Udemy’den Para Kazanma Yolları- En Merak Edilen 7 Bilgi

02.03.2022
Udemy’den Para Kazanma Yolları- En Merak Edilen 7 Bilgi

İşsizlik oranları gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Ayrıca etiket fiyatlarının artması da hepimizin cebini yakmaya devam ediyor. Durum böyle olunca günümüz teknoloji dünyasında para kazanma yollarını aramaya başladık. Siz de bir konuda uzmansanız size bununla ilgili bir seçeneği aktarmak istiyorum. Udemy’den para kazanma!

Siz de Udemy eğitim vererek para kazanmanın nasıl olacağını merak etmişsinizdir eminim. İşte bu yazının sonunda Udemy’den nasıl para kazanılır sorusuna kesin bir cevap bulacaksınız. Peki bahsi geçen Udemy nedir? Gelin birlikte Udemy hakkında tüm detayları inceleyelim. İşte Udemy eğitmen olmak için bilmeniz gereken tüm ayrıntılar…

1. Udemy Nedir? Udemy Hakkında

Udemy'den para kazanma

Udemy ‘den para kazanmanın mümkün olduğunu duyunca eminim siz de çok heyecanlanmışsınızdır. Ancak Udemy’den para kazanma fikrinin detaylarına geçmeden önce sizlere Udemy hakkında merak edilenleri aktarayım. Udemy nedir?

2010 yılından bu yana Udemy, 7’den 70’e herkesin internet üzerinden eğitim almasını sağlayan bir internet sitesi. Bu internet sitesinde, alanında uzman kişiler eğitim veriyor. Çevrimiçi öğrenme platformu olan Udemy, sadece Türkiye’de değil, 180’den fazla ülkede eğitim veriyor.

2. Udemy’de Eğitmen Olmak İçin

Udemy'den para kazanma

Udemy’de para kazanmaya karar verirseniz, eğitmen olmak için başta para ödemeyeceğinizi söylemeliyim. Ancak kolay yoldan para kazanmayı düşünenler Udemy’den para kazanma yolunu düşünmek istemeyebilir. Peki Udemy‘de eğitmen olmak için nasıl bir yol izlemeniz gerekiyor? İşte Udemy sitesinde izlemeniz gereken adımlar şu şekilde:

 1. Udemy resmi web sitesine tıklayın.
 2. Web sitesine girerek “Udemy’de Eğitim Verin.” kısmını tıklayın.
 3. Açılan “eğitmen olun” panelinde üyelik hesabı oluşturun.
 4. Hesap oluşturma işlemi tamamlandıktan sonra gelelim diğer kısma. Udemy’de 3 kısmı tamamlamadan eğitmen olamazsınız. İlk olarak derslerinizi planlayın. Ardından dersleriniz için videonuzu çekin. Böylelikle kendi kitlenizi oluşturun. Bu işlemleri tamamladıktan sonra eğitmen olabilirsiniz.

Udemy Eğitmen Profili için şu bilgileri de doldurmaya çalışın:

 1. Eğitmen Adı oluşturun.
 2. Mesleğini yazın.
 3. Biyografinizden bilgiler paylaşın.
 4. Ana dilinizi yazın.
 5. Profil resmi belirleyin.

3. Udemy’den Para Kazanma

Udemy'den Para Kazanma
Udemy’den Para Kazanma

Udemy’den para kazanma konusunu hepiniz merak ediyorsunuzdur eminim. Udemy’den ne kadar kazanacağım? diye düşünüyorsanız, size şunu söylemeliyim; birçok insan sadece Udemy’de eğitmenlik yaparak geçimini sağlıyor. Udemy’de para kazanmak için eğitmenler 5.000 TL ‘den fazla paraya eğitim verdikleri biliniyor.

Ancak eğitimi normalde x bir fiyata satıyorsanız Udemy, pazarlama gereği daha uygun fiyata kampanya düzenleyebilir. O yüzden Udemy’den para kazanma konusunda bu durumları da göze almalısınız. Burada eğitmen olarak para kazanmak için 2 yolunuz var:

1. Eğitmen Promosyonu ile kazanç. Bu sistem öğrencinin içeriği eğitmenin bir kuponunu veya yönlendirme bağlantısını kullanarak satın alması halinde gerçekleşiyor. Bu sistemle eğitmenler %97 gelir elde ediyor. Örneğin; 50 TL’den satılan bir kurs açtıysanız, 48 TL ‘si size ait oluyor.

2. Eğitmen Promosyonu olmadan kazanç. Bu sistem ise diğerinden farklı olarak çalışır. Burada öğrenci bir Udemy reklamına tıklaması ya da Udemy sitesi içerisinde arama yaparak kursu bulması promosyonsuz anlamına gelir. Bu sebeple eğitmenlere %37 gelir verilir.

4. Udemy Kurs Açma Maliyeti

Udemy'den para kazanma

Udemy’de kurs açmanın size ne kadara mal olacağını öğrenmek istersiniz. Ancak Udemy’de kurs açmak için herhangi bir maliyet olmayacak. Udemy’den para kazanmak için video çekecek bir fotoğraf makinesi ya da iyi kalitede cep telefonunuz olması yeterli.

5. Udemy Şartları Nelerdir?

Udemy'den Para Kazanma
Udemy’den Para Kazanma

Udemy ‘de eğitmen olarak kurs vermek için gereken şartların neler olduğu kısmına gelelim şimdi de. Alanınızda uzmansanız ve Udemy’de para kazanmak istiyorsanız bunun için şartlar şu şekilde:

 1. Vereceğiniz dersler en az 5 ders olmalı
 2. uzman eğitmenler olarak dersleriniz 30 dakikanın altında olmamalı.
 3. Kurslarınız Udemy şirketi tarafından incelenir. Uygunluğuna göre açılır. Uygun değilse “açılmaz” işareti verir. Bu yüzden derslerinizde yazılarınızdan görsellerinize kadar dikkatli olmanız gerekir.
 4. Bilgilerinizi doğru ve eksiksiz girmeniz gerekiyor. Ayrıca sunacağınız eğitim konusunda alanınızda uzman olduğunuzu sertifika, diploma gibi belgelerle temin etmeniz isteniyor.
 5. Sunacağınız eğitimin uygunsuz, saldırgan, ırkçı, nefret dolu, cinsiyetçi, pornografik, yanlış, yanıltıcı, hatalı, ihlal edici, hakaret veya iftira niteliğinde olmaması da bir diğer şart.
 6. Udemy’de eğitmen olmak istediğinizde yalnızca Udemy’nin ticari logosunu kullanabilirsiniz. Bunun dışında başka logo kullanamazsınız.
 7. İçeriklerinizi hep güncellemelisiniz. Ayrıca öğrencilerinizin sorduğu sorulara kısa zamanda ve eksiksiz cevap vermeniz gerekir.

6. Udemy Avantajları

Udemy’de para kazanmaya karar veren alanında uzman eğitmenlerin avantajları şu şekilde olacak:

 1. Sizin için ek gelir imkanı olur. İster meslek edinin ister çalışırken eğitim verin.
 2. Sadece Türkiye’de değil, dünyanın dört bir yanındaki öğrencilere eğitim verme olanağınız olacak.
 3. Udemy’ de uzman olduğunuz alanda eğitim verdiğiniz zaman içeriğinizin sahibi olabilirsiniz.
 4. Kendi tutkunuzun peşinden gidersiniz. Vereceğiniz eğitimleri kendi tarzınızda verirsiniz. Dilediğiniz seçeneği seçme şansınız olur.

Udemy’de para kazanmak yerine eğitim almayı tercih edenler için avantajlar ise şöyle:

 1. Öğrenciler, satın aldıkları kurs süresinde kurslarına erişim sağlayabilirler.
 2. Katıldıkları eğitimler güncellendikçe, içeriğindeki bilgiler de güncelleneceğinden öğrenmeniz devam eder.
 3. Katılmak istedikleri eğitimlere istedikleri yer ve saatte katılabilirler.
 4. Eğitimler uygun fiyatlı ve eğitmenler özenle seçildiği için kaliteli.

7. Udemy Eğitmen Ödemeleri Nasıl Yapılıyor?

Udemy'den Para Kazanma

Udemy internetten para kazanma fikrine sıcak bakmaya başladıysanız, ve kazanacağınız miktar sizi tatmin ediyorsa, gelelim ödemelerinizi nasıl alacağınız konusunda bilgi edinmeye. Udemy’ de eğitim vererek para kazanma isterseniz, kurs sonrası ödemelerinizi alabiliyorsunuz. Peki ödemelere nereden ve nasıl yapılıyor?

Udemy’nin genel merkezi ABD’de olduğu için uluslararası ödeme yöntemleri tercih ediliyor. Bu sebeple PayPal veya Payoneer sistemine sahip olmanız gerekiyor. Bu sistemleri internet üzerinden oluşturabilirsiniz. Bunun dışında kimlik fotokopiniz, vergi belgeniz ve e-posta adresinizin de Udemy’de olması gerekiyor.

Udemy, eğitmen ücretini 45 gün içerisinde denk gelen ay sonunda yatırıyor. Bu sırada öğrencilerden ücretlerini alıyor. Ardından kurs tamamlanıyor ve sizin ödemeniz yapılıyor.

SIKÇA SORULAN SORULAR

1. Kurs ücretleri neden düşük?

Kurs ücretlerindeki düşük fiyatlandırma, öğrencilerin sınıfı denemeleri için teşvik amaçlıdır. Öğrencileri cezbetmek için düşük fiyat politikası uygulanmaktadır.

2. Udemy Sertifikası detayları nelerdir?

Udemy, her kurs sonunda, öğrencilerine sertifika veriyor. Udemy, uluslararası bir firma olduğu için dünyanın her yerinde geçerli uluslararası bir sertifika olarak nitelendiriliyor. Bu sertifikayı özgeçmişinize de rahatlıkla yazabilirsiniz. Ancak bu, sürekli eğitim birimleri veya kurslar için resmi akreditasyon almak için kullanılamaz.

3. Udemy Yasal mı? Güvenilir mi?

Udemy tamamen yasal bir şirket olarak geçiyor. Bu konuda içiniz rahat olsun. Binlerce öğrenci ve eğitmen memnuniyetlerini dile getirmeye devam ediyor.

4. Eğitmen ortağı rozeti almak için ne yapmalıyız?

Eğitmen rozeti almak için uymanız gereken bazı adımlar var. İlk olarak eğitim verdiğiniz öğrencilerden devamlı olarak yüksek kurs puanları almalısınız. İçerikleriniz öğrencilerinizin ilgisini çekmeli. Kurs içeriklerini sık sık güncel ve ilgili tutmanız gerekiyor. Ayrıca, Udemy’in gizlilik ve güvenlik politikalarına uymak gerekmektedir.

Size bu yazımda, Udemy’den para kazanma yolları hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntıları sundum. Udemy nedir sorusunu cevapladık. Udemy internetten para kazanma ve udemy eğitmen şartları gibi merak edilen tüm ayrıntılara göz attık. Siz başka alanlarda bulunan iş imkanlarını da incelemek isteyebilirsiniz.

Bunun için size Finansko web sitemenizde bulunan ek iş imkanlarını da incelemenizi öneririm. Ayrıca Udemy’den para kazanma haklında merak ettiğiniz diğer sorular için yazının YORUM kısmında buluşalım…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.