Akşam Ne İş Yapabilirim? Gece Yapılacak İşler İçin Fikirler!

01.03.2023
Akşam Ne İş Yapabilirim? Gece Yapılacak İşler İçin Fikirler!

Akşamları boş vaktiniz mi var? Ek gelir sağlamaya ne dersiniz? Eğer ek iş yapmak istiyorsanız ancak gündüz yeterince zamanınız yoksa akşam ek iş fikirleri arasında size uygun olanı tercih edebilirsiniz. Bunlar her yaştan ve kesimden insan tarafından yapılabilir. Akşam ne iş yapabilirim? Diyenlere bir liste hazırladım.

Böylece gerek ev ekonomisine bir katkı sağlayabilir, gerekse kendi geçiminizi sağlayabilirsiniz. Peki, akşam 8’den sonra ek iş olarak neler yapılabilir? Listemizi kontrol edin! Bunlardan istediğinizi tercih ederek, akşamları para kazanmaya başlayabilirsiniz.

1- Ahşap Oyuncak Yapımı

Akşam ne iş yapabilirim Ahşap Oyuncak Yapımı
Akşam ne iş yapabilirim?

Çocuklar oyuncaklara büyük bir ilgi duyar. Ayrıca evleri dekore etmek için küçük ancak güzel yetiştirilmiş birkaç oyuncak büyük bir estetik oluşturur. Dolayısıyla marangozluktan da anlıyorsanız ve akşamları ek ne iş yapabilirim? Diye soruyorsanız, bunun ilk cevabı ahşap oyuncaklardır.

Burada yapmanız gereken oldukça basittir. Sadece gerekli ahşap malzemeyi temin etmeniz, ardından da istediğiniz oyuncakları araç-gereçler yardımıyla oymanız gerekir. Son olarak da boyama işlemi kalır. Böylece üretmiş olduğunuz ürünleri ister yakın çevrenizden başlayarak satabilir, isterseniz Instagram’da işletme hesabıyla pazarlayabilirsiniz.

Ahşap oyuncak yapımı akşam yapılabilecek işler arasındadır. Aynı zamanda bir internet sitesi oluşturabilir; buraya fotoğraflarını koyarak sipariş verenlere kargo ile gönderebilirsiniz. Instagram üzerinden satış yapmayı da mutlaka düşünün! Ek gelir fikirleri arayanlar için harika bir seçenek. Akşam ne iş yapabilirim? için bir tavsiyem daha var…

Evden her an para kazanmak ister misiniz? Boş vakitlerini gelire çevirmek isteyenler için evde para para kazanma yolları yazısını hazırladım! Okuyun ve evde ek gelir kazanmaya başlayın.

2- Sosyal Medya Hesabı Açma

Sosyal Medya Hesabı Açma - Akşam Ne İş Yapabilirim
evde ek iş neler yapılabilir

Akşam ne iş yapabilirim? sorusu için sosyal medya bol kazançlı olacak bir fikir doğurdu. Sosyal medya ilk çıktığında büyük bir eğlence, zaman geçirme kaynağı olarak kabul görse de, artık para kazanmayı mümkün hale getirmektedir. Bunun için sadece sosyal medya hesabınızın olması yeterlidir.

Ancak burada hızlıca para kazanmaya başlamanın imkânsız olduğunu bilmeniz gerekir. Dolayısıyla platforma alışmanız, ardından da düzgün ve kaliteli paylaşımlar gerçekleştirerek beğeni, takipçi gibi öğeleri arttırıp fenomen olmanız gerekir.

Eğer akşamları ek ne iş yapabilirim? Diye soruyorsanız, böylece bir para kazanma fırsatı oluşturur.  Sabırlı bir şekilde bekler ve hesabınızı geliştirirseniz, evden çıkmadan para kazanmaya başlamanız mümkündür.

3- Vale Olmak

akşam saat 8'den sonra ek iş
akşam saat 8’den sonra ek iş

Ek iş ne yapabilirim diye soruyorsanız, özellikle erkekler için vale olmak karlı bir iş fikri diyebilirim. Akşamları birçok yerde vale görevlisi gerekiyor. Eğer siz de şartlara uygunluk sağlıyorsanız ve akşam ne iş yapabilirim? diye soruyorsanız, vale görevlisi olabilirsiniz.

Gündüzleri farklı bir işte çalışıyor olabilirsiniz ancak ek gelire ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Akşam saatleri için vale arayan mekanlar ile görüşebilirsiniz. Hem alacağınız bahşişlerde büyük bir avantaj! Ek gelir fikirleri için devam edelim.

Bunu da okuyun: Fabrikalardan evlere iş veren firmalar

4- Taksicilik

Akşam Ne İş Yapabilirim?
Akşam Ne İş Yapabilirim?

Arabayla ek iş yapmak isteyenlere harika bir fikrim var. Ehliyetinizi gelire çevirmek için, akşam taksiciliği yapmayı düşünebilirsiniz. Eğer ek gelire ihtiyacınız varsa bazı taksi yerleri, akşam çalışacak kişilere ihtiyaç duyuyor.

Hatta özellikle geceleri çalışacak taksici bulmak daha zor diyebilirim. Ehliyetiniz varsa ve bu başlığı bir düşünün derim… ” Akşam ne iş yapabilirim?” sorusunun yanıtlarını sıralamaya devam edelim!

5- Online Öğretmenlik

Akşam Ne İş Yapabilirim?
akşamları ne iş yapabilirim?

Akşamları evde ek iş neler yapılabilir ? diye soruyorsanız, bu başlık sayesinde iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Eğer bir uzmanlık alanınız varsa, online kurslar oluşturabilir ya da özel dersler verebilirsiniz.

Evde yapılabilecek sermayesiz işler arasında bol kazançlı fikirlerden bir tanesi. Bunun için Udemy.com ve ozelders.com gibi siteleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca evde davetiye katlama işi sayesinde de para kazanabilirsiniz. Akşam ne iş yapabilirim? Sorusuna yanıt vermeye devam edelim!

6- YouTube Videoları Hazırlama

Akşam ne iş yapabilirim
Akşam ne iş yapabilirim

Eğer sosyal medya hesabı size göre değilse ancak teknoloji ile aranızda problem yoksa akşamları ek ne iş yapabilirim sorusunun bir diğer cevabı da YouTube’dur. Bunun için sadece bir YouTube kanalı açmanız ve video çekmeye başlamanız yeterlidir.

Ardından 1000 takipçi, 4000 izlenme gibi koşulları yerine getirdikten sonra, İş Ortaklığı için başvurabilirsiniz. Sonrasında ise YouTube’da artık her videoda görünmeye başlayan reklamlar aracılığıyla büyük bir gelir elde edebilirsiniz.

Üstelik ne kadar sevilirseniz, elde edeceğiniz gelirler de o kadar artacaktır. Burada da aynı ay içerisinde gelir elde etmeye başlamanız imkânsıza yakındır.

7- Yatırım Yapma

Akşam Yapılabilecek Ek İşler
ek gelir fikirleri

Akşam ne iş yapabilirim? sorusu altında biraz farklı bir fikir olacak. Altın, Dolar, Euro ve son zamanlarda çıkan Coin büyük bir yatırım aracıdır. Birçok kişi doğru yatırımlarla parasını katlar. Kadınlar için ek iş fikirleri arasında da yer alan yatırım yapma ile kâr elde etmeniz mümkündür.

Bunun için öncelikle ne kadar yatıracağınızı ve nerede değerlendireceğinizi bilmeniz gerekir. Örneğin 500 TL’lik Dolar yatırımı düşünüyorsanız, sadece bir bankadan döviz hesabı açmanız gerekir. Altın ve Euro için de bu böyledir.

Ancak Coin için buna özel bir borsada hesap açmanız, ardından da Bitcoin ya da Altcoin almanız gerekir. Tek dikkat etmeniz gereken, hiçbir yatırımın kesin kâr sunmadığıdır. Eğer dikkatli olmaz, inceleme yapmazsanız paranızı kaybedebilirsiniz.

8- Akşam ne iş yapabilirim?: Freelance Çalışma

Akşam Ne İş Yapabilirim Güncel Ek İş Fikirleri
Evde ek is neler yapılabilir

Günümüzde evden çıkamayan, ancak çalışmak isteyen birçok kişi vardır. Bunun tek etmeni pandemi değildir. Üniversite öğrencileri, ev hanımları ya da farklı bir sebeple evden çıkamayanlar buna örnektir.

Bu kapsamda Freelance, yani evden serbest şekilde çalışmanız da mümkündür. Ek iş fikirleri arasında bu seçenek oldukça geniştir. Örneğin yazarlık yaparak yeni makaleler kaleme alabilir, yabancı diliniz varsa çevirmenlik yapabilirsiniz.

Eğer biliyorsanız freelance program-yazılım oluşturabilirsiniz. Dolayısıyla bilgileriniz ve becerileriniz hangi yöndeyse, kısa sürede iş bulabilirsiniz. Bunun için internette birçok iş ilanı olup online başvuru yapılabilir. Akşam ne iş yapabilirim? yazısı için sonlara yaklaşıyorum…

9- El İşi Yapma

Akşam Ne İş Yapabilirim Ek İş Fikirleri
Basit ek gelir

El işleri artık geleneksel olarak görülür. Her ne kadar birçok kişi tarafından artık değersiz olduğu düşünülse de, aslında tam tersidir. Eğer güzel ve özgün tasarımlar oluşturabiliyorsanız, büyük bir kitlesi olduğunu kısa sürede görebilirsiniz.

Zira bir el emeği olduğu gibi, aynı zamanda sanatsal bir değer atfedenler de vardır. Yaptığınız el işlerini yakın çevrenizden başlayarak satabilirsiniz. Aynı zamanda Instagram’da işletme hesabı açabilirsiniz.

İnternet ile aranız iyiyse bir web sitesi kurarak burada yaptıklarınızı paylaşabilir, buradan talep edenlere takdim edebilirsiniz.

10- Hayvan Bakıcılığı Yapma

sigortasız ne iş yapabilirim
sigortasız ne iş yapabilirim

Hayvanlar insanların en yakın dostlarıdır. Ne var ki birçok kişi iş veya tatil seyahatleri nedeniyle onları yalnız bırakmak zorunda kalır. Ancak minik dostlarımız bu durumun pek de farkında olmadığı için yemeğini ve suyunu buna göre tüketmez.

Ayrıca hayvanlar da insanlar gibi sosyaldir. Yalnız kalması psikolojisini de etkiler. Dolayısıyla kadınlar için ek iş fikirleri arıyorsanız ve kedi, köpek, kuş, balık gibi dostlarla aranız iyiyse bakıcılıklarını üstlenebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken yeterli şekilde beslendiklerinden ve su aldıklarından emin olmak, zarar görmelerini engellemek ve onlarla oyun oynamadır. İnternette hayvan bakıcı ilanları çok sayıda olup başvuru yapılabilir.

11- Çocuk Bakıcılığı Yapma

Evde yapılabilecek sermayesiz işler
Evde yapılabilecek sermayesiz işler

Çocukları evde tek başına bırakmak her zaman tehlikelidir. Bakmamaları gereken bir yeri karıştırabilir, kendilerini yanlışlıkla kesebilirler. Balkonda oynarlarsa dengelerini kaybetmeleri de mümkündür. Dolayısıyla herhangi bir sebeple çocuklar evde uzun süre tek kalacaksa çok büyük tehlikeler bulunmaktadır.

Bu sebeple çocuk bakıcılarının önemi büyüktür. Eğer çocuklar ile aranız iyiyse, onların bakıcılığını belirli saatler arasında yaparak para kazanabilirsiniz. Ek iş fikirleri arasında bu seçenek onların bakımını ve yeme-içmesini, zarar görmemesini sağlamayı gerektirir.

Buna dair internette çok sayıda ilan vardır. Ancak çocukları sevmiyorsanız, size göre bir iş kesinlikle değildir. Akşam ne iş yapabilirim? yazısındaki son başlığa sıra geldi!

Evden Para Kazan: Penye Fason İş Veren Firmalar

12- Terzilik Yapma

Akşam ne iş yapabilirim
3 saatlik ek işler

Akşam ne iş yapabilirim? Giyim insanların temel ihtiyaçları arasındadır. Eğer kadınlar için ek iş fikirleri arıyorsanız, evden çıkmadan yapabileceğiniz bir meslek de terziliktir.

Burada tek yapmanız gereken öncelikle etrafınıza haber vererek işe başlamadır. Bu şekilde az da olsa bir miktar iş alıp para kazanabilirsiniz. Ardından gerek internet sitesi açarak, gerekse sosyal medyaya geçerek kendinizi tanıtabilir, milyonlarca kişiye hitap edebilirsiniz.

Eğer başarılı bir terzi olduğunuzu kanıtlar ve adınızı duyurursanız, büyük bir kazanç sağlayabilirsiniz. Zira kadınlar erkeklere göre giyimlerine daha çok dikkat ettiği için, özel terzilerle daha fazla çalışmaktadır.

13- Paketleme İşleri Yapmak

akşam evde ne iş yapabilirim
akşam evde ne iş yapabilirim

Akşam evde ne iş yapabilirim? Diye soranlar için iyi bir fikrim daha var! Fabrikadan evlere iş veren firmalar ile çalışarak oturduğunuz yerden para kazanma fırsatınız bulunuyor. Bunun için bir firmayla anlaşmanız gerekiyor.

Güvenilir firmalarla çalışarak akşamları vaktinizi bu yönde değerlendirebilir ve para kazanabilirsiniz. Paketleme başına ücret alırsınız. Bu da tamamen firmaya ve yaptığınız paketleme işine bağlı olarak değişiyor.

14- Moto Kurye Olmak

gece yapılacak işler
gece yapılacak işler

2023 yılında akşamları ek iş ne yapabilirim? Diye soranlar için kazançlı bir iş fırsatı var. Motor ehliyetiniz varsa, moto kurye olarak çalışabilirsiniz. Gece geç saatlere kadar kuryelik yapan birçok kişi var.

Kendi saatlerinizi seçmek ve kendinizden sorumlu olmak için esnaf kurye modeliyle çalışabilirsiniz. Esnaf kurye nedir? Sizlere ayrıca anlattım. Geceleri part time çalışarak 10.000 TL’ye kadar kazanç elde edebilirsiniz. Mesai sonrası ek iş olarak dahi tercih edebilirsiniz.

15- Müşteri Hizmetleri Sorumlusu

gece yapılacak işler
gece yapılacak işler

7/24 müşteri hizmetlerine ulaşılabilen birçok firma, şirket bulunuyor. Bunun için akşam, gece çalışabilecek müşteri hizmetleri sorumlularına ihtiyaç var. Gece ne iş yapabilirim? Sorusunu kendinize soruyorsanız, bu alternatifi değerlendirebilirsiniz.

Aylık düzenli olarak tam zamanlı çalıştığınız taktirde en düşük asgari ücret alırsınız. Firmadan firmaya ücretlerin değişiklik gösterebileceğini unutmayın.

Akşam ne iş yapabilirim? için farklı bir fikriniz mi var? aşağıya YORUM bırakın.

YORUMLAR

  1. Ayşe dedi ki:

    Merhabalar , ben Ayşe
    evde paketleme işi yamak için basvuruyorum. Ankara ,Etimesgut-Turkuaz toki de ikamet etmekteyim,1 çocuğum bulunmakta. daha önce İstanbul da yasarken evde paketleme işi ve tekstil,toka yapımı ,süsleme işleri yapmış bulunmaktayım
    geri dönüş yaparsanız sevinirim