Penye Fason İş Veren Firmalar – 2023 ŞİMDİ BAŞVUR!

24.02.2023
Penye Fason İş Veren Firmalar – 2023 ŞİMDİ BAŞVUR!

Evde para kazanmak isteyenler için yine harika bir fikrim var! Penye fason iş veren firmalar ile çalışarak, aylık ek gelir elde etme şansınız var… Üstelik evden çıkmanıza gerek kalmadan, günde bir kaç saat çalışarak. Nasıl mı? Tüm bilgiler bu yazıda!

Evde ek iş yaparak para kazanmak isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Ek işler sayesinde para kazanmak çok avantajlı. İstanbul, Bursa, Kocaeli, İzmir, Antalya, Konya, Kayseri, Yozgat gibi Türkiye’nin her yerinden fason iş veren firmalar ile çalışabiliyorsunuz.

Evde ek iş arayanların sayısının artmasındaki en büyük etken, dışarıya fason iş veren firmaların çoğalması. Evden çalışabilecek kişiler ile çalışmak çoğu firma için daha karlı. Bu yöntem sayesinde hem ev hanımları, öğrenciler, ek gelire ihtiyaç duyanlar memnun kalıyor, hem de firmalar…

Firmalara erişmek için yazının devamında sizlerle adres ve telefon numaralarını paylaştım. Ondan önce önemli olan konulara değineceğim. Malum rakiplerinizin önüne geçmek ve iş hakkında bilgi sahibi olmak anlatacaklarımı bilmelisiniz…

Öyleyse önemli bilgilere geçelim!

Penye Fason İşi Nedir?

Penye Fason İş Veren Firmalar
Penye Fason İş Veren Firmalar

Kısaca sizlere evde iş olarak yapacağınız bu işten bahsetmek istiyorum. Daha önce fason firmalardan penye işi almamış olanlar için bilgilendirici bir başlık olacak. Fason üretimi şu şekilde açıklayabilirim. Bir firmanın başka bir üretici firmaya kendi istekleri doğrultusunda ürün çıkarttırmasıdır.

Örneğin büyük firmalar, fason firmalar üzerinden üretim gerçekleştirebiliyorlar. Mango, Zara, LC Waikiki, Koton, DeFacto gibi markalar penye fason firmaları ile anlaşabiliyorlar. Fason firmalarda toplu sipariş üzerine ürünlerin üretimini gerçekleştiriyorlar. Markaların malzemelerinden sipariş üretiyorlar.

Fason firmaların evlere verdikleri işler fazla olabiliyor. Bu sayede evden kazanç sağlayan kişiler var. Eğer dikim, el işi gibi konularda becerili ve bilgiliyseniz siz de penye fason iş veren firmalar ile çalışabilirsiniz. Fason üretimler genellikle tekstil ürünlerinde oluyor. Dolaysıyla penye fason iş bulabilmeniz çok olası. Zaten yazının devamında nasıl başvuru yapacağınızı anlatacağım. 🙂

Bunu da okuyun: Evde davetiye katlama işi

Penye Fason İş Olarak Neler Yapılıyor?

Penye Fason İş Veren Firmalar
dışarıya fason iş veren firmalar
 • Nevresim dikimi
 • Abiye elbise dikimi
 • Çamaşır dikimi
 • Perde dikimi
 • Pantolon dikimi
 • Etek dikimi
 • Tişört dikimi

Genel olarak tekstil ürünleri üzerinden bu işler veriliyor. Dikim konusunda beceriniz olması gerektiğini anlamışsınızdır. Bu konuda daha önce bir deneyim sahibiyseniz çok şanslısınız. Firma ile deneyiminizi paylaşmakta fayda var.

Tabi ki mutlaka deneyim sahibi olmak gerekiyor diye bir şart yok. Tekstil ürünleri dışında bazı medikal ürünlerin de dikim işleri evlere verilebiliyor. Örneği son zamanlarda fason maske dikimi veren firmalar bir hayli çoktu.

Popüler Yazı: LC Waikiki Evlere İş

Penye Fason İşi Nasıl Yapılır?

Penye Fason İş Veren Firmalar
evlere dikim işi veren firmalar

İş süreci hakkında sizlere bilgi vereceğim. Böylece bu işi yapıp, yapamayacağınız konusunda kendinizden emin olabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğim gibi bu iş için dikim yapabiliyor olmanız lazım. Onun dışında penye fason iş veren firmalar ile anlaşabilmeniz gerek. Aşağıda nasıl iletişim kuracağınızdan bahsettim.

 • İki aşama konusunu hallettikten sonra yapmanız gerekenler çok basit. Penye fason iş veren firmalar sizlere dikimi gerçekleştirecek ürünleri teslim ederler. Burada dikkat etmeniz en önemli kısım, ürünlere zarar vermemek.
 • En başta temiz bir ortamda çalışmalısınız. Ürünlere herhangi bir leke vs. bulaşmamalı. Diğer aşama, ürünlerin dikimini gerçekleştirirken dikkatli olmalısınız… Ürünler sizlere belirli bir sayıyla verilip, o şekilde alınacak.
 • Son aşamada da firmanın belirlediği tarihte ürünleri hazır etmiş olmalısınız. Bu nedenle günde kaç saat çalışmanız gerektiğini planlamalısınız. Evde ek iş deyip geçmemeli, sistemli çalışmalısınız.

Belirttiğim kısımları hallettiğiniz zaman firmalar sizden memnun kalacaktır. Memnun kaldıkları taktirde, firmalar sizlerle sonraki işlerde de çalışmak isterler. Böylece uzun vadede evde ek kazanç elde etmiş olursunuz. Hem de sürekli firma arama derdine düşmezsiniz!

Penye Fason İş Yaparak 10.000 TL Kazanın!

Penye Fason İş Veren Firmalar
fason nevresim dikimi veren firmalar

Penye fason iş veren firmalar ile çalışarak ne kadar kazanacağınızı merak ettiğinizi biliyorum. Elbette kazanç kısmının değişiklik gösterdiğini belirtmem gerek. Sonuçta herkes aynı firma ile aynı yoğunlukta çalışmayacak. Ancak ortalama olarak bir kazançtan bahsedecek olursam, günde 7 – 8 saat çalışarak aylık 10.000 TL kazanmak gayet olası.

Bu kazancın üzerinde almak isterseniz, hayal değil. Evde boş vaktiniz varsa dışarıya fason iş veren firmalar dan bir kaçıyla çalışabilirsiniz. Daha çok iş yaparak, daha çok kazanç elde etmek mümkün. Eğer vaktiniz yoksa, az çalışıp biraz da olsa ev ekonomine destek olabilirsiniz. Karar sizin! Firmayla ne şekilde anlaşırsanız, o şekilde çalışırsınız…

Dikim işi dışında firma sizlerden ütüleme, katlama, paketleme işlemleri de gerçekleştirmenizi isteyebilir. Bu durumda yine fazla kazanç sağlamanıza olanak sağlar.

İLGİLİ YAZI: Evde Kına Paketleme İşi

Penye Fason İş Veren Firmalar Hangileri?

Penye Fason İş Veren Firmalar
fason iş veren firmalar 2023

Şimdi penye fason iş veren firmalar hangileri? Bahsedebiliriz. Dışarıya fason is veren firmalar bir hayli çok. Bunlardan en bilindik firmalar;

 • DeFacto
 • LC Waikiki
 • Koton
 • Zara
 • Mango
 • Taç

Hatta yeri gelmişken hemen söyleyeyim, LC Waikiki eve ek iş, Koton eve ek iş yazılarını okuyara, detayları öğrenebilir ve başvuruda bulunabilirsiniz. Bahsettiğim firmalar fason dikim işi veriyor. Ancak bu iş ilanlarına genellikle direkt fason firmalar üzerinden başvuruda bulunuluyor. Gördüğünüz gibi Tekstil fason is veren firmalar bir hayli var.

DeFacto fason dikim işi için DeFacto başvuru kabul etmez, fason firmaya ulaşmak gerek. Penye fason iş veren firmalar a nasıl ulaşacağınızı anlatma vakti geldi öyleyse… Ne dersiniz?

Fason Dikim İşi Veren Firmalar Telefon Numaraları

penye fason is veren firmalar
penye fason is veren firmalar

Şimdi sırada en önemli konu var. Penye fason iş veren firmalar telefon numaraları için sizlere bilgi vereceğim. Örnek üzerinden giderek tüm firmalar ile nasıl iletişim kurabilirsiniz.

Şimdi diyelim ki penye fason iş veren firmalar İzmir için bir arayıştasınız. İlk olarak sizlere bir yöntem göstereceğim. Fason firmaların telefon numaralarına bu şekilde ulaşabilirsiniz.

 • Google arama motorunu açın.
 • Sonra yapmanız gereken, İzmir fason tekstil yazmak.
 • Arama yaptıktan sonra “Haritalar” kısmına tıklayın.
 • İzmir’deki fason firmalarla karşılaşacaksınız. Aşağıdaki gibi…

Sonuçlanan firmalar şehirdeki fason tekstil firmaları. Hepsi evlere dikim işi veren firmalar arasında bulunmuyor. Telefon numaralarını arayarak durumu açıklayabilirsiniz. Evlere ek iş verip, vermediklerini sorabilirsiniz.

Evlere Penye Fason İş İlanları Başvur!

fason is ilanları
fason is ilanları

Penye fason iş veren firmalar ilan yayınladıklarında genellikle eleman.net gibi iş bulma sitelerinde ilanlarını yayınlıyorlar.

Ayriyeten fason penye dikim atölyesi arayanlar için firmalardaki bazı insanlar, Facebook gruplarından evde çalışabilecek kişilere ulaşıyorlar. Örneği fason işi veren firmalar ve atölyeler için açılan gruplara dahil olabilirsiniz. Yazıyı tıklayarak benzer bir grubu görebilirsiniz. Fason dikim işi verilir diyerek ilan açan kişiler ile iletişime geçebilirsiniz.

DİKKAT: Kimseyle TC numaranızı, detaylı banka kartı bilgilerinizi paylaşmayın! Kaparo ödemeyi kabul etmeyin…

Bu yöntemler dışında İŞKUR’a üye olup, dışarıya fason iş veren firmalar ile çalışabilirsiniz. Devlete bağlı bir kurum olan İŞKUR ile çalışarak güvenle evinizden para kazanabilirsiniz. Sadece fason dikim işi değil, paketleme işleri dahi alabilirsiniz. Konu ile alakalı yazdığım, İŞKUR Evde Paketleme İşi yazısını okuyabilir ve detayları öğrenebilirsiniz. Penye fason dikim veren firmalar hakkında aklınızı karıştıran bir soru varsa, aşağıya yorum atarak sorabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Suna dedi ki:

  Evde penye fason işi arıyorum

 2. şenol akın dedi ki:

  yeim avcılar istanbul da iş veemek isteyen ulaş sın numaram
  0506 364 23 49

 3. Gamze şimşirler dedi ki:

  evde paketleme işi yapmak istiyorum

 4. Hatice dedi ki:

  Merhaba evde paketleme işi yapmak istiyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim elimden her iş gelir şimdiden teşekkürler ???

 5. Ozlem dedi ki:

  Her makineyi kullanmayı biliyorum evde dikim işi yapabilirim .

 6. Rabia dedi ki:

  Lütfen yardımcı olun kayserideyim evde paketleme işi arıyom bi cevap yazın

  1. Sultan dedi ki:

   Evde paketleme veya ip temizleme kalite dikim işi yapmak istiyorum bilgim var pantolon dikim ve penyede çalıştım

 7. HALİL dedi ki:

  Merhalar,

  dikiş uzerine güzel işler yapmak için siparişlerinizi bekliyorum

 8. Secvan dedi ki:

  Dikiş nakış aksesuar halk eğitim kursu bitirdim herturlu paketleme montaj işi yapabilirim el becerim çok iyidir malzemeleri temiz ve düzenli olarak teslim ederim

 9. Şeyma Turan dedi ki:

  10 bayan ekibiz bu işi yapmak istiyoruz bize şans verirseniz çok mutlu oluruz

  1. Rukiye Boyraz dedi ki:

   Arnavutköy de oturuyorum her Makinayı kullanabiliyorum dikiş nakış kursundan sertifikam var yardımcı olursanız sevinirim iş istiyorum

 10. Hayriye dedi ki:

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum