Yurtiçi Kargo Bayilik Şartları Kazancı ve Başvurusu

05.12.2021
Yurtiçi Kargo Bayilik Şartları Kazancı ve Başvurusu

Günümüzde artık internetten alışveriş inanılmaz yaygın. Durum böyle olunca kargo şirketleri gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Türkiye’nin en büyük kargo firmalarından birisi olan Yurtiçi Kargo ile çalışma fırsatını şu zamanda değerlendirebilirsiniz. Sermayeniz mi var? Bayilik alın!

Bunun için Yurtiçi Kargo bayilik şartları başvurusu için uygun olmak gerek. Yazımda bu ve bunun gibi birçok önemli sorunun yanıtını sizlere vereceğim.- Yurtiçi Kargo bayiliği almak sektör ile kıyaslandığında, oldukça avantajlı olup; Yurtiçi Kargo bayilik maliyetini karşılamaktadır.

Yazının devamında Yurtiçi Kargo bayiliği nasıl alınır, bayilik kazancı nedir? ve Yurtiçi Kargo bayilik teminatı olarak ne kadar gereklidir? Gibi soruların yanıtını bulabilirsiniz!

Yurtiçi Kargo franchise için ayrıntılara hemen yer veriyorum!

Yurtiçi Kargo Bayilik

Yurtiçi Kargo Acentelik
Yurtiçi Kargo Acentelik

Yurtiçi Kargo bayilik, risksiz yatırım yapmak isteyenler için oldukça avantajlı… Yaşamımızın her alanında ihtiyaç duyulan sistemlerden birisi olan nakliye ve taşıma sektörü, son dönemlerde e-Ticaretin revaçta olmasıyla beraber daha da bir önem kazandı.

Türkiye’nin en büyük ve köklü kargo firmalarından olan Yurtiçi Kargo franchising şartları karşılandığında, girişimcilere oldukça iyi bir gelir kapısı olmaktadır. Bayilik ücretini sağlayan neredeyse herkes, kar marjı yüksek Yurtiçi Kargo bayilik iş modeline sahip olabilir. Yurtiçi Kargo bayilik şartları ve daha fazlası için okumaya devam edin…

Yurtiçi Kargo Bayilik Kazancı 

Yurtiçi Kargo Bayilik kazancı
Yurtiçi Kargo Bayilik kazancı

Yurtiçi Bayilik şartları için ayrıntılara gelmeden önce, bayilik sayesinde ne kadar para kazanacağınızı eminim merak ediyorsunuzdur. Her bayiliğin tamamen aynı cirosu olacak diye bir durum söz konusu değil. Ama ortalama olarak Yurtiçi Katgo bayilik kazancından söz edebiliriz. Yurtiçi Kargo bayilik kazancı, taşınılan ürünün cinsinden ağırlığına, mesafeye ve boyutuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Örnek olarak aşağıda yer alan tabloyu inceleyebilirsiniz…

Günlük Kargo Miktarı (Ortalama)Aylık Kar (Ortalama)
10 Kargo1.500 TL
25 Kargo3.850 TL
50 Kargo7.500 TL
70 Kargo10.500 TL
90 Kargo13.500 TL
100 Kargo15.000 TL
150 Kargo22.500 TL

Not: Yeni açılan bir Yurtiçi Kargo bayilik kazancı 5 bin TL ila 10 bin TL aralığında değişiklik gösterebilmekte. Fakat, yalnızca giden kargolar değil; aynı zamanda bulunduğunuz şubeye farklı şehirlerden gelen kargolar da kar sağlamaktadır. Bunu göz önünde bulundurarak, işlek ve ev yoğunluğu olan bir bölgede şube açmanız önerilir.

Yurtiçi Kargo Bayilik Şartları

Yurtiçi Kargo Bayilik Şartları
Yurtiçi Kargo Bayilik Şartları

Yurtiçi kargo bayiliği açmak için en önemli kısım, firmanın belirttiği şartlara karşı uygun olmanız. Temel olarak Yurtiçi Kargo bayilik şartları şu şekilde;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • 18 yaşından büyük reşit bir birey olmak
 • Yeterli sermayeye sahip olmak
 • Adli sicilin temiz olması
 • Teminat bedelini karşılayabilmek
 • İnsan yönetiminde başarılı olmak
 • Yurtiçi Kargo markasının prensiplerini benimsemek
 • Şube konumunun işlek bir yerde olması
 • 50 m2 bir dükkana sahip olmak

Şartlar konusunda temelde sizlere söyleyebileceklerim bunlar. Firmayla başvuru sürecinde iletişime geçtiğinizde daha detaylı bilgileri tabi ki öğreneceksiniz. Ancak temelde sıraladığım şartlara uygunluk sağlamanız önemli. Yurtiçi Kargo şube açma için diğer merak edilen konuya değiniyorum…

Yurtiçi Kargo Bayilik Maliyeti Ne Kadar?

Yurtiçi Kargo Bayilik Şartları
Yurtiçi Kargo Acentelik alma

Yurtiçi Kargo bayilik maliyeti, bayiliğin açıldığı şehre, konuma ve mağaza büyüklüğüne göre değişebilir. Genel olarak bir maliyet hesaplaması yapacak olursam; kurulum giderleri, kira depozito, teminat ve diğer giderler ile beraber totalde 400 Bin TL’ye ihtiyaç var…

Yani, yeni açılacak ve tüm malzemeleri sıfırdan yeni olarak alınacak bir şubenin yatırımcıya maliyeti 400 bin Türk Lirası olarak hesaplanabilir. Araç, servis ve diğer giderler Yurtiçi Kargo tarafından karşılanmaktadır.

Bülent Börekçilik Franchise Bedeli başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Yurtiçi Kargo Bayilik Teminatı

Yurtiçi Kargo bayilik teminatı için firmanın belirlediği minimum miktar, 50 Bin TLdir. Yurtiçi Kargo franchise, kar oranı ve bayilik kazancı göz önünde bulundurulduğunda oldukça avantaj sağlayacak bir orandır. Yurtiçi kargo bayilik şartları arasında, bayilik teminatını karşılayabilmekte çok önemli.

Yurtiçi Kargo Bayilik Avantajları

Yurtiçi Kargo Bayilik Kazancı
Yurtiçi Kargo Bayilik Avantajları

Yurtiçi Kargo bayilik şartları için uygun olduğunuza karar verdikten sonra, sizin bakış açınızdan da elbette olayı ele almamız gerekiyor. Yurtiçi Kargo bayiliği almak istiyorum diyorsanız, avantajlar konusunda bilgili olmalısınız. Neden Yurtiçi Kargo bayiliği almak önemli? Avantajlardan bahsettikten sonra iyice anlayacaksınız.

 • Prestijli bir kargo firmasının potansiyel müşterisi bellidir.
 • Güvenilir bir kargo bayiliğiniz olur.
 • Firma gerekli olan reklam ve tanıtım için sorumluluğu üstlenir
 • Mağaza konumunun belirlenmesinde destek sağlanır
 • Personel eğitimi gibi çeşitli eğitimler sayesinde profesyonel hizmet imkanı sağlanır.

Yurtiçi Kargo Bayiliği Nasıl Alınır?

Yurtiçi Kargo Bayiliği Nasıl Alınır
yurtiçi kargo şube açma

Yuriçi kargo bayiliği almak için, 50 bin TL bayilik teminatı sunmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra, geniş bir depo / iş yeri ve cadde üstü bir konum gereklidir. Bunları sağladığınız takdirde,,

 • 0212 365 23 65 numaralı Yurtiçi Kargo bayilik başvuru hattını arayın,
 • İletişime geçtikten sonra, bayilik başvurusu yapmak istediğinizi belirtin,
 • Operatör tarafından adresinize ya da e-Postanıza gelecek olan maili – şartları okuyarak imzalayın ve başvurunuzu tamamlayın.

Başvuru adımları tamamlandıktan sonra, size özel bir bayi sorumlusu atanacaktır. Bu bayi sorumlusu gerekli yönlendirmeleri yapacak olup, tabela ve iç dekorasyon için de destek sağlayacaktır.

Not: Seçtiğiniz konuma ve iş yerinin potansiyeline göre şartlar değişiklik gösterebilmektedir.

Yurtiçi Kargo Bayilik Başvuru Süreci

yurtiçi kargo bayilik alma
Yurtiçi Kargo Bayilik Başvuru

Yurtiçi Kargo bayilik alma için yukarıdaki adımları izleyerek başvuru gerçekleştirebiliyorsunuz. Yurtiçi Kargo bayilik başvurusu yapmak için bilmeniz gereken ilk şey, firmanın şube konumuna ve Yurtiçi Kargo Bayilik Şartlarına oldukça önem verdiğidir. Bayilik başvurunuzu yukarıda anlatılan şekilde gerçekleştirip, evrakları imzaladıktan sonra,

 • Firma tarafından yatırımcılara özel eğitim verilir,
 • 20 günlük staj süresi başlar,
 • Lokasyon alanı değerlendirmeye alınarak, gerekli incelemeler tamamlanır ve dekorasyon çalışmaları başlar.

Yurtiçi Kargo Bayilik Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yurtiçi Kargo Bayilik Yorumları Nasıl?

Yurtiçi Kargo bayilik yorumları, genel olarak olumlu olsa da; yoğun olan dönemlerde personel yetersizliğinden dolayı bir takım sıkıntılar yaşanmaktadır. Bunun yanı sıra, Yurtiçi Kargo bayilik maliyetine karşın, kazanç oranı oldukça yüksek ve yatırımcıları memnun edebilecek düzeydedir. Bütün şubelerin senkronize şekilde çalışması da, sabit bir gelir oranı sağlamaktadır.

Yurtiçi Kargo Bayilik Şartları Nelerdir?

Yurtiçi kargo bayilik şartları, içeriğimizde de sıralandığı gibi işletmenin büyüklüğüne, konumuna ve teminatına bağlıdır. Bu kriterler sağlandığı takdirde, firma tarafından Yurtiçi Kargo franchise onayı verilmektedir.

Yurtiçi Kargo Bayilik Teminatı Ne Kadar?

2021 yılı açıklamalarına göre Yurtiçi Kargo bayilik teminatı, 50 Bin TL olarak belirlenmiştir. Bu miktar, işletmenin iş hacmine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Yurtiçi Kargo Şube Veriyor Mu?

Yurtiçi Kargo franchise ile beraber şube veren firmalardan birisidir. Gerekli şartlar sağlandığı takdirde, kolaylıkla şube açılabilmektedir.

Yurtiçi Kargo Bayilik Ne Kadar?

Yurtiçi Kargo bayilik ücreti bulunmamaktadır. Fakat firma, yatırımcıların ciddiyetlerini görebilmek için, 50 bin TL teminat talep etmektedir.

Yurtiçi Kargo Bayilik Nasıl Alınır?

Yurtiçi Kargo bayilik almak için, 0212 365 23 65 numaralı Yurtiçi Kargo bayilik başvuru hattı ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. İletişime geçtikten sonra, sıraladığımız adımları gerçekleştirerek başvurunuzu tamamlayabilir ya da Yurtiçi Kargo bayilik kazancı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kargolar bayilik veriyor mu?

Bayilik veren kargolar arasında yer alan Yurtiçi Kargo, şube açılmasına imkan sağlamaktadır.


Yurtiçi Kargo Bayilik Şartları

Kaynak: Yurtiçi Kargo

YORUMLAR