hanımları için pra kazanma yolları arasında yer alan bir başlığımız var. Evdeki boş vakitlerini gelire çevirmek isteyen bayanlar için çocuk bakıcılığı iyi bir yöntem olabilir. Çevrenizde bakıcı arayan insanlar varsa, onlara ulaşabilirsiniz.

Kendi evinizde dahi bebek – çocuk bakıcılığı yapma şansınız bulunuyor. Saatlik olarak bakıcılıktan iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Evde para kazanmak isteyen bayanlar, öğrenciler bu başlığı iyi değerlendirsinler… ?

Bakıcılık için açılmış çeşitli internet sitelerine üye olup, konumunuza yakın müşterilere de ulaşabilirsiniz. Evden para kazanma yolları için farklı seçeneklere devam edelim.

Kazanç: Bakıcılık süresine göre değişir. Günlük ortalama 150 TL kazanma şansınız var.

13- Evcil Hayvan Bakıcılığı Yapın!

öğrenciler için para kazanma yolları
evde para kazanma yolları öğrenci

Hayvanlarla aranız nasıl? Kedi, köpek bakmak benim yapabileceğim bir şey diyorsanız, evde para kazanma yolları için uygulayabileceğiniz bir iş. Bunun için petsurfer  gibi hayvan bakıcılığı sitelerine üye olabilirsiniz.

Evcil hayvan sahipleri kimi zaman seyahat etmek zorunda kaldıklarında hayvanlarını emanet edecek birilerini bulamıyorlar. Bazen saatlik, günlük ya da haftalık olarak evcil hayvan bakıcılarına ihtiyaç duyuyorlar.

Kendi evinizde başkalarının evcil hayvanlarına bakarak, tatmin edici paralar kazanabilirsiniz. Evde en kolay para kazanma yolları için okumaya devam edin.

Kazanç: Bakıcılık süresine göre değişir. Günlük ortalama 100 TL kazanç fırsatı var.

14- Podcast Başlatın!

Evde Para Kazanma Yolları
evde nasıl para kazanırım ?

Bildiklerinizi anlatmada nasılsınız? Ya da sohbet etmeyi seviyor musunuz? Cevabınız evet ise evde para kazanma yolları için bir podcast başlatmayı düşünebilirsiniz. Konuklar getirin veya sizin için önemli olan konular hakkında konuşmak için tek başınıza kayıt alın… Hiç fark etmez.  

İnsanların gerçekten sizi dinleyeceği konularda bir podcast yapmanız önemli çünkü ne kadar dinleyiciniz olursa o kadar para kazanabilirsiniz. Bir isim, platform seçerek, bir web sitesi oluşturarak başlayabilirsiniz. İlk 10 bölümünüz için beyin fırtınası yapın.

Başlamadan önce bir mikrofona, standa ve gereken diğer elektronik cihazlara yatırım yapmayı düşünün. Evde para kazanma yöntemleri için bol seçenek sunuyorum. Bunların bazıları sermayesiz para kazanma iken bazıları ufak maliyetler gerektirebiliyor. Ancak iş yapmaya başladıkça harcadığınız parayı kısa süre içerisinde kazanabilirsiniz!

Kazanç: Podcastin dinlenme oranına göre değişir.

15- Metin Yazarı Olun!

Evde Para Kazanma Yolları
evden para kazanma

Dil ve yazım bilgilerinize güveniyorsanız, metin yazarı olmayı düşünebilirsiniz. Evde para kazanma yolları öğrenci için de çok kazançlı bir yöntem. Bir çok işletme web siteleri için metin yazarlarına ihtiyaç duyuyor.

 Araştırarak yazı yazmak konusunda kendinize güveniyorsanız, bu para kazanma yolu ile evden para kazanabilirsiniz. İhtiyacınız olan internet ve bilgisayar. Peki işi nereden bulabilirsiniz? Bionluk.com gibi freelance çalışma fırsatı sunan sitelere üye olabilirsiniz.

Buradaki metin yazarı arayan müşteriler ile iletişime geçebilir ya da yayın açabilirsiniz. Kendinize birkaç yazı örneği oluşturarak, müşterileriniz için kullanabilirsiniz.

Kazanç: Yazacağınız metnin uzunluğu, kazancınızı belirler. 1000 kelimelik bir yazı için ortalama 50 – 100 TL arasında kazanç sağlayabilirsiniz.

16- Tasarım Ürünlerinizi Satın!

Evde Para Kazanma Yolları
evde para kazanmak isteyen bayanlar

Tasarımda başarılı mısınız? Orijinal fikirleriniz varsa, çeşitli platformlar aracılığıyla tasarladığınız ürünleri satabilirsiniz. Basılabilir ürünler satmak için bir Instagram hesabı açabilir veya kendi dijital E -ticaret web sitenizi oluşturabilirsiniz.

Evde para kazanma yolları içerisinde bulunan dijital ürünler satmak fikriyle, pasif gelir elde edebilirsiniz!Tek yapmanız gereken, uyurken para kazanmak için en sevdiğiniz parçaları oluşturmak ve yayınlamak. Shopier hesabı oluşturarak, Instagram üzerinden güvenilir satış gerçekleştirebilirsiniz.

İnternetten ne satabilirim ? diye soruyorsanız, sizlere hazırlamış olduğum yazıya tıklayın. Birbirinden çeşitli ürünleri internetten satıp, para kazanabilirsiniz!

Kazanç: Satılan eşyaya göre kazanç değişir.

17- Sosyal Medya Yönetin!

Evde Para Kazanma Yolları
evden para kazanma

Çağımız artık teknoloji çağı. İnsanlar sosyal medya üzerinden hizmetlerini sunuyor. Birçok işletmenin sosyal medya hesabı var ve bu hesapların düzenli şekilde yönetilmesi gerekiyor. Sosyal medya yöneticiliği son yılların en popüler mesleklerinden birisi oldu.

Üstelik evden yaparak para kazanmaya çok müsait bir iş. Profesyonel olmanıza gerek yok. Post tasarlamayı ve pazarlama stratejileri hakkında fikriniz varsa, ufak hesapları yönetmeye başlayabilirsiniz. 1 saatte para kazanma yöntemi olarak da tercih edebilirsiniz.

Günlük sadece bir kaç saatinizi sosyal medya yönetimine ayırarak evden para kazanmak mümkün! Kazancınızın işinizin yoğunluğuna ve zorluğuna bağlı olduğunu unutmayın!

Kazanç: Aylık olarak ortalama 2.500 TL

18- Müşteri Hİzmetleri Temsilcisi Olun!

Evde Para Kazanma Yolları
evde para kazanmak isteyen bayanlar

Birçok müşteri hizmetleri uzmanı şahsen çalışırken, diğerleri e-ticaret web siteleri için uzaktan çalışır. Müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için yarı zamanlı, tam zamanlı veya serbest müşteri hizmetleri temsilcisi olarak çalışın!

Evde para kazanma yolları için bol kazançlı bir fikir. Tek ihtiyacınız olan bir bilgisayar ve kulaklık! Kariyer.net gibi iş bulma sitelerinden, evden müşteri temsilcisi olmak için iş ilanlarına erişebilirsiniz.

Kazanç: Çalışma saatine göre değişiklik gösteriyor. Tam zamanlı evden çalışarak ortalama 3.200 TL kazanılabilir.

19- Alan Adı Al ve Sat!

Evde Para Kazanma Yolları
Evde Para Kazanma Yolları

Evden para kazanma yolları arıyorsanız, bu başlığı herkes değerlendirebilir. Alan adı, yani domain alıp satarak para kazanan insanlar mevcut. Ucuza değerlenebilecek alan adları satın almayı düşünün.

Ardından satın aldığınız alan adlarını daha pahalıya satın. Bu şekilde milyonlar kazanan insanlar dahi olmuş. Elbette günümüzde bu yöntemle zengin olmak çok kolay değil ama tatmin edici paralar kazanabilirsiniz.

Ayrıca evden para kazanma yolları arasında en basit başlıklardan birisi! İşin püf noktalarını öğrenip, bu işle ilgilenebilirsiniz.

Kazanç: Her satacağınız alan adına göre değişir.

20- Boş Alanlarınızı Kiralayın!

Evde Para Kazanma Yolları

Airbnb ile boş alanlarınızı kiralayabilirsiniz. Evinizde boş bir oda olduğunu düşünelim. Bunu değerlendirmek istemez misiniz? Ya da boş kullanılmayan bir eviniz, ofisiniz de olabilir. Bunları evden pasif gelir elde etmek için kullanabilirsiniz.

Bu yolla evden para kazanan insanlar var. Yapmanız gereken çok basit. Kiralayacağınız alanın fotoğraflarını çekip, AirBnb uygulamasına yüklüyorsunuz. Sonrasında gerekli bilgileri doldurup, kiralama için bekliyorsunuz.

Konumu iyi bir alan sayesinde çok iyi kazançlar elde etmek mümkün. Sermayesiz para kazanma için etkili bir yöntem. 😉

Kazanç: Kiralayacağınız alana göre değişmekte.

21- Online Koçluk Yapın!

vde Para Kazanma Yolları
evde para kazanma yöntemleri

Pek çok konuda insanlara koçluk hizmeti vererk para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Evden para kazanma yolları arıyorsanız, bu başlığı bir düşünün! Belli bir konu hakkında uzmanlığınız ve uzmanlığınızı kanıtlayan belgeniz varsa, koçluk yaparak yüksek kazanç elde edebilirsiniz.

Örneğin diyet, beslenme koçu, hayat koçu, eğitim koçu gibi değerlendirebileceğiniz alternatif başlıklar var. Online olarak koçluk desteğinden faydalanan birçok insan var. Türkiye’nin bir ucundaki kişiye dahi hizmetinizi sağlayarak para kazanabilirsiniz.

Elbette herkes koçluk yapamaz. Dediğim gibi uzmanlığınız olmalı ve CV’nizin koçluk yapmaya uygun olması gerek. Ancak bu şekilde insanlar sizleri sıklıkla tercih edecektir.

Kazanç: Koçluk hizmeti genellikle saatlik olarak değerlendirilir. Ortalama olarak saatlik 100 – 300 TL arasında kazanmak mümkün. Profesyonelliğinize ve uzmanlık alanına göre değişebilir.

22- Udemy İle Kurs Oluşturun!

vde Para Kazanma Yolları
evde nasıl para kazanırım ?

Yine uzmanlık gerektiren ve çok kazançlı bir evden para kazanma yöntemi söyleyeceğim. Udemy platformunu duymuş muydunuz? Online eğitim platformu olan Udemy sayesinde dünyada milyonlarca kişi çeşitli eğitimler alıyor. İngilizce derslerinden tutun, fotoğrafçılığa kadar akla gelebilecek birçok konuda kurs var.

Sizlerin de uzman olduğu bir alan varsa, bunu kursa çevirebilirsiniz. Kurs oluşturmak için bir ücret ödemenize gerek yok. İstediğiniz kadar kurs yayınlayabilirsiniz. Kursunuzu alacak yüzlerce kişi sayesinde para kazanma şansınız bulunuyor.

İşinizde uzmansanız ve anlatı konusunda başarılıysanız, Evde nasıl para kazanırım ? diye düşünürken mutlaka kendi alanlarınızı değerlendirin. Udemy’de kurs oluşturmak için detayları merak ediyorsanız, tıklayın. Evde para kazanma yolları sayesinde evden çıkmadan para kazanın!

Kazanç: Kursun ne kadar satıldığına ve satış aracısına göre değişmektedir.

23- Online Özel Ders Verin!

vde Para Kazanma Yolları
evde para kazanma fikirleri

Evde para kazanma yolları için birbirine benzer başlıkları art arda değerlendiriyorum. Bu sayede bir seçeneği seçtiyseniz, diğer bir seçenek sayesinde de kazancınızı ikiye katlama şansınız bulunuyor. Değerli okuyucular bir çok konuda özel ders verebilirsiniz.

İngilizce, matematik, fizik, geometri, resim, müzik gibi çeşitli alanları değerlendirebilirsiniz. Yine bunlarda uzmanlık gerektiyor. Ancak profesyonel olmanıza gerek yok.

Örneğin matematik bölümünde okuyan bir üniversite öğrencisi, lise, ortaokul ya da ilkokuldaki öğrencilere özel ders verebilir. Bunun için online olarak insanlarla anlaşabilirsiniz. Ozelders.com gibi sitelerden müşteriler bulabilirsiniz. 1 saatte para kazanma için iyi bir fırsat sanki… Ne dersin?

Kazanç: Ortalama olarak 1 saatte 70 – 150 TL arasında kazanç sağlanabilir. Ders yoğunluğuna göre değişebilir.

24- Reklam İzleyerek Kazanın!

evde para kazanma fikirleri
evde para kazanma fikirleri

Evde para kazanma yöntemlerinden birisi de reklam izleyerek para kazanmadır. Bazı siteler, reklam izlemeniz karşılığında sizlere ufak da olsa bir ödeme yapmaya hazırlar. Reklam sektörü her geçen gün genişliyor ve bu reklamların izlenmesi, reklam verenler için çok önemli.

Bu reklamların izlenmesini sağlayan bazı siteler, uygulamalar var. Reklam izleyerek para kazanma yazısını okursanız, konuyu derinlemesine öğrenebilirsiniz.

Kazanç: Kullanılan platforma göre değişir. Yabancı platformlarla reklam başı ortalama 20 cent kazanırsınız

25- Seslendirme Sanatçısı Olun!

evde para kazanma işleri
evde para kazanma işleri

Evde para kazanma işleri için çok kazançlı bir fikir daha! Ses tonunuza ve diksiyonunuza güveniyorsanız, seslendirme yaparak evinizden çok rahatlıkla para kazanabilirsiniz! Bunun hakkında eğitimler alarak, birkaç ekipman sağlayarak seslendirmen olabilirsiniz.

Diksiyonunuz kadar sesin kaliteli olarak kaydedilmesi de çok önemli. Bu nedenle mikrofon gibi ekipmanları tedarik etmeniz önemlidir. Freelance çalışma platformlarından iş alabilirsiniz.

Kazanç: Genellikle kelime başına kazanç söz konusudur. 100 kelime için 100 – 200 TL kazanmak mümkün. Uzmanlığınıza ve deneyimlerinize göre kazancınız artacaktır.

Evde para kazanma yolları hakkında sizlere birbirinden çeşitli yöntem sundum… Umarım hoşunuza gitmiştir ve evden para kazanmanıza bir olanak olur! İyi günler dilerim. 🙂

YORUMLAR

  1. Merve dedi ki:

    Ben gerçekten çalışmak istiyorum